iphone4g
Zdroj: internet

iPhone4 – přinese nové funkce

0.0/5
Hodnocení:

Asi žádný jiný mobilní telefon neudělal takovou díru do světa, jako iPhone od společnosti Apple. Tento mobilní telefon přijali i ti, kdo se jinak o výrobky Apple (počítače Macbook, či přehrávače iPod) moc nezajímají a nejsou loajální k této firmě a hlavně značce. Na první pohled by se dalo říct: nic nového pod sluncem. Pokud se totiž o mobilní telefony trochu více zajímáte, tak víte, že všechny tyto funkce už zde jednou byly.

iphone4g

Fanoušci mají Apple prostě rádi

Stejně tak ostatní výrobky společnosti Apple nejsou nijak technologicky převyspělé, s převratnými funkcemi. Ale co umí Apple perfektně, je zabalit výborné funkce do velmi slušivého designu a přiblížit je co nejvíce obyčejným lidem. A to bez ohledu na to, zda se v těchto funkcích vyznají. A přesně to se mu povedlo s iPhonem. Pokud se na něj podívá znalec, naopak sezná, že spousta funkcí mu chybí a že jeho cena je v porovnání s podobnými výrobky. Ale iPhone má nezaměnitelný a krásný design a jako první začal třeba s takovou vychytávkou, že se orientuje zobrazení na displeji podle toho, jak mobil držíte.

Mobil za pět tisíc dolarů

Není se tedy čemu divit, že na nový iPhone je natěšený celý svět a že v okamžiku, kdy se o něm provařili první zprávy, celý svět byl na nohou. To, co má Apple skvěle zmáknuté, je rozhodně marketing a reklamu a tak se už asi nikdy nedozvíme přesně, jak to s tím novým iPhonem, tentokrát již 4Gs, bylo. Podle jistého internetového serveru to bylo tak, že  tester společnosti Apple tento mobil zapomněl v baru, kde jej objevil účitel plavání a za pět tisíc dolarů předal redaktorům serveru. A ti o mobilu vydali zprávu. To se prý společnosti Apple nelíbilo a poslala na redaktory serveru policii, které byl mobil odevzdán. Víme, jak Apple miluje virální marketing, takže i tato senzační zpráva může být dobře vykonstruovaná a zrežírovaná.

Nově s multitaskingem

Jeho vzhled bude hranatější, s kovovými hranami, celkově bude menší s výkonnější baterií a menším displejem. Po straně se objevilo také nové tlačítko – to by mělo umožňovat pro iPhone zcela novou funkci, a to multitasking. Tato funkce pro spouštění několika, i externích (čili od jiných firem než je Apple) aplikací dosud telefonu chyběla. Přepínání mezi aplikacemi by mělo zajišťovat právě toto tlačítko. Nově by také mělo jít si lépe organizovat vnitřní prostor mobilu a vytvářet si pro své vlastní dokumenty složky. Mobilní telefon také obsahuje slot na mini SIM karty a druhou kameru na přední straně mobilu pro videorozhovory. Fotoaparát by měl mít lepší rozlišení a jako novinku obsahovat přisvětlovací diodu.

Není pochyb, že pro fanoušky tohoto mobilu a hlavně firmy, bude přístroj znamenat povel ke steči obchodů. Zatím poslední novinka iPad je toho dobrým příkladem.

autor: pitrs
rubrika: Věda a technika
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.