IWC Top Gun Miramar.
IWC Top Gun Miramar.Zdroj: Internet

IWC Top Gun Miramar. Hodinky v army stylu.

3.0/5
Hodnocení:

Znalci hodinek se dělí na spoustu různých skupinek a kdybysme je chtěli všechny vyjmenovat, unudíme vás k smrti. Určitě nám ale budete věřit když vám povíme, že nezanedbatelnou skupinu lidí baví především hodinky vojenské, respektive takové, které se vojenskými originály inspirují.

Drsné outdoorové týpky zajímají především různé výsadkářské a commando modely (ne, mačetu a motorovou pilu v sobě opravdu neskrývají), milovníci přesnějších a méně hardcore modelů mají často v oblibě hodinky vojenských pilotů.

A jaké slavnější slovní spojení vás může napadnout, než právě Top Gun? Společnost IWC (International Watch Co ze švýcarského Schaffhausenu) uvedla na trh řadu pilotních hodinek, mezi kterými nechybí ani model Top Gun Miramar.

Tělo hodinek je vyrobeno z šedivé keramicko-titanové slitiny, která je extrémně lehká, pevná a odolná proti poškrábání. Ciferník má barvu matného antracitu a rozdělení číslic mezi minutové na vnějším obvodě a hodinové na menším, vnitřním, odkazuje na typické ciferníky podobných hodinek z let 1930-1940. Datumka připomíná palubní výškoměr z letadla.

Hodinky jsou mechanické a díky špičkovému strojku IWC kalibr 89365 s flyback funkcí vydrží v chodu bez natažení až 168 hodin. Na menších cifernících najdete stopky s rychlým opakovaným startem, sklo je mírně vypouklé, antireflexní a safírové, odolné proti poškrábání. Jemný mechanický strojek je proti magnetickým ruchům stíněn lehkou železnou vložkou.

Vojenský vzhled doplňuje tmavě zelený textilní řemínek a na zadním víčku najdete vybroušené legendární logo pilotní akademie Top Gun – což je vlastně přezdívka školy, která se oficiálně jmenuje Miramar Marine Corps Air Station. Cena zatím stanovena nebyla, ale proslýchá se cosi o hranici 300 000 Kč.

 

autor: Jan Koubek
rubrika: Věda a technika
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.