need_for_speed_prostreet1
Zdroj: internet

Jak šel čas s Need for Speed – část druhá

0.0/5
Hodnocení:

Druhý díl našeho seriálu „Jak šel čas s…“ je zde a my pokračujeme ve sledování série Need for Speed.

need_for_speed_prostreet1

Need for Speed: Hot Pursuit 2

Dobrá zpráva pro fanoušky série přišla v roce 2002, kdy EA vydalo další titul. Tentokrát se jednalo o nepřímé pokračování veleúspěšného NFS: Hot Pursuit. Jak už název napovídá, alfou a omegou tohoto ročníku byly honičky s policií. Policisté dostali do vínku více vozů, vylepšení uměle inteligence a helikoptéry. Hráči měli k dispozici přes třicet vozů a skoro padesát tratí v různých prostředích. Opět zde byla také možnost hrát za policii a honit svého kamaráde po trati a posléze ho předat spravedlnosti.

Need for Speed: Underground

Na nečekaný a obrovský úspěch filmu Rychle a Zběsile zareagovalo EA velmi rychle. Využilo potenciál trhu, který momentálně obdivoval noční ilegální závody. V roce 2003 tedy přichází Underground poprvé. Fanoušci se od této chvíle rozdělili na dva tábory. Jedni stále uctívají dřívější tituly v seriálu a prahnou po možnostech honit se s policií, druzí se zamilovali do Undergroundu. Já osobně stojím tak někde uprostřed: ačkoliv se mi líbily i předchozí díly, ten pravý boom pro mě znamenal právě Underground.

Tuning jinak obyčejných vozů se povedl na jedničku a novými typy závodů EA také boduje. Tratě jsou rozesety po Los Angeles a závody se konají za běžného provozu, což přináší velmi nečekané situace. Nadupaný soundtrack ještě více umocňuje skvělý pocit z hraní.

Need for Speed: Underground 2

O rok později se EA snaží kout železo, dokud je žhavé, avšak už to zkrátka není ono. Vylepšená grafika, nové vozy a tuningové doplňky na hráče už tolik nezapůsobily. Na druhou stranu je v sérii vůbec poprvé možné jen tak jezdit městem a vyhledávat závody, případně obchody pro tuning či automechaniky. Můžete také probliknout auto před vámi a rozdat si to ve férovém závodě proti sobě.

Need for Speed: Most Wanted

Už se stalo tradicí, že každý rok nám EA servíruje nový díl Need for Speed. Výjimkou nebyl ani rok 2005, kdy jsme se dočkali titulu Most Wanted. Autoři se snažili vyslyšet oba rozhádané tábory, a tak udělali jakýsi kompromis. V tomto díle si totiž zazávodíte v tuningovém prostředí a užijete si i honičky s policií. Opět rozšířený vozový park, závody nejen v noci, ale i přes den a možnost zpomalování času. To jsou hlavní atributy tohoto dílu, který však Underground nepředčil.

Need for Speed: Carbon

Rok 2006 a další nový díl série. Carbon navazuje na předchozí díl, avšak v podstatě s jedinou znatelnou novinkou. Při hraní kariéry totiž formujete gang, který vám může při závodech pomoci. Cílem hry je potom porazit všechny ostatní auto-gangy. Carbon však úspěch neslavil a brzy upadl v zapomnění.

Need for Speed: Pro Street

Velmi zajímavý titul vyšel opět o rok později, tedy v roce 2007. Nově jsme si mohli užít modelu poškození. Menu vytvořené z graffiti se snažilo upoutat pozornost, ale mělo za následek spíš dezorientaci hráčů. Ani tento díl ničím výrazným neoslnil.

Need for Speed: Undercover

Ročník 2008 přinesl trošku jiný pohled na Need for Speed. Jako policista v utajení musíte vniknout do gangu ilegálních závodníků a stát se tím nejlepším; zároveň je ale potřeba plnit mise, které vám zadá policie. Autoři dali poměrně velký prostor příběhu a herním videosekvencím, jež však působí spíše úsměvně.

Need for Speed: Shift

Shift je do jisté míry opět revolučním dílem série. Znovu se totiž vracíte na závodní tratě a zmizí veškerý tuning i noční závody. Ty se odehrávají víceméně v klasickém stylu na okruzích se závodními auty. Díky velmi hezké grafice tento titul určitě zaujal, avšak pozdější náročnost byla již poměrně obtížná, takže rozhodně doporučuji herní volant.

Need for Speed: World

Multiplayerové NFS už tu jednou bylo a žádnou díru do světa neudělalo. EA Games to však zkouší znovu a tentokrát daleko lépe. Tyto závody se odehrávají ve městech z Most Wanted a Carbon. Tyto MMO závody jsou velmi diskutabilním titulem a zhruba po půl roce od vydání také nějakou extra velkou díru do světa neudělaly.

Need for Speed: Hot Pursuit (2010)

Nejnovější díl vracející se ke kořenům klasického Hot Pursuit vyšel poměrně nedávno, a to na v podstatě všech dostupných platformách. Především konzolová a PC verze jsou na velmi vysoké úrovni a hra získala na herních serverech velmi vysoká hodnocení. Skvělá grafika, výborná hratelnost a perfektní soundtrack. Need for Speed jsou zpět!

Autor: Jan Šťastný

autor: pitrs
rubrika: Auto Moto
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.