single_man
Zdroj: internet

Jak se žije mužům

0.0/5
Hodnocení:

Nejspíše všelijak, stejně jako ženám. Jenže… Každý svého štěstí strůjcem a je jen na vás, jakou životní cestu zvolíte, kterému způsobu života dáte přednost. Zda vyhraje absolutní svoboda, nebo spíše teplo rodinného krbu.

single_man

Nejde vám na rozum, proč Manka s Rumcajzem, Maková panenka a motýl Emanuel, Bob a Bobek a jim podobní neudělají jeden bez druhého ani ránu? Co že je tak úžasného na vztahu? Tak se na to podíváme.

Sólista

Čtyřicetiletý Milan tvrdí, že prostě nedokáže vystát vlasy v umyvadle, šminky všude možně a prkýnko pořád dole. Jeho ryze klučičí domácnost má svá pravidla a rituály, které nehodlá měnit ani kvůli „miss World“. Ze všech koutů jeho bytu na vás doslova mává mužská ruka. Nikde žádné zbytečné dekorace, zato o nejnovější elektroniku rozhodně není nouze. Po dětech zatím nijak zvlášť neprahne a ženu na úklid nepotřebuje. Domácí stravu mu připravuje jeho maminka, ke které chodí často na večeře a ještě si od ní odnáší zásoby na horší časy.

Týmový hráč

Naproti tomu šestatřicetiletý David, toho času „na mateřské dovolené“, bydlící kousek za Prahou se svou manželkou – velmi úspěšnou manažerkou velké firmy, šestiletou dcerkou a tříletým synem, je pravý opak. Jejich spokojený vztah trvá již 12 let, mají stejné koníčky a zájmy, užívají si každou společnou chvilku. Vůbec mu nepřipadalo divné zůstat s dětmi doma. Jeho plat dosahovat sotva polovinu platu jeho manželky, povahově je velmi mírný a až neuvěřitelný kliďas s téměř božskou trpělivostí. Nevidět to na vlastní oči, neuvěřím. Jak z nějakého filmu…

Kdo je kdo

V tomto případě se jedná o dvě naprosto rozdílné povahy. Jeden si svou samotu užívá, považuje ji za ideální stav, nehodlá se o své intimní soukromí za žádných okolností s nikým dělit, druhý se ani neodvažuje pomyslet, co by se stalo, kdyby o svou partnerku měl přijít. A přitom mají možná společného víc, než se na první pohled zdá. Co když Milan zatím nenarazil na tu pravou, možná dokonce prožil velké zklamání a nerad by se opět spálil? Naproti tomu se může David jevit některým lidem jako „závislák“ na své partnerce, kterému už všechny radovánky skončily a dobrovolně se nechal naverbovat na tvrdou vojnu, blázen.

Lesk a bída singles

Ať už je to, jak chce, sólo styl má svá kouzla. Nemusíte brát na nikoho ohledy. Chodíte si domů, kdy se vám zachce, nikdo vás nehoní kvůli špinavým ponožkám na jídelním stole, nepřepíná váš milovaný fotbal na Růžovku nebo podobnou ptákovinu, letošní počet zářezů na vaší „pažbě“ je rekordní, prostě pohoda. Na druhou stranu, co dál? Takový život vás nebude bavit věčně, také pozor na to, aby vám neujel vlak. Vaše matka začne co nevidět toužit po vnoučátkách a demonstrativně přestane vyvářet, všichni kamarádi se dříve nebo později usadí, na noční bojovky v restauračních zařízeních nebudou mít čas ani náladu. Ty „kočičky“, které momentálně proháníte, jednou zestárnou a mladé nebudou na vypelichané elegány zvědavé. Pak se z vás může stát doživotní single, aniž byste o to stál.

Zlatá střední cesta

Zdá se vám to všechno trochu přehnané, líbilo by se vám tak něco mezi? Pak můžete udělat kompromis. Pokud máte partnerku, na které vám opravdu záleží a vyhovují jí také oddělené domácnosti, máte vyhráno. Je v podstatě jedno, zda sdílíte společnou domácnost nebo kelímek ve vaší koupelně obsahuje pouze jeden zubní kartáček. Stačí vědět, že někde máte onu spřízněnou milovanou duši a časem, až budete oba souhlasit, se posunout na vyšší level. Ve vztahu totiž není bezpodmínečně nutné obývat tentýž klobouk…

Autor: Olga Jandová

autor: pitrs
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.