spoceny_chlap
Zdroj: internet

Co dělat, když vám pocení komplikuje život?

0.0/5
Hodnocení:

Teplé počasí a stres podporují tvorbu nadměrného potu. Běžně postačí deodorant nebo antiperspirant. Ale co dělat, když vám pocení komplikuje život?

Pot udržuje stabilní tělesnou teplotu, ochlazuje a zvlhčuje povrch našeho těla, což pomáhá k tomu, aby kůže byla zdravá a pružná. Denní dávka vyprodukovaného potu je půl litru. Když se ovšem venku velké teplo a přidá se k tomu fyzická námaha nebo psychický tlak (stres, strach, spěch apod.), může se tohle množství znásobit, a to až na dva až deset litrů potu!

Kromě běžného pocení, kterým se tělo ochlazuje, existuje onemocnění tzv. hyperhidróza – nadměrné pocení. Vzniká v důsledku endokrinní poruchy a jde se o celkové onemocnění organismu. Aktivitu potních žláz způsobují totiž nervový a hormonální systém. Nadměrná činnost potních žláz jen v určité oblasti (dlaně, chodidla, podpaží, bederní krajina atd.). Ovšem často je závislá také na duševní rovnováze a způsobu životosprávy. Cest jak se pocení zbavit je několik, první, nejtradičnější, je vyhrát boj s nadváhou. Při abnormálním pocení však doporučujeme vyšetření odbornými lékaři, aby se dalo zjistit, zda se nejedná o závažné onemocnění a aby skutečná příčina problému byla včas odhalena. V případě, že je onemocnění tohoto typu vyloučeno, může pomoci aplikace botulotoxinu, která je šetrná a velmi účinná

Aplikace a účinky botulotoxinu

Při ošetření botulotoxinem dojde k zabránění převodu vzruchů z nervových vláken na potní žlázy. Látka se vpichuje velmi tenkou injekční jehlou. Zákrok je podobný ošetření vyhlazování vrásek. Účinky se dostaví již během několika dnů. Potní žlázy omezí nebo dokonce zastaví svou aktivitu cca na šest měsíců. Pak je třeba zákrok podstoupit znovu.

Ošetření botulotoxinem v Institutu estetické medicíny Asklepion můžete zhlédnout na videu ZDE. Více se dozvíte také na www.asklepion.cz nebo přímo na recepci oddělení dermatologie a laserové medicíny na tel.: 234 716 000.

autor: pitrs
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.