zena_a_muz_pred_porodem
Zdroj: internet

Když má muž porodní bolesti

0.0/5
Hodnocení:

Doba, kdy muž uviděl svého potomka poprvé, když si pro něj a pro svou ženu jel do porodnice, je nenávratně pryč. Dnes je otec u porodu stejně běžná záležitostí jako houska na krámě a skoro to vypadá, že pokud tam chybí, má černý puntík. Mnozí ale na porodní sál jdou s chutí odsouzence jenž má položit hlavu na špalek.

zena_a_muz_pred_porodem

Nejraději by si jen zatelefonovali do ústavu pro informaci, bude-li mít jejich rod pokračování po meči či po přeslici a pak nastalou událost oslavili, namísto toho se ale vzpamatovávají z porodu  ještě po skončení šestinedělí. Pak, že ho mají jen ženy…

Slyšela jsem rozhovor dvou přítelkyň, z nichž jedna byla ve vysokém stupni těhotenství. Popovídání nad dortíkem víly A) – netěhotné, a víly B) – těhotné.

A: Ty chceš mít Mirka opravdu u porodu?

B: No o tom nepochybuj.

A: Já bych to nechtěla. Mně připadá, že to je dneska stejně módní záležitost, jako tetování. Vnímám to jako hodně intimní ženskou chvíli, ve který by mě můj kluk teda zrovna asi vidět nemusel.

B: Jen počkej, až budeš čekat miminko. Změníš názor. Budeš toužit, aby byl přítomný u toho, až tvoje dítě prvně vykoukne na svět. No a navíc, navíc jen ať hoši vidí, jak trpíme. Pro ně dítě znamená jen příjemné chvíle na začátku, když je dělají a potom pořádnou oslavu, zatímco nám teče mlíko jak chovnýmu skotu.

A: Co to říkáš, prosím tě? Proč by měl někdo vidět, jak trpím? Nejsem žádnej masochista. A tak docela si myslím, že by to mohlo poznamenat třeba náš intimní život.

B: Na ten tě chuť stejně přejde, jak do toho vlítneš. Nejdřív je ti blbě a pak si myslíš, že s tímhle – a ukáže na své obří břicho – máš na něco takovýho chuť?

Jsou dozajista muži, kteří chtějí být své partnerce po boku, být jí oporou a na porod dítěte se upřímně těší. Nic proti tomu, to je v pořádku. Chtějí to oba, žena i muž, tak proč si toto přání nesplnit. Ale pak jsou další. Jedni, kteří jdou na sál proto, že se to nosí a aby o tom mohli vyprávět mezi kamarády, druzí, kteří to podstupují jako bobříka odvahy a to jen proto, že jim žena položila nůž vícě méně na krk. Ti první, jak kniha Žena v kurzu říká, poskakují po sále jak kobylky a jsou schopni lékaře žádat o lepší nasvícení či opakování záběru, aby se v nejlepším složili porodníkovi pod nohy. Druzí pak o tom vypráví tak zasvěceně, že rodička zůstane příbuzenstvem málem opominuta, neboť veškerá vyznamenání za statečnost se lepí na hruď novopečeného tatínka. A mnohdy končí v ordinaci psychiatrů a sexuologů, protože v ženě již nedokáží vidět bytost stvořenou k tělesné lásce, ale jen jako matku svého dítěte. Původní místečko označované jako brána nebeská se v jejich představách vrací do podoby brány pro rodící se dítě a chuť k sexu mají srovnatelnou s chutí k návštěvě zubaře za účelem vytržení šestky vlevo dole.

Pokud, milí pánové, toužíte prožít tu jedinečnou chvíli a jste vnitřně přesvědčeni, že je to vaše přání, nebo sdílení, kterého jste schopni, utíkejte na sál co vám nohy stačí. A vy, kteří omdlíváte jen když spatříte doktora na obrázku, nehrajte si na hrdiny a svojí ženě to přiznejte. Buďte jí oporou po celou tu dobu, kdy jí ten malý na svět deroucí se krokodýl kouše vnitřnosti, avšak ve chvíli, kdy dojde na „nejhorší“, buď počkejte v předsálí, nebo hodně pevně zavřete někde v koutku oči.

Autor: -ebra-

autor: pitrs
rubrika: Sex a vztahy
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.