surf_camp
Surf campZdroj: Internet

Hledáte odvaz? Jeďte na surfcamp!

0.0/5
Hodnocení:

Říkáte si, že byste letos rádi pojali léto odvazově? Rádi zkoušíte něco nového? Máte rádi moře, ale pouze válení se na pláži vás neláká? Zkuste náš tip: jeďte na surfcamp!

Zatímco windsurfing se v Česku provozuje na „kdejaké louži“, fenomén surfing nám jako Středoevropanům bez moře zůstával poměrně neznámý. Postupem času jsme však začali objevovat další sport na „prkně“, jako třeba superpopulární skateboarding a snowboarding a nejnověji došlo i na sport původní, a to surfing. A začít s ním můžete, i pokud jste naprostý začátečník.

Surfovat můžete i v Evropě

Pokud se řekne surfování, pak si představíte také překrásné pláže, zalité sluncem. Samotné surfování vzniklo na Hawai, kde je běloši odkoukali od původního obyvatelstva. Dnes se ale surfuje všude možně po světě, na plážích všech kontinentů, kde jsou dobré vlny. A takové pláže najdete i v Evropě, takže pokud máte zrovna trošku hlouběji do kapsy, nemusíte platit hned zájezd na druhý konec světa! V Evropě se jezdí hlavně do Francie a do Portugalska na březích Atlantiku. Jezdí se většinou od června až do září, přičemž září je asi nejvhodnější pro začátečníky. Pláže jsou totiž už pěkně prázdné.

Na Bali se vyplatí zůstat déle

Pokud se chystáte na týdenní zájezd po Evropě, připravte si kolem12 000 tisíc korun. Ubytování je různé, většinou bydlíte s ostatními v tzv. surf housu, takže nemáte třeba vlastní pokoj pro sebe. Za ten je většinou třeba si připlatit. Jinak se vám dostane kolem pěti dnů výuky, určitá forma stravování, někdy také voda a občerstvení na pláži, dále párty nebo večeře na pláži a také zapůjčení surfu a neoprénu, který je při surfování nezbytný. Letenky vám většinou agentura pouze prostředkuje. Dále se můžete vypravit třeba na Bali, kde je ale výhodnější strávit delší dobu a cena je výhodnější, čím déle zůstanete. První týden vás vyjde třeba na deset tisíc, ale dva týdny na 14000.

Ideální pokud nemáte parťáka

Surf camp vás láká, ale jaksi nemůžete ve svém okolí nikoho, kdo by nadšení sdílel s vámi a souhlasil se zájezdem? Žádná škoda, na surf camp totiž můžete jet klidně sami. Dokonce celých 40 procent účastníků přijedou bez partnera! Sami však rozhodně nezůstanou, protože na campu prý panuje skvělá atmosféra. Sdílíte spolu spoustu zážitků, takže asi jenom zarytý vlk samotář se s nikým neseznámí a nezačne bavit. Jinak je jistě o čem a společné komunikaci také napomohou různé párty a večírky na pláži, které se na surf campu konají. Takže surf camp je vhodný i pro toho, kdo ví, že bude trávit dovolenou sám a rád by nějakou smysluplnou zábavu,  kde sám rozhodně nezůstane.

Skutečně se to naučím?

Nic si nenalhávejme, surfing je velká dřina a ovládnout ho není jen tak. Na kurzu máte k dispozici lektory, což jsou většinou cizinci. Ti komunikují anglicky, proto je důležité dokázat se domluvit tímto jazykem. Některé agentury slibují překlad, ale jistě bude lepší, pokud se s lektorem dorozumíte sami. Začíná se postupně, naučíte se pádlovat, najet na vlnu na břiše a postupně si stoupat, což je nejobtížnější. Vlny jsou překvapivě silnými protivníky a je třeba si také dávat pozor na zranění, abyste nebyli třeba ze zbytku kurzu vyřazeni. Bylo by naivní si myslet, že po pěti dnech se postavíte na vlnu a sjedete ji jako Patrick Swayze v Bodu zlomu. Ale kurz vám dá solidní základy, naučíte se něco o bezpečnosti, budete vědět, jaké to je na surfu stát a hlavně chytnete slinu na příště! Protože většina surfařů vám řekne, že surfing, to je láska na celý život.

Autor: -mia-

autor: Mzone
rubrika: Adrenalin
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.