Rozchod vždy bolí.
Rozchod vždy bolí.Zdroj: internet

Jak udělat z přítelkyně bývalku? Buďte rozhodní a nesmlouvaví!

4.6/5
Hodnocení:

V jednom z minulých článků jsme Vám radili, jak získat zpět expřítelkyni. Možná ale řešíte problém úplně opačný… Zbavit se obtížné přítelkyně, zvláště když má vlastnosti stíhačky, také vyžaduje umění a jistou dávku taktiky. Některé dámy zkrátka nechtějí pochopit, že vztah už je za zenitem a měly by jít konečně dál. Uměle vztah prodlužují a jakékoli náznaky kruté reality z Vaší strany zarytě přehlížejí. Jak to tedy udělat, aby dotyčná pochopila a hlavně už dala pokoj? Čtěte dál!

Mnozí z Vás jsou toho názoru, že stačí vztah prostě utnout, rozejít se, zmizet k jiné a tak všelijak podobně. Praxe však tak jednoduchá není. Příroda totiž ženám dala mocnou zbraň – umění v muži vyvolat pocit odpovědnosti, aby se postaral i o zapuzené ženy. Je to jakási zvrhlá forma harémismu – sultán se staral o všechny své ženy i ty použité a zapuzené. Tento pocit je o to mocnější, když s dotyčnou máte děti. Určitě mi dáte za pravdu, že všechny bývalky mají i po rozchodu jakési privilegované postavení – rozhodně Vám už nikdy nebudou ukradené, jako jiné cizí ženy. Tento fakt je častým důvodem návratů expartnerů k sobě, ale také zdrojem nepříjemných problémů. Vzpomeňte si na klasické věty odložených partnerek: „A co teď se mnou bude? Použil jsi mě a odhodil, jako prašivého psa!“ Podobné výčitky vzbuzují sakra nepříjemné pocity!

Základní pravidlo zní, pokud jste se definitivně rozhodl, že se s partnerkou rozejdete, nesmíte ustoupit ani o píď. Ať jsou její slzy sebelítostivější, slova sebekajícnější a prosby sebenaléhavější! Vzpomeňte si, jak neměla nic než nadávky, slova výčitek a nespokojenosti, vzpurný nesouhlas se všemi jeho názory a činy, odpor k Vašemu zpocenému tělu a sex Vám z pozice jeho monopolní majitelky draze odvažovala na lékárenských vahách. Co na tom, že teď vaří, pere, nedržkuje, a dokonce se snaží držet žárlivost na uzdě! Nevěřte tomu, že kdybyste se k ní vrátil, že to tak zůstane. Dříve nebo později by se vše vrátilo do starých kolejí a možná by Vás šikanovala o to více, že jste jí vyhrožoval rozchodem nebo by si Vás šikovně pojistila například dítětem nebo společnou hypotékou. Z toho už byste se pak vykrucoval daleko hůře… V tomto případě své svědomí neposlouchejte a na soucit s bývalkou se vykašlete!

Dalším krokem je říct jí vše na rovinu. I v případě, že se vám jeví jednodušší předstírat a s pravdou ještě počkat, zvláště když Vaše ex projevuje známky depresivních sklonů, nedostatku sebevědomí, nebo vyhrožuje sebevraždou. Upřímnost je vždy lepší pro vás oba. Pokuste se zůstat slušný a zdvořilý, i když to bude těžké – vulgaritou nebo sarkasmem totiž ničemu nepomůžete. Buďte klidný, i když po Vás začne vřískat. Dodáte tím svému rozhodnutí na vážnosti – bude vidět, že s Vám necloumají emoce, tudíž jste o tom důkladně přemýšlel a definitivně jste se rozhodl.

Dále je nanejvýš nutné udržovat si od ní odstup! Pokud se opijete a vyspíte se s ní, dodáváte jí znovu naději, že se jednou všechno vrátí do starých kolejí. Jestliže jste si svým rozhodnutím naprosto jistí, dodržujte důsledně jakoukoli absenci tělesného kontaktu. Nezapomínejte, že některé hodně vytrvalé stíhačky si dokáží vyvodit romantické pokračování vztahu i z toho, že se při konverzaci dotknete jejich ruky nebo se jí zahledíte do očí. V žádném případě se nenechte zatáhnout do diskuse o vašich citech či dokonce společných vzpomínkách. Kromě fyzického odstupu udržujte i odstup emoční!

A pamatujte: I v případě, že věci dopadnou nejhorším možným způsobem a ona se uchýlí k nějakému šílenému gestu, pamatujte si, že za její činy v žádném případě nenesete zodpovědnost!

autor: Ilona Kerová
rubrika: Sex a vztahy
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.