polibek
Zdroj: internet

Jeden polibek a dost!

0.0/5
Hodnocení:

Vědci se ani dnes nemohou shodnout, kam až sahají kořeny polibků. Jak by také mohli, když lidstvo provází polibky už od doby, kdy první pračlověk dal hubana první opici, co připomínala ženu, a potom jí gentlemansky znásilnil. Čtěte dál a dozvíte se, proč jsou polibky tak důležité.

polibek

Stačí si pustit televizní reklamy a hned uvidíte, jaké rty se dnes preferují – plné a výrazné. Ne však jako má havajská domovnice, ale spíše ústa typu Angeliny Jolie. Výzkumy to sice popírají, ale pro chlapy jsou plné rty symbolem sexuální náruživosti a zdatnosti. Bohužel ne každá dívka s plnými rty je sexuální dračice.

Kvalita a chuť polibku často rozhodují o celém vztahu. Když vám nevyhovuje, jak partnerka líbá, tak s ní s největší pravděpodobností dlouho nevydržíte. Podle studie otištěné v americkém časopise Vývojová psychologie je 59% mužů a 66% žen přitahováno potenciálním partnerem jen do té doby, než dojde na líbání. Své o tom ví i osmadvacetiletý Milan z Prahy: „Po líbání s bývalou přítelkyní jsem musel spolykat snad litry jejích slin. Později jsem ji líbal, jen když ležela pode mnou, aby do mě nic nevytékalo. Nakonec jsem se s ní rozešel a hlavním důvodem byly právě “mokré“ polibky.“

Studie jde ještě dál, když se v ní tvrdí, že: „Při líbání dochází k velmi složité výměně informací, které mohou proniknout k zásadním vývojovým mechanismům. Ty nám pak podvědomě prozradí, jestli jsou naše geny slučitelné.“

Je pozoruhodné, že muži se líbají z jiných důvodů než ženy. Pro chlapy je polibek způsobem, jak dobýt partnerku a dostat ji do postele, případně urovnat nějakou hádku. Také mají raději francouzské polibky. Je to tím, že muži mají méně vyvinutý čich a chuť, proto potřebují silnější podněty a jazyk je se rty propleten tisíci nervovými zakončeními.

Na rozdíl od mužů ženy nepotřebují chutnat něčí sliny, a proto se raději líbají se zavřenými rty. I ony používají polibek jako gesto vyjadřující touhu po spojení, jenže tím bohužel nemyslí sex. Navíc polibkem často zkoumají, jak je na tom jejich vztah. Když se četnost a technika polibku náhle změní, vědí, že je něco v nepořádku.

Chlapům samozřejmě na polibcích záleží, ale ne nějak extra. Klidně se vyspí s holkou a je jim jedno, že špatně líbá nebo že se líbat nechce. Ať se klidně otočí zády, alespoň si u toho bude moci pustit fotbal. To ženy se chtějí líbat v průběhu celého vztahu a při sexu zvlášť.

„Měl jsem schůzku s nádhernou dívkou. Chtěli jí všichni mí kamarádi a ona šla rande se mnou. Cítil jsem se jako největší hrdina, dokud jsme se nezačali líbat. Přišlo mi, že mi chce sníst obličej. Bylo to hrozné, jako bych se cucal s lamou. Mohla být krásná, jak chtěla, ale stejně jsem ji vykopnul z auta a už se jí neozval.“ Zpověď pětadvacetiletého Petra z Kladna je sice trochu drsná, ale dokazuje, jak je líbání důležité.

Zdeněk Kolbuch

autor: pitrs
rubrika: Sex a vztahy
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.