Ferrari F12berlinetta
Ferrari F12berlinetta.Zdroj: Internet

Ferrari F12berlinetta.

4.0/5
Hodnocení:

Nebývalo vždy pravidlem, že vozy značky Ferrari byly krásné. Zajímavé, expresivní, to ano, ale v devadesátých letech se krása trochu někam vytratila a ani třeba model 612 Scaglietti té klasické krásy mnoho nepobral.

V posledních letech se ale zdá, že si designéři Ferrari promnuli oči a začali se na své výtvory dívat trochu jinýmia očima. Už základní model 458 Italia je bezesporu velký krasavec a teď tu máme nástupce „velkého“ Ferrari, modelu 599 GTB Fiorano.

Jmenuje se F12berlinetta. Ano, přesně takhle, žádná mezera, žádné velké B. Můžeme se rozčilovat, že to vypadá divně, ale tyhle spojence, vypadající jak enkryptované heslo k jaderné ponorce, jsou dneska zkrátka moderní. Nehledě na to, že když ten spletenec zadáte do internetového vyhledávače, najde vám přesně to, co Ferrari chce.

F12berlinetta je při hmotnosti 1525 kg o slušných 70 kg lehčí, než Fiorano a její atmosférický dvanáctiválec o objemu 6,2 litru jí pohání silou 740 koní v 8500 otáčkách. To znamená zrychlení na stovku za bleskové 3,2 sekundy a nejvyšší dosažitelnou rychlost za hranicí 340 km/h.

Ano, díváte se na nejrychlejší sériové Ferrari všech dob, na testovacím okruhu Fiorano bylo o několik desetin sekundy rychlejší, než ikonické Enzo a předstihlo dokonce i brutální 599 GTO. Na rozdíl od Enza to ale není supersport, je to relativně pohodlné GT, se kterým můžete jezdit denně a i na delší trasy. Tedy, když na to samozřejmě máte…

autor: Jan Koubek
rubrika: Auto Moto
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.