pekna_zenska
Zdroj: internet

Chcete žít s cizinkou? I.

0.0/5
Hodnocení:

Nebojte, nechce vás od tohoto úmyslu odrazovat, ale co si budeme povídat, s ženami je to vždycky těžké. A teď si představte, že se k tomu ještě přidají kulturní a zvyklostní rozdíly, jazyková bariéra plus několik set a možná i tisíc kilometrů, které vás dělí od vašich kamarádů a zbytku rodiny – to v případě, že se hodláte usadit v její rodné zemi. Na co se připravit a čeho se vyvarovat, pokud hodláte vstoupit do partnerského svazku s cizinkou?

pekna_zenska

Kampak to bude?

Na první až druhý pohled nejspíše poznáte, odkud vaše vyvolená pochází. Možná vám to připadá předčasné nebo nedůležité, ale radíme vám dobře, nic nepodceňujte – jiný kraj, jiný mrav. V případě, že nekomunikujete oba ve stejném jazyce na excelentní úrovni, dejte velký pozor na nedorozumění, vzniklá jen a pouze špatným výkladem některého slova. Víte sám moc dobře, že se kolikrát nejste schopen domluvit ani s vlastní matkou, natož s někým, koho znáte pár měsíců, týdnů, možná dokonce jen dní, a navíc to není Češka.

Kde spolu budete žít

Většina cizinců žijících u nás se více či méně přizpůsobí naší kultuře a zvyklostem. Jsou k tomu v podstatě donuceni, tudíž případné extrémní rozdíly nebudou zřejmě tak patrné. Musíte ovšem počítat s tím, že totéž se bude požadovat v opačném případě po vás.

Jak to v její zemi chodí s cizinci

Pokud chcete bydlet u ní, je velmi podstatné, zda je země jejího trvalého pobytu zároveň její rodnou zemí. Dále se pak zajímejte o to, za jakých podmínek lze získat občanství a zaměstnání, jaká máte práva a povinnosti.

Místní soudní systém

Pokud plánujete svatbu nebo dokonce přírůstky do rodiny, pak vás musí zajímat nejen to, jak místní úřady postupují při uzavírání sňatků, ale stejně tak i jak postupují jak v případě rozvodových řízení, na základě čeho určují opatrovnictví společných potomků a vyživovací povinnost – alimenty.

Je jasné, že čím blíže se její “rodná matička“ nachází k té vaší, tím bude nejspíše mentální a kulturní rozdíl menší. Ale i tady to není to pravidlem…

Dělejte čest naší zemi

Ať už se ocitnete kdekoliv, pamatujte, že jste takříkajíc velvyslanec a reprezentant naší země. Na světě je stále velký počet lidí, kteří ani nevědí, kde Česká republika leží a možná právě podle vás si udělají obrázek o našich „domorodcích“. Snažte se tedy, abychom konečně přestali být například pro západní Evropu těmi, co pouze kradou v místních obchodech a odhazují na ulicích odpadky; pro Angličany rasisty, kteří se zbraní v ruce nutí své romské spoluobčany k emigraci; a pro Chorvaty sezónními obyvateli jejich přímořských letovisek s řízkem v kapse. Příště si povíme něco o mentálních rozdílech a možných úskalích ve vztahu s cizinkou.

Olga Jandová

autor: pitrs
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...
  1. Guru

    ozenil jsem se pred lety s Australskou divkou a dosud vse dobre klape