Extrémní svatební obřady
Extrémní svatební obřadyZdroj: Profimedia

Extrémní svatební obřady, kde všude Vás sezdají..

5.0/5
Hodnocení:

Většinou se takový důležitý životní krok jako je svatba odehrává v kostele nebo na úřadě, ovšem někteří zamilovaní se rozhodnou pořádně si svůj velký den zpestřit. Jsou novomanželé, kteří se rozhodnou překročit svatební rutinu opravdu extrémně. Jen málokdo by byl ochoten šplhat pro novomanželský polibek na nejvyšší horu světa nebo navléct si prstýnky na páchnoucím smetišti.

Jednou z opravdu neobvyklých svateb byl obřad jednoho britského páru, který byl vskutku „nadpozemský“. Odehrával se totiž na třech červenobílých dvojplošnících ve výšce 153 metrů nad zemí. Novomanželé přitom nebyli v kabině, ale na vrchním křídle! Bílé šaty nevěsty vlály ve vzduchu a ona se křečovitě přidržovala tyče, ke které byla přikurtována. To ženich měl o něco více odvahy, mával rukama a do vysílačky pronesl slavnostní svatební slib. Na křídlech třetího letadla letěl kněz. Své ano snoubenci zanotovali do černých vysílaček a takřka okamžitě na zemi vypukl jásot a veselí. Gigantická reprosoustava totiž přenášela každé slovo z vysílaček na letadle dolů ke svatebním hostům. Na hostinu se naštěstí letadla snesla dolů k zemi a z popruhů osvobození manželé mohli usednout do čela stolu. Oběma se jim třásly nohy ještě pár hodin po obřadu.

Další tentokrát americký páreček považoval za vrchol romantiky svatební obřad v provozovně rychlého občerstvení McDonald´s. O tom, že svatební páreček vybočuje ze všech měřítek normality, svědčí i svatební menu. To se skládá z libovolného množství smažených hranolků a jako hlavní chod se podával Big Mac! Do restaurace navíc během hostiny chodili i cizí zákazníci a o pár stolů dál hodovali na svých cheesburgerech. Důvodem tohoto bizarního svatebního obřadu byl fakt, že se novomanžele před třemi lety poznali právě u McDonald´s. Oba zde totiž několik let pracovali.

Nepálskému páru se povedla opravdu kuriozita, co se týče nezvyklých svatebních obřadů. Vzali se totiž na samotném vrcholu Mount Everestu! Nevěsta údajně prohlásila, že žádná hora není dost vysoká, když je se svým vyvoleným. První novomanželský polibek na nejvyšším místě světa, 8848 metrů nad mořem, si dali v rychlosti, zatímco si sundali kyslíkové masky. Na vrcholku zůstali deset minut a pak spěchali za svatebčany. Ti na ně čekali v základním táboře o drahné metry níže. Nešlo o žádnou malou výpravu – ve stanech s pohoštěním čekalo 45 lidí. Novomanželům přálo štěstí a měli ve svůj velký den dokonale krásné počasí.

Přímo po hlavě do chomoutu skočil zase belgický pár, který se vzal během seskoku bungee jumpingu z výšky necelých 50 metrů. Kdybyste chtěli stejnou výšku seskočit k zemi v Čechách, museli byste vylézt až na vrchol rozhledny Rovnina u Uherského Hradiště. Novomanželé absolvovali většinu obřadu na skokanské rampě s několika svatebními hosty pečlivě přivázanými v sedačkách, mírně nervózním knězem a dvěma asistenty skoku. Celou akci jim sponzorovala marketingová firma, které se na bungee jumping specializuje. Je to pro ni totiž prvotřídní reklama.

Pro inspiraci Vám ještě ve zkratce uvedeme několik bizarních míst, kde se odehrály svatební obřady. Tak tedy například americký pár z Connecticutu se nechal oddat na zapáchající skládce odpadů. Novomanželé pracující jako inženýři zkoumající recyklační procesy se totiž na tomto místě poznali. Ďábelskou svatbu zorganizoval další americký pár z Ohia. Odehrála se na hřbitově v kapli, svatební hosté seděli na rakvích a oddávající je zahalen do černé kápě.

Tak tedy pokud se necháte inspirovat některou z výše zmíněných svateb, budete mít jistotu, že se na Váš velký den bude opravdu dlouho vzpomínat. A pokud chcete něco míň nákladného, udělejte to podobně jako Jamajce. Na Valentýna v roce 2003 se tu nechalo oddat 29 nahých párů!

autor: Jiří Tkanička
rubrika: Adrenalin
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.