Italdesign Giugiaro Brivido Concept
Italdesign Giugiaro BrividoZdroj: Internet

Italdesign Giugiaro Brivido

4.0/5
Hodnocení:

Že se v Italii vždycky stavěla krásná auta, ví každý, kdo se o automobilový design trochu zajímá. Spousta slavných designérů má italské příjmení a jedním z nich je i Giorgetto Giugiaro (čti „Žužáro“), který v roce 1967 založil karosárnu Italdesign.

K jeho pracem patří spousta obyčejných i neobyčejných automobilů, které denodenně potkáváme na ulicích, například Alfa Romeo Brera nebo Fiat Croma (2005), ale také rarity, jako je DMC DeLorean, nebo Lotus Esprit. V polovině sedmdesátých let byl odpovědný za design Volkswagenů Golf, Jetta a Passat a právě koncern VW v roce 2010 jeho karosárnu vzal pod svá křídla.

Proto se není čemu divit, že v tomto Giugiarově konceptu, nazvaném Brivido (italsky „odvaha“) je hojně použita technika Volkswagenu – například benzínový šestiválec o objemu 3 litry, laděný na 360 koní a 460 Nm. Žijeme ale v roce 2012, takže na palubě není sám: pomáhají mu elektromotory hybridního ústrojí, díky kterým se dokáže rozjet na stovku za 5,8 sekundy a dosáhnout rychlosti až 300 km/h.

http://youtu.be/ciP0vz9yg0U

Daleko zajímavější, než pohonné ústrojí, je ale design samotného auta, respektive práce se sklem. Těžko říct, jestli se prosklení hluboko do boků někdy může dostat do sériové výroby (ano, narážíme na bezpečnostní nárazové zkoušky), stejně jako velkoplošné, vzhůru otevírané dveře. Ale jak se říká, člověk může aspoň snít.

 

autor: Jan Koubek
rubrika: Auto Moto
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.