romantika
Zdroj: internet

Deset tipů, jak NENÁPADNĚ ušetřit

0.0/5
Hodnocení:

Čas mejdanů, večírků a bezuzdého řádění by neměl být zakalen obavami z nedostatku financí. Jenže co dělat, když prázdná kreditka hvízdá na poplach a bohatí příbuzní ne a ne odejít na věčnost? Nezbývá než šetřit. Nenápadně, vychytrale, účinně!

romantika

Hrajte si na romantika

Nemáte na koncert Sade ani na výlet do Paříže. Co dělat a nekrást? Předstírejte romantika! Obluďte ji návštěvou knihovny, kde zřejmě v životě nebyla (soudě podle bulvárního plátku v její kabelce). Vycházka v parku, výlet motoráčkem, večerní bruslení na zamrzlém rybníku, krmení ptáčků… No nezní to přímo pohádkově? Vaše přítelkyně, pokud není enormně vychytralá, vás uvidí novýma, ještě zamilovanějšíma očima. Nevšimne si nulové útraty, nepohodlí ani promočených bot. Zažije to, po čem vždycky snila. Pravou nefalšovanou ROMANTIKU!

Převlečte se za kuchaře

V kapse vám šustí poslední stovka a týden chroupete starý popcorn. Bída a děs, a to jen proto, že jste nutně potřeboval nejnovější typ mobilu… Místo restaurace ji prostě pozvěte k sobě. Na hostinu připravenou ze zbytků. Chce to jen trochu kreativity, drzosti a koření. No, té posledně jmenované ingredience raději víc, aby zamilovaná strávnice nezjistila, co vlastně jí. Plápolání svíček, tlumená hudba a levný alkohol v drahé láhvi udělají své. Oči se zamží láskou a žaludek scvrkne očekáváním. A dřív, než dobrovolně a bez přemlouvání odhopká na kanape, tak si pomyslí: Tak tohle všechno on uvařil kvůli mně? To prostě musí být LÁSKA!

Předstírejte roztržitého

Odvézt, přivézt, zařídit. Proč být za spolehlivého troubu a proč neudělat něco šokujícího? Prázdná kasa je tím pravým signálem. Teď je ta správná chvíle. Na schůzku prostě zapomeňte, hoďte nohy na stůl, pomažte krajíc sádlem a  zakousněte česnek. Máte volno. Dvoření, dobývání či lichocení se dnes nekoná. Váš drahoušek znejistí. Zapochybuje. Začne větřit nebezpečí. Jsem už okoukaná? Zevšedněla jsem? Mám konkurenci? Jak to, že na mě zapomněl? Možná se naštve – na chvíli. Zcela jistě se začne snažit. Převezme iniciativu. Zvýší úsilí. Budou se dít věci. Tešte se, no fakt!

Staňte se lvem salónů

Kde se asi nejlépe najíte, napijete a ještě si v kapse odnesete humra na další den? No přece na večírku! Bujarých oslav, párty, plesů, večírků a setkání je všude dost. Kdo by si všimnul pár lidí navíc. Ztratíte se v davu, rozplynete v mlze. Přiblblý úsměv a sebevědomé vystupování z vás udělá celebritu. Prostě takový známý ksicht, jen si zrovna nikdo nedokáže vzpomenout na jméno. A k čemu taky, hlavně že je aktovka plná dobrot, že?

Splyňte s duchovnem

Kdo by se staral o nějakou přízemní zábavu, nákupy, večírky, výlety? To přece není pro vás, když jste objevili duchovno. Jednou denně zrní, meditace a místo značkových hadrů bílé prostěradlo. To se potom šetří, panečku. A navíc: vaše duchovno bude přitahovat intelektuálky silou magnetu. Stačí nacvičit párkrát „óm“ a kočky se o vás poperou – chudoba, nechudoba. Až přijde výplata, můžete nad pořádnou jitrnicí svoje astrální výlety přehodnotit…

Pěstujte svaly

Taková posilovna není dobrá jen pro otroky, kteří dřou a dřou, aby byly boule na jejich končetinách větší a větší. Ba ne! V posilovně se schováte před každodenními povinnostmi, starostmi i nákupy! Pěkně se položíte na lavici, zaháknete nohy do stroje a ležíte. Občas, pro formu, zafuníte – to aby se neřeklo. Když je nejhůř, přejdete houpavým krokem na ortoped. Skloníte hlavu a soustředíte se. A potom? No nic, je večer. Hurá a jde se domů! Kdo by ještě po vás mohl něco chtít?! Za měsíc ušetříte majlant, panečku!

Navštivte maminku

Kdo vám dá napapat, kdo vám vypere a kdo vyslechne? No přece MAMINKA! Tak ji už konečně navštivte a za poslední stovku jí kupte kytku a čoko. Bude dojatá, chudák, a ani ji nenapadne, jakého hada vychovala. Dá vám všechno a ještě víc. Dovolenou v „CK Maminka“ prostě pořídíte levně, jen nesmíte trpět výčitkami svědomí. Ale to už nějak zařídíte, že ano…

Workoholikujte

Tímto krkolomným názvem se označuje stav tzv. švejkování v pracovním procesu. Věčně udřený jedinec s vykulenýma očima a oroseným čelem běhá po pracovišti a vytváří zdání udřenosti. Ve skutečnosti nedělá nic, vyjídá ledničky svých kolegů, tlachá s kolegyněmi, kouří na záchodě a hrabe prachy za přesčasy. Ušetří tisíce – ale jen do té doby, než ho chytřejší jedinec prokoukne. Tak vzhůru do procesu, dokud je šance!

Prodejte se

Vydržovaná přece nemusí být jen krásná žena. I šeredný chlap, natož celkem pohledný (tedy VY), může sklízet úspěchy. Proč se trochu, jen trošičku, neprodat a neudělat navíc dobrý skutek? Váš vedlejšák, zlatý důl a šance na zbohatnutí se jmenuje GIGOLO! Že je to nemorální, povrchní, nedůstojné? Ale, ale. A kdo se snažil protlačit do politiky, úplně nezištně samozřejmě? A kdo zatajil daně a kdo krade v práci propisky, hm?

Simulujte chorobu

Uznávám, není to moc hezké. Vlastně je to ta poslední možnost, jak nepřiznat dočasnou kletbu chudoby. Prachy se zasekly někde v kolotoči druhotné platební neschopnosti a banky už úvěry také tak ochotně nenabízejí. Na zánovní SUV sedá prach a oblečení bylo módní kdysi předloni. Nezbývá než zatroubit k ústupu. Trochu si zalenošit, odpočinout, ušetřit. Hodit se marod. Vnadná samaritánka vás radostně zahrne jižním ovocem, knihami, časopisy a nejnovějšími CD. Vy si v klidu lebedíte. Nic vám nechybí, nikdo neotravuje, životní náklady nulové. Jen nesimulujte moc dlouho, aby vás to flákání nakonec nezačalo bavit! I když… hvězdné nebe nad hlavou a majetek v ukradeném nákupním vozíku má taky něco do sebe!

Autor: I.P.

autor: pitrs
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...
  1. Zuki

    Emzoune miluju tě :D :D..Jeden z nejblbších článků co tady kdy byl :D :D