ID-100175087
Zdroj: Image courtesy of [Keerati] / FreeDigitalPhotos.net

Jaké vybavení je potřeba k bazénu?

0.0/5
Hodnocení:

Ta největší bazénová sezóna 2013 (rozuměj: léto) je již nenávratně za námi, a nám již nezbývá nic jiného, než se těšit na zimu a na radosti, které s sebou přináší. Ti z vás, kteří však zimě moc neholdují anebo ji dokonce bytostně nesnáší, však zažijí asi „muka“. Ale nemusí! Proč si nepřipomenout léto po doušcích klidně několikrát každý den? Ano, řeč je o domácím bazénu. Můžete si jej vestavět na zahradu, pokud disponujete dostatečně velkým pozemkem. Nicméně v tomto případě se v zimě moc používat asi nedá. Sice existuje množství bazénového příslušenství, díky kterému by se dala voda v bazénu o něco „zahřát“ (například takovým zastřešením tomu hodně pomůžete), nicméně úplně nejideálnější pro milovníky plavání a léta všeobecně je nechat si postavit bazén přímo u vás v domě. Interiérové i exteriérové bazény jsou zkrátka nyní v módě – nepřeřadíte se ze zástupu bazéna-chtivých do bazén-vlastnících lidí? Nyní totiž ceny všeho klesají, bazénů nevyjímaje. Navíc, blíží se Vánoce; proč si neudělat takový rodinný dárek? Věřte, že jej určitě velmi rádi využijí všichni členové vaši rodiny.
Co se týče bazénového příslušenství a bazénové chemie, věřte, že dnes máte možností více než dost. Dokonce už je na trhu i úprava vody bez chemikálií! Jistě vám je velmi dobře známý zápach chloru, který se v minulosti, a ještě i dnes, používá k dezinfekci bazénové vody. Nikdo se přece nechce koupat ve znečištěné, nebo dokonce nebezpečné vodě! A proto byste při zařizování bazénu jistě neměli zapomínat na bazénovou chemii. Poptejte se vašeho prodejce na vhodné bazénové příslušenství i chemii, jistě vám rád poradí. Správná údržba vašeho bazénu je totiž prvním krokem k dlouhé životnosti vašeho bazénu. A když už jste do toho investovali, jistě nechcete, aby se vám za několik málo let rozpadl, protože ho celý sežraly mikroorganismy…
Mezi nejznámější bazénové příslušenství, které je jakousi stálicí, jsou například moderní schůdky či žebříky do bazénu. Stále větší popularitu si však získávají také automatizované bazénové vysavače, které prakticky udělají veškerou „špinavou“ práci za vás. Jako ve snu!

autor: Jan Šťastný
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.