blondyna_na_stavenisti
Zdroj: internet

Co je dobré vědět o pohlavních chorobách

0.0/5
Hodnocení:

Klidně se odvaž, když si to tvoje tělo žádá. Jen se potom nediv. Zvýšená teplota a příznaky chřipky totiž nemusí být právě tím, co si ve své „nevinnosti“ myslíš..

blondyna_na_stavenisti

Pod ošklivým názvem POHLAVNÍ CHOROBA si většina populace představí AIDS nebo kapavku, případně syfilis. Nebudeme tedy zdržovat tisíckrát zmiňovanými stálicemi mezi pohlavně přenosnými chorobami a zaměříme se na ty méně známé, ale o to nepříjemnější.

Virové bradavice – způsobí vám je lidský papillomavirus, který může být dokonce i onkogenní, tedy rakovinotvorný. Po noci plné žhavého sexu, kdy na svém protějšku nevidíte sebemenší vadu, se vám prostě na kůži nebo sliznici intimních partií objeví výsev bradaviček. Než se odhodláte zajít k lékaři, roznesete si bradavičky i tam, kde před tím nebyly. Nyní už, ne nepodobný květáku, spěcháte na kožní a zde se dozvíte, světe div se, ošklivou novinu: jste nakažený! Bradavičky vám sice odstraní laserem, ale mohou se objevit kdykoli znovu!

A pozor: neochrání před nimi ani kondom…

Trichomoniáza - tato exoticky nazvaná nemoc není nic jiného, než nákaza nechutnou bičenkou poševní. U mužů způsobuje zánět močové trubice, projevující se bolestí při močení a pálením. Někdy se ale neprojeví ničím zásadním a tak nakažený muž radostně šíří trichomoniázu na další, nic netušící partnerky. K ochraně před bičenkami a dalšími potvůrkami přitom stačí jediné: kondom.

Genitální herpes – virovou infekci pohlavního ústrojí chytnete v Evropě od 30% sexuálně aktivního obyvatelstva. Jenže, na čele to zrovna napsané nemají, že? Pokud se tedy začnete po nějakém úletu škrábat na nevinně vyhlížejících puchýřcích, je čas navštívit obvodního lékaře, příp. kožního či urologa. Jak je libo. Pokud se rozhodnete puchýře ignorovat, nedivte se, až skončíte se zánětem mozkových blan v nemocnici. Kondom sníží riziko nákazy, ale ne zcela, jak jistě tušíte.

Žloutenka B – samozřejmě, že existuje i A nebo C, proč se ale nezmínit o té staré, podceňované žloutence typu B. Kdo by při pohledu na inteligentní, dobře vyvinutou krasavici myslel na něco tak přízemního a ošklivého, jako je transplantace jater! A při tom právě ta hrozí víc než 10% nakažených. Z počátku možná i přivítáte lehké nechutenství a pocit na zvracení. Každý chce trochu zhubnout. Ani nažloutlé oční bělmo a únava nemusí dostatečně varovat, zvlášť, když sama od sebe přejde. Žloutenku vám potom diagnostikuje lékař až po letech, při rutinním odběru krve.. To už ale možná budou vaše játra tvrdá jako beton..Pardon!

Bakteriální vaginóza – navzdory názvu se týká i mužů, protože usnadňuje vstup ostatním infekcím a je velmi nakažlivá. Příznaky jsou slabé a spolehlivě je rozpoznají jedinci s citlivým nosem – dotyčná krasavice je tak trochu cítit po rybině… Pokud tedy opravdu nerybaří nebo se necpala zrovna olejovkami, je na místě zvýšená opatrnost! Nákaza se častěji objevuje u promiskuitních žen. Je načase poslechnout maminku a hledat si nevěstu čistou a nezkaženou…

Velká omluva závěrem: nechtěli jsme vám kazit plány na léto plné sexu a erotiky, ani způsobit noční děsy. Jen upozornit na některá nebezpečí, která si možná vůbec nepřipouštíte…

Autor: Ivana Prudičová

autor: pitrs
rubrika: Sex a vztahy
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.