Bugatti-Veyron-Cabrio
Zdroj: Internet

Co se zbytkem léta – kupte si kabriolet!

2.0/5
Hodnocení:

Tropické počasí je jako stvořené pro osvěžující jízdu s hlavou pod širým nebem. Že nemáte v garáži kabriolet? Tak si ho kupte! Že nevíte jaký? My vám poradíme…

BMW 3 cabrio

bmw3cabrio

 

Potenciální majitele „prázdninových aut“ typu kabriolet asi nejvíce zajímá vzhled, rychlost jakou se lze schovat před deštěm, velikost úložného prostoru a v neposlední řadě cena. Proto jsme se především na tyto aspekty zaměřili u doporučovaných kousků. BMW 3 cabrio má střechu pevnou, která je schopna se rozložit za necelých 23 vteřin. Objem kufru je se zavřenou střechou 350 litrů, s otevřenou 210 litrů. Model M3 vás v „plné palbě“ vyjde na 2.046.200,- a nabízí takové vymoženosti, jakými je tempomat, vnitřní zpětné zrcátko s automatickým zacloňováním, prvky interiéru obložené titanem, čalounění v kůži „Novillo“ s technologií „SunReflective“, kožený volant i rukojeť ruční brzdy, 18´´ kola z lehké slitiny „Double-spoke 260 M“ se systémem ochrany proti odcizení nebo elektricky nastavitelné sedadlo řidiče i spolujezdce s paměťovou funkcí. Cena základního modelu 1.141.400,-.

 

Renault Wind

renault_Wind

 

O tomto „autíčku“ jsme vás již informovali v článku Tipy na auta pro drahé polovičky, nicméně není důvod, proč ho nedoporučit i pro muže. Jedná se sice o jednoho z menších zástupců svého druhu, ale to mu na kvalitě nijak neubírá. Tato vlastnost se naopak příznivě odráží například v nízké ceně, která začíná již na 399.900,-, což možná mnozí uvítají. Obsah kufru je se staženou i nataženou střechou krásných 270 litrů – u dvoumístného výletního auta zcela dostačující. Svůj prim si drží v rychlosti stahování a zatahování střechy, tento úkon zvládá za pouhých 12 vteřin.

 

Mercedes Benz třídy E

mercedes-benz-tridy-e

 

Ač s plátěnou střechou, lze toto „éčko“ používat bez obav také v zimě. Její tlouška 23,5mm pomáhá udržovat požadovanou teplotu také při chladném počasí a zaručuje mimo jiné dokonalé odhlučnění. Složíte ji během 20 vteřin do kufru, který nabízí, dle informací výrobce, prostor od 90 do 390 litrů. Jeho kapacitu zřejmě ovlivňuje aktuální nastavení střechy, tudíž při složeném stavu toho asi moc na cesty nepoberete… Cena vozu se základním vybavením je 1.224.000,-.

 

Mercedes Benz třídy G

mercedes-g-w463-cabrio-400-cdi

 

Pro fanoušky terénních vozidel nabízí výše uvedený výrobce také třídveřový „kabriolet-géčko“. Jedná se o šestiválcové G 350 CDI  a osmiválcové G 500 s automatickými sedmistuňovými převodovkami. Zavazadlový prostor je se svými 250 – 1580 litry přímo excelentní! Daň si ale vybere kapku vyšší spotřebou, která je u silnějšího modelu v průměru 15,5 litru/100km. Cena tohoto luxusního kousku začíná na 2.062.800,-.

 

Volvo C70

Volvo_C70

 

Stejně jako první ze zde jmenovaných vozů má i toto Volvo „pevnou“ střechu – rychlost stažení 19 sekund. Krom jiného nabízí také plno „vychytávek“ pro cestování, jako je snímatelné tažné zařízení, vnitřní vak na lyže, ochranný kryt nárazníku, střešní nebo zadní držák na jízdní kola a velmi odolný potah zadních sedadel, díky němuž lze i tento prostor využít jako odkládací. Objem zavazadlového prostoru je 380 a 404 litrů podle zvoleného modelu, se staženou střechou pak 200 litrů. Výhodou v nevýhodě je manipulace se střechou pouze v klidovém stavu vozidla. Nevýhodu spatřujeme v tom, že při nečekaném přívalovém dešti máte na rychlostní silnici bez blízkého odpočívadla smůlu, výhodu zase, že si střechu při neopatrné manipulaci na nekvalitní silnici nepoškodíte. Cena od 979.000,-.

Famózní koncepty

Na letošním autosalonu v Ženevě se představily mimo jiné také 2 žhavé „kabrioleťácké“novinky – Porsche 918 Spyder a Alfa Romeo Pininfarina 2uettottanta. První ze jmenovaných je schopen rychlosti až 320 km/h, zrychlení z 0 na 100 zvládá za 3,2 sekundy. Druhý vůz byl vyroben na počest dlouholeté spolupráce dvou světoznámých firem a zároveň špiček v automobilovém průmyslu. Kdo ví, jaký bude jejich osud a zda se dočkáme také sériové výroby…

Autor: Olga Jandová

autor: Mzone
rubrika: Auto Moto
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.