grunge
Zdroj: internet

Kam se poděl grunge

0.0/5
Hodnocení:

Kdopak by neznal ty „smutné kluky ze Seattlu“ – drsné kytary, depresivní texty, kostkované flanelky, roztrhané džíny a kotníkové Converse. Kde je jim konec?

grunge

Krutá daň

Grunge – hudební styl, který vznikl v druhé polovině 80. let ve městě Seattle a jeho okolí, svého vrcholu dosáhl v první polovině let 90., jak vidno také z našeho seznamu doporučené hudby viz níže. Stejně jako řada dalších si ale bohužel i tento „geniální vynález“ vyžádal své oběti. Za všechny jmenujme Kurta Cobaina (zpěvák skupiny Nirvana), který byl nalezen 8.4.1994 s prostřelenou hlavou a „zlatou dávkou“ heroinu v žilách, na němž byl delší dobu závislý, nebo Laynea Stanleye (zpěvák skupiny Alice in Chains), též drogově závislého, který se předávkoval heroinem a kokainem 5.4.2002. Co si budeme povídat, i na zaryté optimisty občas padne z této muziky chmura. Ale když ona je taková krásná, jiná, podmanivá…

Grunge´s not dead?

Styl jako takový mrtvý není, na rozdíl od některých jeho představitelů. Desky se stále vydávají, koncerty konají, ale… Při poslechu nejnovějších alb jako celku zjistíte, že už to prostě není ono. Určitě se tam ještě najdou na první poslech líbivé hitovky, ale pryč jsou ty doby, kdy jimi byly desky doslova nabité od začátku až do konce. Rozhodně to nebude tím, že by chyběla inspirace, neboť doba se zdá býti čím dál drsnější a depresivnější. Také mezi dnešní mládeží frčí dávno něco jiného, grunge prostě už asi není IN a samotní interpreti tak zřejmě ztratili onen pomyslný hnací motor v podobě vyprodaných sálů napěchovaných k prasknutí šílícím davem fanoušků. Co naděláme.

Nenechte si ujít

Takže pokud jste již zhnuseni produkcí současné hudby, respektive parodií na hudbu, která se na nás valí z rozhlasových a televizních přijímačů horem dolem, případně byste rádi zavzpomínali na roky (ne)dávno minulé, vřele doporučujeme tyto desky. Ač od jejich vydání uplynul již nějaký ten pátek, mají stále co nabídnout a třeba i vám přijde k duhu pár starých dobrých fláků:

Alice in Chains – 1992 Dirt

Pearl Jam – 1993 VS

Stone Temple Pilots – 1994 Purple

Soudgarden – 1994 Superunknown

Temple of the Dog – 1991 Temple of the Dog

P.S.

Pokud o sobě víte, že jste povahy citlivé se sklony k depresím, ku poslechu výše jmenovaných raději ukliďte všechny zbraně a „tvrdé drogy“ ze svého dosahu, ať příště nepíšeme ve spojitosti s grunge také o vás…

Olga Jandová

autor: pitrs
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.