coca-cola-mentos
Zdroj: internet

Co je pravdy na novodobých legendách?

0.0/5
Hodnocení:

Holuby explodující na svatbách, injekce nastražené v metru a Coca-Cola vraždící jednoho člověka za druhým. Tyto a další novodobé legendy kolují internetem a mnoho lidí by za jejich pravdivost dalo ruku do ohně. Je tomu ale opravdu tak? Skutečně je možné nakazit se v metru HIV? Čtěte dál a dozvíte se to.

coca-cola-mentos

Explodující holuby

Legenda: Viděli jste už někdy explodovat holuba? Nemyslím, když mu do kloaky vrazíte dělobuch, ale z rýže. V ptačím trávicím orgánu se totiž syrová rýže rozpíná takovým způsobem, že se v holubovi vytvoří přetlak a ten se rozprskne na všechny strany. Proto se například u nás na svatebčany rýže nehází a spoustu amerických kostelů tuto činnost přísně zakazuje.

Fakta: Podle ornitologů dokáže holub strávit syrovou rýži bez jakýkoliv problémů, takže to do něm můžete klidně cpát vařečkou, přesto se exploze bez zmíněného dělobuchu nedočkáte. Holuby se navíc cestou na jih přikrmují na rýžových polích a nestává se, že by se některý z nich rozprskl. A pokud má některý kostel zákaz rozhazovat rýži, tak ne kvůli holubům, ale protože rýže na schodech kostela pekelně klouže.

Coca-Cola nese smrt

Legenda: Určitě už jste něco zaslechli o soutěži v indickém Dillí, která spočívala v tom, kdo vypije nejvíce Coly. Vítězem se stal student, který do sebe dokázal nalít celých osm lahví! Pořadatel mu zrovna chtěl předat cenu v podobě dalšího kartonu Coly, když student padl mrtvý k zemi. Zabil ho oxid uhličitý, kterého měl v krvi více než kyslíku, a tím se vlastně udusil zevnitř.

Další nešťastný den pro Coca-Colu nastal, když jeden mladík spořádal velké množství mentolek a zapil je svojí oblíbenou Colou. Jeho žaludek nevydržel přetlak a doslova explodoval.

Fakta: Po internetu kolují podobné zprávy už od jeho založení. Pravda je taková, že nebyla žádná soutěž v Dillí, ani žádný chlapec, jenž doplatil na mentolky. Oxid uhličitý přidaný do nápoje vám nemůže ublížit, ani kdybyste toho vypili cisternu. Nejpravděpodobnější vysvětlení je, že tyto zprávy vytváří někdo buď pro zábavu, nebo protože chce uškodit výrobci Coca-Coly.

Nastražené jehly s HIV

Legenda: Znáte to. Nastoupíte do poloprázdného metra, ale raději si nesedáte, co kdyby nějaký feťák nastražil injekční stříkačku do sedačky. Stalo se to už spoustě lidem a vy si nechcete kvůli neopatrnému sednutí odnést žloutenku nebo dokonce HIV! V Americe na vás zase číhají nestražené jehly v telefonních budkách – tam, kde vypadávají mince.

Fakta: Už nějakou dobu koluje po e-mailech zpráva: „Tento vzkaz má všechny varovat před možným nebezpečím. Pošlete ho dále svým známým. Dejte si pozor! Drobné za to nestojí!“ A lidi ten nesmysl posílají dál, aniž by se zamysleli nad tím, že je to vlastně úplná kravina.

Nikdo z těch, kteří pracují s drogově závislými, se s podobným případem ještě nesetkal. Injekční stříkačky nejdou nastražit do sedačky v metru, ani kdybyste chtěli. Museli byste ji alespoň trochu ohnout, což nejde. Hroty injekcí jsou tak tvrdé, že se při ohýbání zlomí. A pokud už se o něco škrábnete, tak je velmi nepravděpodobné, že se něčím nakazíte. Například virus HIV vydrží bez hostitele jen několik málo minut, poté zaniká.

Vymočit se v bazénu? Ostuda, kterou nepřežijete!

Legenda: Co si budeme povídat. Lidé, kteří si ulevují ve veřejném bazénu, jsou zkrátka prasata. Majitelé bazénů už na ně ale vyzráli. Přidávají do vody zvláštní směs, která odhalí každého takového hříšníka. Pokud si totiž v bazénu byť jen nepatrně ulevíte, objeví se kolem vás jasně červená skvrna. A nechat se po takovém incidentu vyvést plavčíkem za smíchu všech přihlížejících? To si to každý rozmyslí.

Fakta: Tato legenda spolehlivě funguje už od doby, kdy se otevřel první veřejný bazén. Když někoho pošlete k prodejci bazénových doplňků, aby vám přinesl chemikálii odhalující moč, tak je to stejné, jako když někoho pošlete pro bublinku do vodováhy. Po prodejcích bazénů to chce každou chvíli kdekdo a oni ho vždy se smíchem pošlou domů. Žádná taková chemikálie neexistuje a nikdy neexistovala! Navíc podle hygieniků nemá trocha moči v bazénu žádný negativní vliv na lidské zdraví.

Mince proti pokutám

Legenda: Zrovna jste si dal pivo, když vám volá přítelkyně, že hned teď musíte přijet. Cestou vás poté samozřejmě zastaví hlídka. Žádný strach, říkáte si. Strčíte si do pusy minci a zbytky mědi, které ve vás zůstanou, natolik ovlivní policejní měřič, že nenadýcháte ani ň. Po chvíli odjíždíte s vystrčeným prostředníčkem na strážníky a pocitem, jak jste je doběhl.

Fakta: Takovýchto zaručených typů, jak nenadýchat, je mraky. Místo mince v nich mohou figurovat všelijaké bonbóny a žvýkačky, ale výsledek je vždy stejný – nadýcháte. Neexistuje nic, co byste si mohli vzít, a tím obalamutit hlídku. Jediné, co je alespoň trochu účinné, je vozit v palubce prázdný obal od Margotky a říci strážníkům, že jste si ji dali před jízdou. Po Margotce totiž nadýcháte, ale stejně vám to pravděpodobně neprojde. Policisté nejsou žádní pitomci. Všechny tyhle výmluvy znají, a když se jim něco nebude znát nebo budete alkohol svádět na Margotku, tak vás vezmou na odběr krve a jen si tak pohoršíte…

Zdeněk Kolbuch

autor: pitrs
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.