Chevrolet koncept Code 130R
Chevrolet koncept Code 130RZdroj: Chevrolet.com

Chevrolet koncept Code 130R Coupe, nový krasavec brzy na silnicích?

4.5/5
Hodnocení:

Odpovědí značky Chevrolet na úspěch Hyundai Genesis Coupe nebo nadšené přijetí Toyoty GT 86 a Subaru BRZ se stal koncept Code 130R Coupe. Model byl představen na Motor Show v Detroitu a byl navržen tak, aby přilákal mladší generaci zájemců o koupi automobilu tím, že kombinuje nové technologie a moderní design se stylem, jenž byl inspirován dědictvím značky Chevrolet. Automobilka si uvědomuje potenciál kupní síly 80 milionů Američanů mladších 30 let. Díky průzkumu mezi příslušníky této generace tak vznikla kompaktní tříprostorová karoserie s jedním párem dveří.

Vůz s celkovou délkou jen 4396 mm a rozvorem 2775 mm svým designem vzdáleně připomíná Chevrolet Camaro, ale také kupé BMW řady 1. Koncepce modelu obsahuje stejné hnací ústrojí, jako je možné nalézt v konceptu Chevrolet Tru 140S, jenž byl rovněž na výstavě představen. Jedná se o přeplňovaný čtyřválec 1,4 Ecotec o výkonu kolem 155 koní. Spalovacímu, podélně uloženému motoru pomáhá elektrická jednotka eAssist, zatím blíže nespecifikovaných parametrů. Oba motory pohání zadní kola, a to přes šestistupňovou manuální, nebo automatickou převodovkou. Další technické detaily neznáme, jde jen o koncept. Vzhledem k hmotnosti ATS by však váha kupé měla být hluboko pod tunou a půl.

Čtyřmístné kupé by má hranatý vzhled. Základní prvky vzhledu vozidla jsou pro značku typické. Má mřížkou lemované světlomety, sportovní boční nenápadné podběhy, ostré LED světla ve víku zavazadlového prostoru a velký černý difuzor se dvěma výfuky. Automobil je vyhotoven v červené metalíze a sedí na 20-palcových matných eloxovaných zlatých kolech.

Aby vůz zaujal mladou generaci, sází na moderní komunikační technologie – konkrétně aplikace pro smartphony, WiFi hotspot, harddisk pro ukládání hudby nebo multimediální rozhraní Chevrolet MyLink.

Interiér je v současnosti neúplný, protože výrobce stále dává návrhářům flexibilitu nadále rozvíjet jeho pojetí. Ti mají v plánu ptát se zákazníků, jak by vlastně design kabiny měl vypadat. Automobil by se měl ukázat i s novým interiérem již na příštích autosalonech.

Joe Baker, návrhář 130R uvedl, že některé společnosti produkují koncepty aut snů, ovšem podobný přístup není pro značky jako Chevrolet vhodný. Prý se vždy snaží navrhnout něco, co je tak reálné, jak jen je to možné a řešit skutečné problémy předem. Říká, že nechce navrhovat něco, co bude odmítnuto a zůstane navždy jen ve fázi konceptu.

Pokud by Code 130R dotáhl až do sériové produkce, měl by podle dostupných informací, stát kolem dvaceti tisíc dolarů, v přepočtu jen lehce přes čtyři sta tisíc korun. Celkem levné na tu parádu, nemyslíte?

autor: Viktor Šimík
rubrika: Auto Moto
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...
  1. Lordbob

    Krása