no sex
Zdroj: internet

Chcete být v pohodě? Naordinujte si celibát!

2.7/5
Hodnocení:

Sex je pro mnohé radostí a kořením života, podobně jako třeba jídlo. Ale co se stane, když vám jedno (nebo dokonce obojí) zakážou? Prý budete zdraví, vyrovnaní a šťastní!

no sex

Grahamova teorie: Jídlo a sex, metla lidstva!

Dnes už málo známý – ale v devatenáctém století velmi populární – americký kazatel Sylvester Graham dal světu grahamový chléb. A též teorii, že za veškeré zdravotní problémy mohou jen dvě věci: sex a jídlo. Tento striktní vegetarián a odpůrce alkoholu prosazoval myšlenku, že špatné stravovací návyky mohou člověku způsobit vážné zdravotní potíže stejně jako nadmíra sexu nebo (nedej bože) masturbace.

Obzvlášť se Grahamovi protivil bílý chléb a maso. S tím prvním měl částečně pravdu, protože v chudých zemích třetího světa, kde se lidé stravují rostlinnou stranou s dostatečným množstvím vlákniny, se dodnes téměř nevyskytuje rakovina tlustého střeva, cukrovka nebo křečové žíly – tedy zdravotní problémy, jež klátí moderní svět. Ovšem s tím druhým to možná trochu přehnal. Maso dle něj jen zvětšovalo touhu po fyzické rozkoši, což rozhodně nebylo přínosné. Ba naopak, sexuální touha podle Grahama jen ničila imunitní systém, takže podle něj bylo víc než vhodné se milostnému skotačení vyhýbat. Manželé spolu směli spočinout v loži maximálně jednou za měsíc a mladí svobodní muži měli za úkol hodně cvičit, aby na sex nezačali raději ani myslet. A běda masturbovat, to by hned měl dotyčný hříšník tělo i mysl prosycenou chorobami! Hmm, tak co, dáte si maso a skočíte na to, nebo si raději půjdete zdravě zacvičit?

Král kukuřičných lupínků: Dejte stop masturbaci!

Na Grahama o pár let později v podstatě navázal doktor John Harvey Kellogg. Ano, je to ten muž, co vynalezl spolu se svým bratrem kukuřičné lupínky. Ty mimochodem Kellogg objevil úplnou náhodou – snažil se jen sestavit vhodnou vegetariánskou dietu pro své pacienty, které hodlal jednou pro vždy zbavit jejich sexuálních choutek. Jen tak se totiž podle něj mohli lidé zbavit nemocí.

Stejně jako Graham i Kellogg předpokládal, že za všechny neřesti může špatná strava. Ovšem v sanatoriu, kde působil, ordinoval kromě diety i další zajímavé léčebné postupy. Aby dámy přešla chuť masturbovat, doporučoval aplikovat do klitorisu karbolovou kyselinu nebo třeba naordinovat elektrošoky. Pacientům dopřával též koupele v ledové vodě obohacené radiem či posezeníčko na vibrační židli. Masturbace podle jeho názoru stála za vznikem rakoviny dělohy, epilepsie i za problémy s močovým měchýřem. Taktéž prý naprosto ničila fyzické i duševní zdraví. Proto Kellogg zdůrazňoval, že je třeba začít s preventivní léčbou už v útlém věku. „Zlobivým“ dětem zabandážovat ručičky a chlapcům ideálně provést obřízku bez použití anestetik. Jen tak bude zákrok užitečný, protože si hoši budou pamatovat onu bolest, která by se mohla vrátit, kdyby někdy zhřešili.

Sám doktor Kellogg byl více než čtyřicet let ženatý a údajně se svou ženou nikdy nespal. Celibát a asketický režim mu ale šel evidentně k duhu – dožil se jedenadevadesáti let! Že by na tom všem něco bylo?

Velký duch Gándhí: Pěstujte „originální“ celibát!

Muž, který se už od třinácti let, kdy jako neduživý školáček vstoupil do manželství, oddával sexuálním radovánkám, je asi všem dobře známý. Mahátmá Gándhí se přece zapsal do dějin i mnohem podstatnějšími záležitostmi; nejen tím, co se dělo v jeho loži. Nicméně s výše zmiňovanými pány má přece jen něco společného – podobně jako oni i Gándhí došel k názoru, že sex není prospěšný. Oproti uvedeným „kolegům“ ale došel k této myšlence (překvapivě) právě v ložnici.

V šestnácti letech Gándhímu v momentě, kdy zrovna řádil se svou ženou v posteli, zemřel ve vedlejší místnosti otec. Gándhí to bral jako znamení. Celou dobu se o nemocného otce staral, ale v momentě, kdy podlehl svým touhám a na chvíli zmizel, jeho rodič zemřel. A tak si vnímavý Gándhí vytvořil menší trauma, které v sedmatřiceti letech korunoval zásadním rozhodnutím: vyhlásil si celibát a přijal slib čistoty.

Věřil, že maximální kontrola nad životními tekutinami mu dá fyzickou i psychickou sílu, a taktéž doufal, že tímto učiní přítrž násilí, které podle něj bylo jen důsledkem poživačnosti a žádostivosti. Pravda, následně začal hlásat, že sex se hodí tak maximálně k plození dětí a tvářil se velmi hrdinně, nicméně chtíč tak docela na uzdě držet nedokázal. Vymyslel si však zajímavou terapii. Naordinoval si přísnou vegetariánskou dietu a ještě coby sedmdesátiletý stařík si do svého lože stěhoval mladé (a nahé) dívčiny, na kterých trénoval svou výdrž celibátníka. Koukat, ale nesahat! Gándhího manželka z toho byla trochu paf, ale tak jako většinu manželových experimentů v klidu přešla. Ostatně, co také mohla dělat? Její muž se takto úspěšně „postil“ až do posledních dnů svého života.

Dalajláma: Fungujte bez sexu a budete šťastní!

V některých asijských zemích panuje přesvědčení, že jen neposkvrněný muž dokáže senzitivně vnímat a vidět svět. Ztrátou panictví vše končí, citlivost a šestý smysl pomalu umírá, začíná život závislý na pohlavním aktu. Život připomínající jízdu na horské dráze. Touha, uspokojení, zase touha a pak třeba i karambol – má mě ráda, nemá mě ráda, bude konec, nebude konec, chci tuhle, nebo raději tamtu? Spousta otázek, spousta vzletů a pádů. A na tyto trable našel odpověď dalajláma.

Jeho teorie (či spíš dobrá rada) vypadá jednoduše: Chcete být nezávislí? Chcete, aby váš duch byl svobodný a vy jste se cítili šťastní? Pak kašlete na sex! Podle něj je sex zhoubou světa, problémy jen přidělává, ale neřeší. Lidé se zaměřují na krátkodobý cíl, a to na uspokojení. Jenže fyzická rozkoš není trvalá, udržuje člověka v permanentním napětí a stresu. Dalajláma chápe lidskou potřebu milovat, ale předpokládá, že inteligentní tvor nakonec sám pochopí, že je lepší se od lásky „odpoutat“ a žít spokojeně jen s vědomím, že mu „něco“ chybí, ale zároveň, že to „něco“ ani nepotřebuje, chce-li mít klid v duši. Dalajláma jde samozřejmě příkladem a spořádaně žije sám, přičemž to všem také vřele doporučuje. Takže co je pro vás cennější: pár minut slasti, nebo mír v duši?

Autor: Ilona

autor: pitrs
rubrika: Sex a vztahy
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.