Chytrá sova
Zdroj: internet

Je zpět! Chytrá sova odpovídá na vaše otázky a někdy je to matroš

5.0/5
Hodnocení:

Dotaz: Můj přítel nechce jíst maso. Bydlíme spolu necelý půl rok a mě to hrozně štve, protože nevím, co pořád vařit. Neumím si představit, že by tohle mělo trvat pořád… Ilona

Sova: Milá Ilono, problém není ve tvém příteli, ale v tvojí netoleranci. Vegetariánů je na světě víc než požíračů masa, tak určitě není problém sehnat na netu pár receptů. Jenže tobě se nechce. Toužíš po společném pojídání flákoty. Myslím, že i kdybys naučila toho chudáka maso jíst, objeví se něco jiného. Další problém. Třeba jeho špinavé ponožky, ubývající vlasy, nebo naopak přibývající pupek. Zamysli se nad sebou dřív, než ti zdrhne… Tvoje maso milující sova.

Karel: Kdo nejí maso je divnej. Nedivím se Ti, že vařit pořád kedlubny Tě nebaví. Najdi si někoho jinýho, nebo se z toho … zblázníš.

Dotaz: Moje manželka si domů tahá kamarádky. Nic proti nim nemám, ale že bych je musel vidět každý den po příchodu z práce, kdy toužím po chvilce klidu… Několikrát jsme se kvůli tomu pohádali, ale ona nedbá. Prý bez nich nemůže být. Já chápu, že je na mateřské a celý den s dítětem je náročný. Jenže pro mě taky!                                   Jára

Sova: Milý Járo, škoda že si neposlal foto, jistě máš nad hlavou svatozář za to, že jsi všechny ty kámošky už dávno nevykopal ze dveří. Možná by se nabízela rada, abys stanovil jasná pravidla, dohodl se na určitých dnech, kdy bude byt bez tlachajících hihňalek. Ale asi by to bylo k ničemu, a tak radím opačný postup. Nevyklízej pole a zapoj se do hovoru. Možná, když zjistí, že si nemohou říct ani slovo bez tvojí asistence, vyklidí pole. Pokud ani tohle nezabere, zbývá už jen hrubé násilí. Třeba v podobě finančního obnosu na posezení v cukrárně… Držím drápy. Sova.

Karel: Járo, kdo je doma pánem? Ty nebo Tvoje žena? Stejně celej den žvaní po lavičkách, tak ať to netahá domů. Tam máš mít klid! Nebo ať si je tam tahá, když nejsi doma…

Dotaz: Přítelkyně je přehnaně čistotná. Máme spolu roční dceru, o kterou se vzorně stará. Vlastně se jí nic nedá vytknout a naši jsou z ní nadšení, jak jsem si dobře vybral. Jenže já si připadám jak na operačním sále – žiju ve sterilním prostředí. Pořád musím uklízet a denně luxovat. Ona číhá na každý drobek, každé smítko. Ani malá nesmí okusovat doma rohlík, protože drobí. Už mě to fakt rozčiluje… X.

Sova: Milý X., pokud bys napsal, že přítelkyně vyváří klíče a myje se pokaždé novým mýdlem, napsala bych ti, že trpí psychickou poruchou a měl bys požádat o radu psychiatra… Ale ona je asi jen přehnaně pořádná, což ji zřejmě naučili doma. Co tchán? Jaké má on zážitky a jak se s nimi vyrovnal. Nebo už zdrhnul? Pokud existuje, poraď se s ním. A pokud ne, zkus přítelkyni naznačit, že i ty bys mohl vzít v návalu šílenství roha. Samozřejmě čistý a vydezinfikovaný, s vyleštěným kufříkem…  Prostě si dupni, nadrob a dceři kup cukrářské piškoty, ty drobí ze všech nejvíc! Dobrou chuť ti přeje sova.

Karel: To nechodíš do práce, že denně luxuješ? Jestli ne tak začni a jestli jo, tak se vracej pozdě. A buď rád, že máš doma uklizeno, mohl by si tam mít taky bordel a to je horší.

Dotaz: Tchýně nám leze do ložnice. Před rokem jsem se nastěhoval k přítelkyni, se kterou jsem už v té době rok chodil a s níž bych chtěl strávit celý život. Ona je z vesnice a její rodiče nám přenechali horní patro baráku, které si postupně rekonstruujeme. Jenže tchýně k nám pořád leze, a to i večer. Bojíme se už i pomilovat, aby nás nebylo slyšet. Nebo aby nerozrazila dveře… I přítelkyni to vadí, ale nechce se s mámou hádat.                                          XX.

Sova: Milý XX., jsi dospělý a přítelkyni miluješ. Chceš si nechat zničit život od ženské, které nedocházejí základní pravidla slušného chování? Seber veškerou odvahu a zkus si s ní o tom promluvit v dobrém. Bez přítelkyně, jen vy dva. Řekni jí přesně to, cos napsal mně. Jak máš její dceru rád a jak se cítíš, když ti vpadne do dveří. Možná jí to dojde, pokud je jen tupá. Pokud je i zlá, zbývá ti jediné: začít rekonstruovat někde jinde. Ve svém, kde se nebudeš muset bát. Jinak bude ještě hůř. Proti křupanům nemá slušný člověk šanci vyhrát… Věř mi. Zdravím, sova.

Karel: Jednou Ti to přenechali, tak je to tvoje. Tak bábě řekni, ať tam neleze, nebo že se taky nejdřív zaklepe, než se někam vleze. A nebo se odstěhuj, já bych ke starejm nešel bydlet ani za milion.

Dotaz: Moje holka je o dost starší, bere v práci víc peněz a myslím, že je i chytřejší než já. Mně to nevadí, dokonce ji obdivuju, jenže ona si teď usmyslila, že se chce vdávat, mít dítě a já bych s ním pak měl zůstat na mateřské. Mně se do toho moc nechce, ale netroufám si jí to říct…      Milan

Sova: Milánku, a kolik ti vlastně je? Patnáct? Jestli to u vás funguje tak, že ona si nadiktuje svatbu a ty se bojíš ceknout, radím jediné – útěk! Pokud se ceknout nebojíš, prostě si s ní o tom promluv. Že nejsi připravený se stát otcem na plný úvazek. Zkus se ale podívat na celou věc i z její stránky. Živí tě, o všem rozhoduje a je vlastně hlava rodiny. Tak bere jako samozřejmé, že v tom bude pokračovat a ty že se postaráš o domácnost a dítě. Ještě štěstí, že ho nemusíš i porodit! Tak to je vlastně dobrá zpráva, no ne?! Měj se fajn, sova.

Karel: Jestli máš takovou buchtu, tak hraj podle ní, nebo se zabal a zmiz. Buď rád, že chce živobytí obstarat sama, protože Tebe si podle toho co píšeš, představit  nedovedu.

Dotaz: S přítelem žijeme už rok v zahraničí, on je cizinec. Problém je, že zde nemám uplatnění a těžko si najdu práci. Nyní jsem dostala lukrativní nabídku z Čech, ale nevím, zda ji mám přijmout. Stýská se mi po rodině a přátelích, ale o přítele přijít nechci. On se ale stěhovat jinam také nechce… L.

Sova: Milá L., dotaz jsem zkrátila, ale i tak je snad zřejmé, o co jde. Možná bych ti měla radit, abys to nevzdávala a doufala, že se všechno časem zlepší, nějaká práce najde atd. Ale já myslím, že tak to není. Váš vztah není rovnocenný. On vydělává, ty ne. Jsi na něm závislá, a to ve všech ohledech, nejen těch ekonomických. Čekáš, kdy přijde z práce a bude se ti věnovat, stýkáš se s jeho přáteli, jsi odkázaná na jeho názory, postoje, přání… Asi se ti moje rada nebude líbit, ale myslím, že bys měla zapracovat na svojí kariéře, svém životě a potom se teprve rozhodovat, s kým budeš žít, příp. s kým založíš rodinu. Držím drápy, sova.

Karel: Zabal se a zmiz, chlapů je na světě jako…, nevím čeho. Jeď domů a podívej se pořádně kolem sebe…

Dotaz: Asi se tento dotaz sem moc nehodí, ale nevím, koho se zeptat. Naši mě nutí jít na vysokou školu, a mně se nechce. Nenávidím učení. Maturita mi snad dopadne dobře, ale pokračovat nechci. Problém je v tom, že když nebudu studovat, naši mě vyhodí z domu. A to doslova…              YY.

Sova: Milý Ypsilone, je to potíž. Chtěl by sis dělat, co chceš, ale potřebuješ k tomu podporu rodičů. Nic není zadarmo, jak říkáme my neoblíbení starci, a tak se budeš muset rozhodnout. Buď budeš v teplíčku studovat nenáviděnou VŠ, nebo v nepohodlí někde na ubytovně dělat to, po čem tvoje srdce touží..Napadá mě, zda by nebylo výhodnější přece jen udělat nebohým rodičům radost a poflakovat se na studiích… Ale je to na tobě! Vítej mezi dospělé, sova.

Karel: Znáš Matrix? Po té první pilulce bude všechno podle rodičů a nějak to dopadne. Ta druhá je svoboda a nezávislost. Odmaturuješ a vydáš se sám za poznáním. Pak už bude jenom na Tobě, jak daleko se dostaneš. A starý za měsíc stejně budou volat, jestli něco nepotřebuješ…

Chcete se i vy na něco zeptat? Odhoďte stud a napište naší milé paní Sově na chytrasova@tiscali.cz. Všechny dotazy budou vyslyšeny.

autor: Ivana Prudičová
rubrika: Sex a vztahy
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.