Jakou nevěru Vám partner nejpravděpodobněji odpustí?
Jakou nevěru Vám partner nejpravděpodobněji odpustí?Zdroj: Pixmac.cz

Jakou nevěru Vám partner nejpravděpodobněji odpustí?

4.3/5
Hodnocení:

Myslíte, že existuje nevěra, kterou by Vám byl partner ochoten odpustit? Ano! Není totiž nevěra jako nevěra… Úlety mohou být nejrůznějších druhů. A je třeba si dávat bacha, případně „zatloukat, zatloukat, zatloukat“. Je přitom jedno, jestli půjde o lehké flirtování, líbání nebo rovnou sex. Všechno tohle totiž partnera zraňuje a je takzvaně „přes čáru“. Co je tedy tou nevěrou, kterou Vám partner odpustí nebo nejpravděpodobněji odpustí? U žen jsou sexuální hrátky s kamarádkou a u mužů nezávazný flirt, který neohrozí vztah!

Vědci z Texaské univerzity došli na základě dlouhodobého výzkumu k závěru, že málokterý muž ukončí vztah s nevěrnicí v případě, že mu zahýbala se ženou. Některé muže dokonce představa partnerky dovádějící v posteli se svou kamarádkou dokáže pořádně rajcovat. Někteří pánové toto dokonce ani nepovažují za nevěru. Ale pozor! Opačně to rozhodně neplatí. Pokud by partner nachytal ženu s jiným mužem, nejspíš by s oběma udělal krátký proces. Dobře by to rozhodně neskončilo.

Ovšem u žen jsou reakce poté, co nachytají partnera v objetí s jiným mužem, naprosto opačné. Spíše jsou ochotné tolerovat nezávazný heterosexuální vztah, než akceptovat, že mají doma někoho s homosexuálními choutkami. Na takovouto nevěru reaguje žena stejně, jako na odhalení několik let trvajícího mileneckého vztahu. To je pro vztah totální katastrofa!

Pokud máme mluvit v číslech, tak 50% mužů by nemělo problém s milostným poměrem partnerky se ženou, ovšem pouhých 22% by za určitých okolností odpustilo nevěru s mužem. Naproti tomu u žen výzkum odhalil, že 28% dam by udržovalo nadále vztah, kdyby odhalily muži nevěru s milenkou, ovšem 21% by nemělo žádné pochopení pro homosexuální nevěru. Vztah s mužem berou totiž jako velké zklamání důvěry, vyčítají si, že na partnerovi nic nepoznaly dřív a podobně.

Příčina takových výsledků zjištění tkví v evoluci. Pánové se obávají situace, kdy může být zpochybněno jejich otcovství. Tedy v případě, kdy jsou reprodukčně ohroženi. Sex jejich partnerky s jinou ženo je pro ně v tomto směru naprosto bezpečný. Naopak v něm vidí pro sebe spíše výhody, jako třeba možnost milovat se s více ženami současně. Zajímavé také je, že muži jsou však celkově k homosexualitě méně shovívaví než ženy

Oproti tomu se zas ženy strachují toho, že by je partner opustil, což by znamenalo materiální ohrožení potomků i jí samotné. Skutečnost, že ženy homosexuální nevěru neodpouštějí, tkví v tom, že pokud k ní dojde, signalizuje to, že vztah není úplně v pořádku, že partnerovi nevyhovuje a vše směřuje k rozchodu.

Co se týče nevěry obecně, jsou s ní každý den konfrontovány tisíce lidí. Nejlepší rada pro podváděného, který odhalí zálety svého protějšku, zní: Chce to čas a chladnou hlavu. Každopádně jedno je jisté: Nevěra – ať je jakákoli je signálem, že ve vztahu není něco v pořádku, zkrátka že jednomu z partnerů něco chybí…

autor: Jana Pokorná
rubrika: Sex a vztahy
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.