Důležité informace pro budoucí ženichy.
Důležité informace pro budoucí ženichy.Zdroj: Pixmac.cz

Co byste měli vědět o své drahé polovičce ještě před svatbou? Důležité informace pro budoucí ženichy.

3.0/5
Hodnocení:

Chystáte se Vaši polovičku požádat o ruku a co nejdříve si ji odvést k oltáři? V tom případě se nejprve zkuste zamyslet, jestli svoji partnerku skutečně dobře znáte. Existuje totiž několik věcí, které byste měli rozhodně vědět ještě před svatbou. Ať se vám to líbí nebo ne, velká část manželství končí rozvodem.Hodně věcí se totiž projeví právě až poté, co vyřknete to osudové „ano“. Proto je více než správné poznat toho, s kým hodláte strávit zbytek života, skutečně důkladně. A tohle všechno by vás před svatbou mělo zajímat!

Dejte si pozor koho si vyberete - démona.

Dejte si pozor koho si vyberete - démona.

 1. Jaké má představy o budoucnosti? V žádném případě nepodceňujte to, co Vám partnerka říká. Pokud se třese na to, až bude vozit kočárek, zatímco Vy se vidíte v příštích několika letech jako vášnivý cestovatel, máte zaděláno na problém. Také naopak v případě, že Vám drahá řekne, že si těhotenstvím nebude ničit figuru a vy už stloukáte ve sklepě postýlku, je situace na hraně. Ujasněte si také, kde chcete bydlet. Jestli se Vaše budoucí žena neobejde bez ruchu velkoměsta a vy jste zdědil domeček na venkově, je situace dost prekérní. Takovéto páry nemívají zrovna růžové vyhlídky na slibnou budoucnost.
 2. Poznejte vztahovou minulost protějšku. Je vám trapné ptát se, s kým chodila před Vámi? Zda měla nějaký vážný vztah a proč jí to nevyšlo? Chyba! Ne že byste musel znát detaily, ale jistou představu o její vztahové minulosti byste mít měl. Lidé totiž mají tendenci své způsoby chování opakovat. Pokud se vám ale podaří zjistit, na čem ztroskotaly její předešlé vztahy, je velká šance, že problém včas odhalíte a dokážete jej vyřešit
 3. Prověřte si její finance. Vyvolává ve vás tahle věta negativní emoce? Láska přece není v penězích! Nebuďte naiva finance či hospodaření s nimi ke vztahu neodmyslitelně patří. Téma peněz je totiž také o důvěře, bez které láska nepřežije. Není úplně příjemné zjistit po svatbě, že je Vaše drahá zatížená vysokou hypotékou nebo dluhy, které se manželstvím staly i Vaším problémem.
 4. Ve zdraví i v nemoci? Když se vás oddávající ptá, zda si svého partnera berete ve zdraví i v nemoci, nejde jen o hloupou frázi. Oba byste totiž měli mít jasno v tom, jak na tom po zdravotní stránce jste. Je fér vědět, že se například ve vaší či partnerově rodině vyskytuje dědičná choroba nebo že jeden z vás prodělal tak závažnou nemoc, která by mohla mít vliv na plodnost a podobně. Pak už je jen na vás, jak s takovou informací naložíte. Ale nikdy už partnerovi nemůžete vyčíst, že vám něco v tomto směru tajil.

  Dejte si pozor koho si vyberete - anděla.

  Dejte si pozor koho si vyberete - anděla.

 5. Pozor na její rodinu! Je samozřejmě pravda, že si berete danou ženu, nikoli její rodinu, ale to, z jakého prostředí Vaše přítelkyně pochází, dost vypovídá i o ní. Pokud její rodina praktikuje vzorce chování, které se Vám příčí, buďte ve střehu. Vaše partnerka je totiž mohla buď okoukat a přijmout za své, nebo se jí také příčí a rodinu pokládá za odstrašující příklad. Tohle je ale rozhodně dobré vědět před svatbou! Pokud tohle pravidlo přehlédnete, může se stát, že po Vás bude partnerka vyžadovat praní a vaření, protože její tatínek to dělal a to by byl ten lepší případ. Také Vás může denně navštěvovat tchýně či široké příbuzenstvo a ztrpčovat Vám život.
 6. Drogy a alkohol. Dokud jste svobodní, bezdětní a máte spoustu času jen na sebe, nepřijdou vám bujaré večírky nijak na škodu. Ale všímejte si toho, jak moc vřelý vztah má váš partnerka k alkoholu nebo k drogám. Pokud drahá polovička večer nevydrží bez sklenky vína, zbystřete. Není příjemné zjištění, když se z Vaší drahé postupně vyklube alkoholik. Taková se pro manželství moc nehodí.
 7. Zvládání stresových situací. Když vám všechno vychází, jste zdraví, máte práci, hezký domov, je velmi pravděpodobné, že Vám to bude klapat. Ale k životu patří i problémy a vy byste měl ještě před svatbou zjistit, jak k nim Vaše nastávající umí přistupovat. Je to jedna z nejdůležitějších věcí. V životě může nastat cokoli, ale pokud se Vaše partnerka dokáže k problémům stavět čelem, nebojí se konflikty řešit, nemusíte se s ní žádné povodně bát. Pokud naopak dostane záchvat vzteku, když se Vám nepodaří přimontovat poličku, dobře se s ní mít nebudete. Mít ve své partnerce velkou životní oporu se rovná výhře v loterii.
 8. Víra a náboženství. Může se vám to zdát jako hloupost, ale mnozí už na tohle doplatili. Zajímat byste se určitě měl i o to, jak je na tom Vaše partnerka v oblasti víry a náboženství. Dost často se totiž stává, že právě až ve chvíli, kdy jste její zákonným manželem a třeba i otcem společných dětí, začne svou víru nekompromisně praktikovat. Tady opět platí pravidlo, že je třeba mít oči otevřené a opravdu chtít vědět, jak se věci mají. I když třeba příslušnost k sektě nebude chtít přiznat, že je něco špatně, poznáte z jejích názorů a postojů.

Držíme Vám palce, aby to klapalo, jelikož jsem přesvědčen o tom, že i v dnešní době má celoživotní společenství muže a ženy svůj hluboký smysl a vysokou hodnotu. Manželství je podle mne ten nejtěsnější možný lidský vztah rostoucí vzájemné závislosti, pro kterou se manželé vždy znovu svobodně rozhodují. Ale i zde platí ono otřepané: „Důvěřuj, ale prověřuj“.

autor: Kamil Blážík
rubrika: Sex a vztahy
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.