Charles Manson - legendární masový vrah.
Charles Manson - legendární masový vrah.Zdroj: Youtube.com

Charles Manson legendární masový vrah – tuto zrůdu by jste za souseda nechtěli.

2.7/5
Hodnocení:

Lidská zrůda Charles Manson. Portét náboženského guru a šíleného vraha

V populární kultuře se stal Charles Manson v podstatě symbolem zla. Když se v roce 1969 svět dozvěděl o sérii vražd chladnokrevně provedených skupinou mladých lidí shromážděných kolem Charlese Mansona, byl šokován. Úchylný plán Charlese Mansona spočíval v tom, že se prostřednictvím vražd slavných osobností stane pánem světa. Jak se tedy vše od začátku odehrálo a co stálo u zrodu tohoto legendárního zabijáka?

Charles Manson v podstatě nikdy nepoznal normální rodinný život. Narodil se 12. Listopadu 1934 v Cincinnati ve státě Ohio šestnáctileté prostitutce. Svého otce nikdy nepoznal. Jeho matka Kathleen začala strašně pít a údajně měla malého chlapce prodat jedné bezdětné servírce za flašku alkoholu. V roce 1939 pak byla zatčena a vzata do vazby na pět let za vyloupení autoservisu. Od té doby začala jeho pouť po příbuzných, dětských domovech a později vězeních. Již ve dvanácti letech byl zadržen, jak vylupuje obchody. Z nápravného ústavu, kam byl poslán, však po čtyřech dnech utekl v kradeném autě. Ve třinácti byl pak odsouzen pro ozbrojenou loupež. Když tedy začínal asi ve třiceti letech svůj život náboženského vůdce, měl za sebou již sedmnáct let strávených v nápravných zařízeních.

Charles Manson - legendární masový vrah.

Charles Manson - legendární masový vrah.

V den svého propuštění požádal Manson o povolení se přestěhovat do San Franciska a tam se zkoušel uživit žebráním na ulici za doprovodu kytary. Díky tomu se seznámil s třiadvacetiletou studentkou Mary Brunnerovou, která si přivydělávala v místní knihovně. Manson se nastěhoval k ní domů a začali spolu žít. Avšak zanedlouho si do domu začal vodit další ženy a přívržence. Z Mansona se postupně stal samozvaný guru a začal své přívržence krmit různými filozofickými citáty a úvahami, které se naučil ve vězení při studování Scientologie. Brzy měl své první mladé stoupence a jeho ‘‘rodina‘‘ se začala pomalu ale jistě rozrůstat. Převážně v ní byly mladé ženy a dívky. Na jaře roku 1968 se seznámil s Denisem Wilsonem, členem skupiny The Beach Boys. Ten byl fascinován celou Mansonovou společností a nabídl jim na nějakou dobu střechu nad hlavou. Manson a spol si tak v klidu žili za jeho výdaje. Během několika dní se počet bandy rozrostl na dvojnásobek a ženy začali sloužit oběma mužům jako služky i sexuální otrokyně. Dokonce Mansonovi pomohl spolu s producentem Terry Melcherem nahrát píseň známou jako „Never Learn Not To Love“. Postupem času a se vzrůstající spotřebou marihuany a následné agrese se Menson s Wilsonem rozkmotřili a guru tak musel hledat nové útočiště pro své ovečky.

Tím se pro Charlese a jeho rodinu stala v srpnu 1968 Spahnova farma (ranč) v Topanga Canyonu. Zde se pomalu připravovali na blížící se apokalypsu. Kolem táboráku dělali divoké seance nazvané „Helter Skelter“. Zde také zplodil plán, který zahrnoval rozpoutání rasových nepokojů prostřednictvím vražd bohatých a slavných osobností, které svedou na „černochy“. Nepokoje pak měly vést k občanské válce mezi černými a bílými. Tu by měli podle Mansona vyhrát černí. Ti však, až se ujmou vlády, budou díky své nezkušenosti tak bezradní, že požádají Mansona a jeho věrné,  aby se vlády ujali oni, přestože jsou bílí.

Charles Manson - legendární masový vrah.

Charles Manson - legendární masový vrah.

Dne 18.května 1969 začal masakr organizovaný Charlesem Mansonem. Obětmi měly být takzvané „prasata“, tedy bílí prominenti. Jeho první obětí byl dealer drog, kterého Mansonovi stoupenci zastřelili. O měsíc později poslal Manson několik členů své rodiny do domu hudebníka Garyho Hinmana, aby od něj získal peníze. Dva dny drželi nespolupracujícího Hinmana jako rukojmí, poté jim došla trpělivost a začali se řídit instrukcemi svého vůdce. Jeden z mansonových fanatiků mu nejprve usekl ucho, aby ho nechal vykrvácet, ale potom se rozhodl ubodat Hinmana k smrti a jeho krví napsal za zeď nápis ‘‘Politické prase‘‘ a tlapu pumy.

Největší a nejbrutálnější masakr Mansonovy skupiny přišel 6. srpna 1969. Guru nařídil svým stoupencům Texovi Watsonovi, Susan Atkinsové, Lindě Kasabianové a Patricii Krenwinkelové, aby vyrazili k domu producenta Melchera, který pomohl produkovat jeho píseň a zabili každého, koho uvidí. Nejprve chladnokrevně zblízka zastřelil teprve osmnáctiletého Stevena Parenta, který k domu přijel. Poté vnikli do domu, kde v té době přebývala těhotná manželka režiséra Romana Polanského Sharon Tateova a několik jejích přítel – Wojciech Frykowski, kadeřník Jay Sebring a dědička tabákového magnáta Abigail Folgerová. Zločinci zjistili, že v domě není žádná hotovost, což je rozčílilo a sedmkrát bodli kadeřníka Sterlinga a nechali ho pomalu umírat. Rodinný přítel Frykowski měl svázané ruky ručníkem, ale podařilo se mu postavit na nohy a začal zápasit s Mansonovou stoupenkyní Susan Atkinsovou. Ta ho začala nožem bodat no nohou, on se ale rozběhl k hlavnímu vchodu. Jenže se mu do cesty postavil Watson, který ho několikrát udeřil zbraní do hlavy, potom ho pobodal a ještě k tomu i dvakrát postřelil. Mezitím došlo mezi násilníky k rozmíšce, které se snažila využít Abigail Folgerová a rozběhla se z místnosti pryč. Podařilo se jí dostat před dům, ale tam se na ní ozbrojená dívka vrhla a několikrát jí bodla do zad. V tu chvíli tam přispěchal i Watson, a oba společně zasadili umírající ženě celkem osmadvacet bodných ran. Umírající Frykowski se pokusil odplazit před dům, ale na trávníku ho dostihl Watson, který ho doslova rozbodal k smrti. Zasadil mu celkem jednapadesát bodných ran. Poté se vrátil do domu, kde bylo potřeba skoncovat s poslední přeživší. Tou byla Sharon Tateová, která prosila o život svůj i svého dítěte, ale nikdo v domě s ní neměl slitování. Pobodali ji celkem šestnáctkrát. Ve smrtelné agónii neustále řvala, že bude matkou, až do chvíle kdy vydechla naposledy. Při odchodu napsali vrazi na zeď nápis „pig“ (česky prase). Stejný osud jako předchozí čtyři nešťastníky čekal i rodinu majitele supermarketu Lena LaBiancy.

Charles Manson - legendární masový vrah.

Charles Manson - legendární masový vrah.

Policie měla brzy stopu a začala z vražd podezírat Mansonovu skupinu. Dne 16. srpna vtrhl místní šerif a jeho zástupcové na farmu a Mansona na místě zatkli. Stejně jako zbylé členy jeho rodiny, ale ty po výslechu opět pustili na svobodu. Neměli totiž dostatek důkazů. Průlom nastal až při výslechu Kitty Lutesingerové. Ta totiž ještě nedávno patřila do Mansonovy rodiny, ale když vyšetřovatelé při výslechu lehce přitlačili, tak jim milá dívka začala vysypávat zajímavé informace. Manson však stále jakékoliv spojitosti s vraždami důrazně popíral a odmítal vypovídat. To se však již nedalo říci o ostatních jeho ovečkách. Především jedna z vražedkyň – Susan Atkinsová se snažila s policisty dohodnout, aby místo do vězení byla jen umístěna do nápravného zařízení. Brzo se navíc našly na místech činu otisky prstů vrahů a celý spletenec se začal pomalu rozplétat. Šílení vrazi v čele s Charliem Mansonem byli pod tíhou důkazů usvědčeni. Dne 25. ledna 1971 byly Charles Manson, Susan, Patricia a Leslie usvědčeni ze všech 21 bodů obžaloby a všichni čtyři byli odsouzeni k trestu smrti. K stejnému trestu byl odsouzen také Tex Watson, který byl dlouhou dobu na útěku.

Charles Manson se během svého pobytu za mřížemi pokusil několikrát odvolat proti trestu smrti zmírněnému na doživotí a žádal o podmínečné propuštění. Poprvé tak učinil již v roce 1974 naposledy pak v roce 2007. Další možnost má už v roce 2012, tak uvidíme, jestli se mu to podaří…

autor: Iveta Calaová
rubrika: Adrenalin
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.