penize
Zdroj: internet

Jak přijít k penězům

0.0/5
Hodnocení:

Existuje jedna věc, bez které se dnešní muž neobejde. Dobře, tak dvě věci. Kromě sexu to jsou peníze neboli škvára, money, háky, prachy – jak je libo. S nimi je život zkrátka mnohem veselejší.

penize

Možná si za ně nekoupíte zdraví, ale zcela určitě vám zajistí špičkovou péči na švýcarské klinice, až to budete nejvíc potřebovat. Prachy vás nikdy nezradí, naopak vám prokážou neocenitelné služby. S vysokým zůstatkem na účtu můžete mít v posteli modelku a souseda na JIPce – to potom, co neustál váš příjezd domů v novém Porsche.

Valná většina lidí získává finanční prostředky docházením do pracovního procesu. Znáte to, někam se ráno dotáhnout MHD (v lepším případě autem), pak tam setrvat od devíti do pěti (minimálně) a celou tu dobu vykazovat (nebo předstírat) nějakou činnost, za kterou každého desátého v měsíci přistane na vašem kontě částka spíš nižší než vyšší – rozhodně je tedy nižší, než si podle svého mínění zasloužíte. K tomu všemu musíte na pracovišti snášet šéfa i kolegy a jen nutnost platit nájem vám brání, abyste jim řekl, co si o nich doopravdy myslíte. Navíc jste poslední dva roky nedostal přidáno, což se skvěle odůvodnilo a stále odůvodňuje probíhající krizí, přičemž vedení vaší firmy pomalu zvažuje zavedení pracovních sobot. Perspektiva žádná a odejít do jiného podniku je jako šlápnout z bláta do louže. Avšak není důvod propadat skepsi nebo dokonce depresi. Nebyli bychom to na Mzone my, pokud bychom vám pouze sdělili, v jakých sračkách jste, ale přitom nenabídli určitá východiska. Ona východiska z vás mohou udělat boháče, ale pokud v nich neprokážete talent, nezbude vám nic jiného, než do konce života podstupovat martyrium se jménem práce.

Kurzové sázení

Češi jsou národ sázkařů. Ročně prosázíme okolo sta miliard korun. Samozřejmě že velkou část těchto prostředků nahází gambleři do výherních automatů, zatímco většinová populace je nasype do Sazky, a pak s napětím očekává, že konečně trefí svá čísla v prvním pořadí. Tyhle peníze jsou   ztracené, ale pořád je zde možnost tipovat výsledek sportovních či společenských událostí. A zde má každý šanci svou výhru do jisté míry ovlivnit. Vzhledem k tomu, že sázkové kanceláře nekrachují, je celkem snadné odhadnout, kdo je úspěšnější. Jenže… Kdo nepodcení přípravu, může si přijít na pěkné peníze. Znamená to ale studium tabulek, hledání vzájemné bilance týmů mezi sebou, sledování sportovních přenosů atd. Této zábavě musíte věnovat pár hodin denně. Odměnou vám bude, až si třeba o víkendu vyberete dva zápasy a za deset tisíc vložených si přijdete pro třicet tisíc vyhraných. A čistý zisk dvaceti tisíc korun za devadesát minut fotbalového nebo šedesát minut hokejového zápasu přece není vůbec špatný!

Poker

O pokeru jste jistě již slyšeli. Možná jste ho dokonce hráli s kamarády. Existuje několik variant této kouzelné hry. Nemusíte ani chodit do kasina, pokud si chcete zahrát. Online poker je dnes totiž skutečným fenoménem, ve kterém se točí miliony dolarů, a kousek z tohoto koláče byste mohli ukrojit i vy. Chce to ale pevné nervy, správná rozhodnutí ve správných okamžicích, mít alespoň trochu  přehled o matematice a pravděpodobnosti, ale hlavně nadšení do hry a touhu se neustále zlepšovat. Nebudeme vás unavovat pravidly, výherními kombinacemi, doporučováním nejlepších online heren a živých kasin. Stačí si zadat slovo „poker“ do Googlu a vyběhne řada stránek, které to udělají za nás. Jen na jedno vás upozorníme: spousta lidí nechápe, proč je poker veden jako sport. Ale až budou tito dotyční sedět na turnaji šest a více hodin stále v jedné poloze, stále maximálně soustředění, pak jistě pochopí. A ještě rádi si budou poté chodit z kasina odpočinout třeba na squash…

Investování do akcií

Koupě cenných papírů není výsadou pouze multimilionářů, jak můžeme často vidět ve filmech. Investování se může věnovat každý, kdo disponuje i nevelkou částkou. V případě vstupu do podílových fondů (zde je možnost investovat již od sta korun) je riziko minimální a výdělek se může pohybovat od pár procent až po několik desítek procent. V případě vstupu na burzu se zvyšuje investovaná částka, ale i míra rizika. Nicméně i zde můžete fungovat s částkou ve výši několika tisíc korun. Nejdůležitější je – alespoň zpočátku – obklopit se kvalitními lidmi, již disponují potřebnými zkušenostmi a vás jako nováčka provedou nástrahami, které akciový trh skýtá. Ovšem najít takového člověka může být těžší, než rozpoznat výhodnou investici. No, a až zainvestujete do slibné, rozjíždějící se firmy a hodí vám to pár mega, vzpomeňte si, prosím, kdy a kde přišel ten prvotní impuls, díky jemuž jste se do investování vůbec pouštěli. Děkujeme…

David Chocholoušek

autor: pitrs
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...
  1. K.

    Pěkný text… :)))