mozek
Zdroj: internet

Deset věcí, které by žena měla vědět o mužském mozku

0.0/5
Hodnocení:

mozek

1.

Je emocionálnější

Tvrdí se, že ženy jsou obecně emocionálnější než muži. Není tomu tak. Po dlouhodobém monitoringu se švédští psychologové shodli na tom, že přes naučenou „pokerovou tvář“, kterou se muži naučí již v mládí, jsou muži emocionálnější.

2.

Hůře snáší samotu

Zvláště ve stáří je samota pro muže mnohem nesnesitelnější než pro ženy, říká psycholog Dr. Brizendine z kalifornské univerzity. Muž v dlouhodobém vztahu je zdravější, hormony se drží na stejné úrovni a klesá stres.

3.

Hledá vždy řešení

Zdá se, že žena je empatičtější, ale podle Dr. Brizendina mužský mozek reaguje na pocity druhých ještě silněji. Jde ale o to, že mužský mozek okamžitě zahájí tzv. „google efekt“, tedy ztratí se v dlouhém hledání nejlepšího řešení, místo aby hned projevil své sympatie.

4.

Předurčen očumovat ženy

Testosteron není je hormonem agresivity a nepřátelství, ale i libida. „Muži ho mají v žilách šestkrát víc než ženy,“ tvrdí sociální psycholog Mehta z New Yorku. Mehta a jeho tým zjistili, že testosteron ovládá tzv. impulzní část mozku, což vysvětluje, proč se v mužích zapne „autopilot“ a zírá, když jde kolem sexy žena.

5.

Obranář

„Jedna z důležitých mužských činností během dlouhé evoluce byla právě obrana.“, tvrdí Dr. Brizendine. Část mozku, která tento obranářský reflex spouští, je u mužů mnohem větší než u žen. Proto jsou muži náchylnější k agresivitě v případě ohrožení jejich milovaných a teritoria.

6.

Kdo je tady šéf?

V šesti letech se u chlapců probouzí ustanovování hierarchie smečky. „Jde o válečný tanec, kdy neustále jeden druhého ponižuje.“, říká Dr. Brizendine. Nejasná hierarchie vede mezi muži k vysoké agresivitě, problémům a bojům, naopak když je jasné „kdo je tady šéf“, hladina testosteronu klesá.

7.

Dospělý mužský mozek

Během evoluce musel muž v průběhu svého mládí soupeřit o status a partnerky, zatímco ve stáří kooperovat a upevňovat vztahy. Realita výzkum potvrzuje, starší muž se věnuje zlepšování vztahů v komunitě a je submisivnější. Je to tím, že s věkem klesá hladina testosteronu. Zajímavé je, že muž s vysokou hladinou testosteronu je výrazně lepší v situacích „jeden na jednoho“, zatímco ti s nižší hladinou jsou lepšími týmovými hráči.

8.

Otec

Od přírody mužský mozek upřednostňuje spolupráci zejména v měsících před porodem potomka. Mění se hormony, narůstá prolactyn a ubývá testosteron, což ulehčuje soužití. Feromony těhotné ženy tento proces dokonce výrazně podporují.

9.

Táto, pojď si hrát

Tátové mají specifický způsob, jak si hrát se svými dětmi. Poněkud drsnější, spontánnější, naturálnější. Ale právě to umožňuje dětem učit se rychleji, být sebevědomějšími a připravuje je to na reálný život. Muži, kteří si častěji hrají se svými dětmi, mají méně testosteronu, jak ukázaly multikulturální studie.

10.

Chce taky svatbu

Jeden z největších omylů je, že žena se chce usadit a muž být navždy volný a divoký. Nespoutanost a polygamie převládá do mužských třiceti let, poté přebírá vládu soustředění na vytvoření a udržení vlastní rodiny. Samozřejmě jsou muži, kteří mají se závazky větší problém, ale může zato, zdá se, gen promiskuity, který má přibližně 40procent mužské populace.

David Sychra

autor: pitrs
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.