Snow Camp Arosa
Švýcarské alpy - adrenalinový zážitek poskytne Snow Camp ArosaZdroj: Snow Camp Arosa

Chcete si prodloužit vánoční dovolenou? Okuste krásu a adrenalin švýcarských Alp!

4.0/5
Hodnocení:

Chcete si prodloužit vánoční dovolenou? Máme pro Vás jedinečnou nabídku zahájit počátek nového roku na horách! Příležitost nabízí Camp AROSA zaměřený na freeride, výšlapy po okolí, pohyb ve volném terénu a freestyle pro nefreeridové zájemce. Snahou organizátorů je sehnat v termínu od 7. – 14. ledna partu lidí, kteří se chtějí něco přiučit ve volném terénu, užít si pohodu v krásných švýcarských Alpách a sjet si perfektní svahy, které Arosa a její okolí poskytuje.

Snow Camp Arosa

Snow Camp Arosa

Ubytování je zajištěno ve vesnici Langwies, 8km od Aros v hotelu Haus Strela, což je pěkná čistá švýcarská chalupa pro 50 lidí, disponující skvělou polohou pro výšlapy do okolí. Haus Strela je v tuto dobu prázdný a rezervovaný v uvedeném termínu pro skupinu, která nemá žádný limit na počet, proto se bude vše odvíjet až od počtu přihlášených kemperů. Celá skupina bude moci využívat velkou kuchyň k vaření a přípravě jídla.

Místní terén mají organizátoři dobře zmapovaný z předchozích sezón, strávených právě zde a ve vedlejším středisku Lenzerheide. Jedna z možností výšlapu z Langwies do Davosu trvá přibližně 3-4 hodiny. Jde o velice zajímavý a hodnotný výlet nazývaný též Round Tour, spočívající v ranním sjezdu z Weisshornu v Arose (2653m) kaňonem do údolí, odtud lesní uličkou do malého resortu Tschiertschen a pak přes hřeben do vedlejšího střediska Lenzerheide. Zde Vás opět čeká luxusní sjezd z 2600m. Zpáteční cesta vede přes Rothorn (2865m), aby byli účastníci v odpoledních hodinách zpět v Arose, kde stihnou zasloužené pivečko na slunné terase restaurace Sit Hutte.

Snow Camp Arosa

Snow Camp Arosa

Také je v plánu strávit jednu noc vysoko v horách na chalupě s názvem Naturefreunde Haus Arosa/Medergen, situovaný nad hranicí 2000m. Zde je k nalezení pouze vybavení typu matrace, přikrývky, topné dřevo a nádobí. Vše ostatní si musí účastníci donést z nížiny vlastními silami. Neteče tu ani voda, takže na uvaření čaje se musí rozpustit sníh. Výhled z chalupy je však nezapomenutelný – celá Arosa vám leží u nohou…

Cena celé výpravy je úžasných 5000 korun, které se Vám zúročí do podoby nezapomenutelných zážitků. V této částce je zahrnuto ubytování na 7 nocí a týdenní program, skládající se z přednášky, výcviku, průvodcovské služby, test centra a video dokumentace. Stravování si musí účastníci zařídit z vlastních zásob, ale je zde možnost domluvy na společném vaření. Dopravit se na místo můžete buď sami, nebo Vám můžeme zajistit odvoz z Prahy za poplatek 1500 korun. Nutně se musíte vybavit sněžnicemi, pípákem, sondou, lopatou a batoh. Výhodou je také možnost půjčení tohoto setu na místě, ovšem k dispozici je jen omezené množství.

Využijte naší mimořádné nabídky a nenechte se připravit o úžasné zážitky!

Kontaktní údaje pro podrobnější informace:

Přejeme Vám krásné prožití vánočních svátků a štastný nový rok.

autor: Jana Pokorná
rubrika: Adrenalin
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.