darky
Zdroj: internet

Dárky v poslední minutě

0.0/5
Hodnocení:

Opelichaný Santa hřebelcuje soby, obtloustlý Ježíšek dupe urputně nožkou. Venku šedavá inverze a doma pach leštěnky. Koledy řvou na každém rohu, deprese sílí každým dnem blížícího se teroru. Je to tady! Za pár chvil Vánoce a dárky v nedohlednu…

darky

Dobře vám tak, mnou si ruce snaživci s plnou skříní vzorně zabalených prezentů. No a co jako, krčí rameny kreativci, kteří včas zasedli k počítači a objednali všechny nepotřebné, avšak přesto tolik důležité, zbytečnosti virtuálně.

Jenže co my? My ostatní, již jsme nedbali varování vlezlých reklam ani výhrůžek svých nejbližších? Ptáte se a roztržitě rvete z hlavy poslední chomáč vlasů.

Nezoufejte. Neplačte. Nezmatkujte. Libovolné množství skvělých dárků můžete zakoupit hned teď, v poslední minutě. A bez nechutných tlačenic!

Ale jestli čekáte nějakého průvodce po sex shopech a erotickém prádle, ušetřete si námahu. Nemravné vychytávky si nechte, spolu se zápalnou a dělostřeleckou municí, na oslavu konce roku. Níže zmíněné rady jsou určené jen pro ty, kteří alespoň jednou v roce dokáží předstírat hodné a solidní chlapce! Bez ohledu na věk…

Stavebniny

No ano, čtete správně. Ve stavebninách moc lidí nepotkáte, zato darů tu najdete víc, než byste čekali. Ne, nemusíte každému členu rodiny zabalit pod stromek tvárnici. Co ale luxusní masážní sprchu pro partnerku a chromovanou soupravu do koupelny rodičům? O malých saunách, altánech, zahradních houpačkách atd. se vzhledem k rozpačité finanční situaci ani nezmiňuji…

Železářství

Ale já přece vím, že nejste kutil a kladivem si tak akorát umíte rozbít hlavu. Jenže v téhle lehce zasmrádlé prodejně najdete spoustu netušených pokladů! No vážně. Děda jistě neodmítne značkovou sekyru (bohužel za víc než za dva zlaté…) a babička ocení krásnou konev na zahradu nebo nerez bezdotykový koš na odpadky. Když nákup završíte několika metry řetězů pro pubertě právě odrostlou přítelkyni, neuděláte chybu.

Rybářské potřeby

Tak tohle už přehání, kroutíte hlavou. No, jen počkejte, až se dozvíte, že mimo udic a podivných sado-maso rybářských propriet tady koupíte i kožené kabely, plátěná žebradla, výpravné atlasy, nožíky světových značek, svítilny, sítě a třeba i malé roztomilé akvárium…

Rámování-paspartování

Zaprášená výloha s omšelou cedulí rozhodně neláká k návštěvě. Vždyť tady jen rámují kýče do ještě kýčovitějších rámů! Omyl. Chyba lávky. Tady, zcela mimo upocené davy, v klidu koupíte a zarámujete zrcadlo grandiózních rozměrů, ve kterém už za chvíli budete pozorovat vaši milou. Ááách miláčku, ty jsi tak nápaditý, úžasný, no prostě geniální! (Pochvaly mi zasílejte až po nadílce!)

Trafika

V největším zoufalství pomůže i obyčejná, průměrně zásobená trafika. Předplatné novin či časopisů doplní zapalovač pro milovníky karcinomu plic, stejně tak souprava propisek v dárkové krabičce bude jistě vhodnou volbou pro každého gramota. Při troše štěstí se na vás budou z regálu smát modely autíček, panenky, přáníčka a kdo ví co ještě…

Benzínová pumpa

Tak tímhle typem asi nikdo moc šokovaný není. Ale ani tady nemusíte stereotypně platit jen za kytky a bonboniéry. Mají tu přece i plyšáky, potahy do auta, slušná vína, sady nářadí, lékárničky, mapy nebo dálniční známky na příští rok. No, nekupte to!

Zdravotnické potřeby

Znáte takové ty nenápadné obchůdky u nemocniční chodby nebo vrátnice. Právě tady najdete zlatý důl. Jen co vyčíhnete okamžik, kdy ze zástupu zevlounů odejde poslední kýchal, pořídíte celkem bez problémů všechno a pro všechny. Luxusní kosmetiku v dárkových sadách, vitamínové doplňky(na podporu libida pro tentokrát zapomeňte, proboha!), značkovou obuv, různé hřejivé deky, měřiče tlaku, gymnastické míče na bolavá záda – fantazii meze neklaďte, na množství nehleďte a případný přebytek schovejte na další Vánoce.

Jo, nouze naučila i hluchého Dalibora vrzat na housle. Tak byste se přece nenechali vychýlit několika nákupy! A pro posledních pár nerozhodných váhalů závěrečné shrnutí: V presu a otravě adrenalinem se zrodí ty nejlepší nápady. Není přece žádné umění bloumat bezcílně obchodním centrem o rozloze Vatikánu. Pravou bravurou je vlézt do malinkatého obchůdku s čímkoli a zde vykouzlit překvapení pro všechny blízké, milované, tolerované i občas trpěné. Dárek, který vyloudí na skeptické tváří obdivné „Ó“, zatímco na té dojemně milující záblesk opravdové radosti.

A jeden hodně optimistický typ pro budoucí milionáře. Zajděte do papírnictví, kupte ozdobné obálky a vypište šeky. Dárky pro celou rodinu se vám pak vejdou do kapsy. To teprve budou Vánoce. Ho ho ho!

autor: pitrs
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.