alfam
Zdroj: internet

Emoční závislost z pohledu Alfa samců

0.0/5
Hodnocení:

Ze začátku vše klapalo tak, jak má. Ona byla sebevědomá, usměvavá a především zamilovaná. Líbila se vám její silná osobnost, to jak řešila problémy i její nikdy neutuchající smysl pro humor.

alfam

Jenže za pár měsíců je jako mávnutím kouzelného proutku tohle všechno pryč a vaší původně dokonalé přítelkyni zbyla už jen zamilovanost. Jinými slovy se na vás lepí jako žvýkačka v metru a bez vaší pomoci si nedokáže koupit ani rohlík – stala se emočně závislou.

Emoční závislost je zvláštní věc. Prakticky to znamená, že vaše partnerka na sebe úplně kašle a všechno blaho chce pro vás. Na toto téma toho ženy napsaly tuny, ale co my chlapi? Když se mluví o emoční závislosti, tak je muž vyobrazován jako nelítostný vykořisťovatel  a tyran; není tomu ale tak vždy.

Své o tom ví i osmadvacetiletý Zbyněk z Prahy:

„Byl jsem taková její vrba. Šárka po několika měsících vztahu ztratila zájem o všechny své koníčky a zájmy – zaměřila se jen na mě. To znamená, že mi psala denně desítky SMS, a když už mě nebavilo odepisovat, tak mě třeba stokrát za den prozvonila. Chtěla být celé dny se mnou a většinu z těch dnů mi proplakala na rameni, protože jí někdo ublížil a chtěla být litována. Přitom to vždycky byly věci, nad kterými by jiná mávla rukou. Za kamarády jsem chodil tajně večer, protože už mě nebavily ty žárlivé scény a následné omlouvání, doprovázené sebelítostným brekem. Vydržel jsem to osm měsíců, potom musel přijít rozchod. Už to nebyla přítelkyně, ale pijavice, která ze mě vysávala všechnu dobrou náladu a chuť do života. Nejhorší na tom je, že teď všem tvrdí, že jsem jí zničil život. Z jejího pohledu mi ona dala vše a já jí nic…“

Pokud na své partnerce pozorujete ztrátu původních zájmů, přátel (dost to připomíná závislost na pervitinu) a přílišnou snahu udělat vás nejšťastnějším chlapem pod sluncem, tak máte na výběr ze tří možností:

1) Stát se výše zmíněným tyranem s vědomím, že si na vás bude drahá polovička stěžovat na dámském fóru, ale nikdy se nerozhoupe k jakékoli činnosti vedoucí ke zlepšení čehokoli.

2) Opustit jí. Jedná se o krajní a velmi těžkou možnost. Ono opustit někoho, kdo se kvůli vám vzdal všeho, není žádná legrace. Navíc je velmi pravděpodobné, že se ve stejném duchu poveze i její další vztah.

3) Pomoci jí. Pokud vám za to partnerka stojí a vy chcete štěstí pro vás pro oba, tak je čas začít s tzv. tvrdou láskou. Otevřeně jí řekněte, jak se změnila, že vám to vadí (počítejte s hodně slzami) a především jí dejte jasně najevo, že musí myslet i na sebe. Podporujte ji v zájmech, a když bude chtít jít někam s přáteli, tak předstírejte, že nežárlíte. Především jí dejte najevo, že má svoji cenu, jež není zrovna zanedbatelná. Láska je krásná věc, ale nic se nesmí přehánět.

To, že vyrovnání se s emoční závislostí není sci-fi, dokazuje třiatřicetiletý Jirka z Kladna:

„Moje Lenka byla emočně závislá na svém předchozím partnerovi a měla k tomu sklony i u mě. Byla to skvělá dívka, jenže neměla ani zájmy, ani přátele a nudila se – proto se vždycky upoutala na partnera. Otevřeně jsme si o tom promluvili a já zjistil, že Lenka vždycky chtěla vyrábět keramiku, ale nikdy nenašla dost odvahy se do toho pustit. Neposlouchal jsem řeči typu: ´co když mi to nepůjde´, ´je to drahé´ atd., ale přihlásil jsem ji na kurzy keramiky. Po pěti letech má v podkroví keramickou dílnu, kde vede dětský kroužek, a my máme krásný a zdravý vztah. Podle mě může za všechno nečinnost, uzavřenost a sebelítost.“

Muži nemohou milovat někoho, koho si neváží. Takže pokud si najdete partnerku, co za vámi poleze jako kačátko za kachnou, tak jí buď rovnou dejte sbohem (lepší dříve nežli později), nebo ji pomozte najít sebe samu.

Závěrem: Je zajímavé, že ač emoční závislost existuje i u mužů, tak se jí nikdo nezabývá. Takový chlap je zkrátka podpantoflák a konec…

Zdeněk Kolbuch

autor: pitrs
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.