openspace
Zdroj: internet

Jak být v práci v pohodě

0.0/5
Hodnocení:

Ne každý má to štěstí, aby se mohl živit tím, co ho opravdu baví. Tiše závidíme Tomáši Rosickému i Bradovi Pittovi, když nás v pět ráno budík nemilosrdně vytrhne ze sladkého spánku a o chvíli později už podupáváme na tramvajové zastávce. Možná nemáme zrovna vysněné zaměstnání, ale když už v něm musíme trávit třetinu svého dne, proč si ji neudělat přeci jen trochu příjemnější?

openspace

Někdy nám vadí práce jako taková. Ano, uznáváme, že ostraha ve spořitelnách, popeláři a revizoři mají asi pramálo důvodů těšit se na pracovní proces. Pokud však pomineme tuto skutečnost, záleží nejvíc na tom, jaký máme kolektiv. Jak se tedy stát oblíbeným v práci?

Všeho s mírou

Nebuďte vůči ostatním příliš otevřený, ale ani tajnůstkář. Sdílíte s kolegou jednu kancelář pět let a jediné, co o něm víte, je to, že je vegetarián a alergik? Anebo vás naopak  sekretářka stihla během polední pauzy zasvětit do všech tajů milostného života svého i svých kamarádek? Ani jedno z toho není dobře. I zde platí pravidlo zlaté střední cesty. Buďte vstřícný a přátelský, ale vaši kolegové o vás nemusí vědět všechno.

Optimista

Všechno je špatně. Venku je nevlídno, jídlo je drahé, výplata nestojí za nic. Pokud patříte mezi tzv. šiřitele apokalypsy, zkuste se v práci přemáhat a být alespoň trochu optimistou. Večer si pak s chutí nahlas zanadávejte u televizních zpráv. Váš pes vás jistě pochopí.

Mé kouzelné já

Ruku na srdce, každý má stejně nejraději sám sebe. Buďte jiný a zajímejte se o druhé. Naslouchejte jim a snažte se pamatovat si, co vám vyprávěli v kantýně u oběda. Když je příště pozdravíte a oslovíte jménem, určitě se vám to vrátí.

Vycházejte se šéfem

Ne vždy je to snadné, ale hypotéka se sama nezaplatí a tak někdy musíte prostě zatnout zuby a vydržet. Neznamená to, že budete nosit panu řediteli švestičky ze zahrádky a po večerech pak tajně propichovat panenky woodoo s jeho fotografií. Plňte své úkoly, buďte přiměřeně vstřícný, a když se vám něco už opravdu nelíbí, snažte se pro svou věc získat i ostatní a přestupte před něho jako tým.

Důvěra nade vše

Pokud potřebujete, aby váš podřízený nebo sekretářka konečně dokončili to, co mají, vzbuďte v nich náležitou důvěru. Slova jako „vím, že ty to dokážeš“ nebo „věřím ti“ dokáží pravé divy.

Služebníček

Jste v práci vždycky první, abyste stihl všem uvařit kávu? Vyřizujete telefony svého kolegy, který si právě „nutně“ potřebuje promluvit se svou přítelkyní o tom, co se bude jíst k večeři? Pak počítejte s tím, že si na tento komfort ostatní velmi rychle zvyknou, a když jim ho pak jednou odepřete, budou vás stíhat nepřátelské a nechápavé pohledy. Snažte se pomoct, ale nestaňte se holkou pro všechno.

Buďte sami sebou

Co na tom, že vaši spolupracovníci do detailů popisují své noční úspěchy a deodorant je pro ně sprosté slovo? Když jste jiný, tak buďte. Jestli jste typ, který čte Harryho Pottera a dokážete se dojmout nad opuštěným kotětem, buďte svůj. Možná se vám budou ze začátku smát, ale časem ocení, že si na nic nehrajete a budou vás brát takového, jaký doopravdy jste.

Autor: Jana Lutišanová

autor: pitrs
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.