kinect
Zdroj: internet

Kinect pro Xbox přichází

0.0/5
Hodnocení:

Víte, že herní průmysl je jedním z nejvíce se rozvíjejících odvětví? Můžeme jej směle přirovnat třeba k průmyslu filmovému. Navíc se jedná o segment velmi dynamický, plný nejrůznějších novinek, a to i technologických, které posouvají hraní zase na jinou úroveň. A přesně to je případ doplňku pro herní konzoli X Box s názvem Kinect, jehož příchod se zanedlouho očekává.

kinect

Nový level hraní dodalo už Nintendo Wii

Jistý průlom do hraní udělala už herní konzole Nintendo Wii. Ta totiž přinesla revoluční ovládání, kdy hru ovládáte pohybem ruky, ve které držíte joystick. To hrám dodalo další rozměr a odstranilo technologické bariéry, takže hrát už mohl skutečně kdokoliv. Byli jste více zapojeni do hry, navíc tento způsob ovládání umožňoval vyvinout zcela nové koncepty her. A právě touto cestou se rozhodl vydat Microsoft se svým produktem Xbox a hlavně jeho doplňkem Kinect. Ten by se měl v Evropě začít prodávat již 10. listopadu. Nač se tedy můžeme těšit?

Kinect – senzor, který komunikuje

Kinect je vlastně chytrý systém, jenž dokáže senzorovat vaše tělo nebo váš hlas. Jde o zařízení ve formě podlouhlého kvádru umístěného na stojánku, které pomocí rozhraní USB propojíte s konzolí Xbox 360, čímž patřičně rozšíříte její možnosti. Zařízení musí stát tak, aby na vás „vidělo“, přičemž nejprve sejme obraz vaší postavy a uloží si ji. S konzolí komunikujete skutečně pouze pohybem a svým vlastním hlasem, což na první pohled vypadá jako z daleké budoucnosti. Na displeji vidíte rozhraní hry – pokud chcete vybrat nějakou z možností, prostě na ni svou rukou ukážete a chvilku podržíte. Na obrazovku se přitom promítnou vaše podobizny.

Hra bez hranic

Hra stírá rozdíly mezi snem a skutečností, takže pokud třeba řídíte auto, pak rukama skutečně simulujete pohyb s volantem apod. Ovládání je skutečně velmi prosté, hrát tedy může prakticky kdokoliv, což je hlavní výhoda této platformy. A co vlastně můžete zkusit? Zatím si můžete vybírat zhruba z patnácti her, ve kterých jsou simulovány různé sporty nebo závody aut, dále si můžete zatančit zumbu nebo zvolit fitness program a posílit tak svoji kondici, protože při hře se pořádně zapotíte. Pro začátek sice není moc her na výběr, ale věříme, že podobně jako u Wii se jejich nabídka časem bohatě rozroste.

Kritika – pouze pro malé

Kinect zatím není v prodeji, ale přesto od lidí, kteří měli možnost si jej vyzkoušet, můžete slyšet jednu zásadnější připomínku. Ta směřuje k tomu, že konzole vyžaduje poměrně hodně prostoru. Jde o to, že senzor musí zabírat skutečně celou vaši postavu, takže poněkud problém mohou mít ti z vás, kteří mají zhruba nad 180 centimetrů výšky. Je třeba si tak před konzolí vyhradit zhruba dva metry volného místa. Takže bohužel asi nic pro miniaturní panelákové obýváky.

Kdo si počká, ten se dočká aneb PlayStation Move

A na kolik by vás tato „sranda“ mohla přijít? Pokud jste si již pořídili herní konzoli Microsoft Xbox, pak vám stačí dokoupit pouze samotný Kinect, který by se měl prodávat spolu se hrou Kinect Adventures za necelé 4 000 Kč. Případně si jej můžete pořídit i s konzolí Xbox 360 4 GB včetně hry Kinect Adventures za dvojnásobek výše uvedené částky. Samotný Xbox 360 4 GB stojí 5400 Kč. Jedná se o novinku a pro hráče je skutečnou „chuťovkou“. Kromě hraní podporuje Wifi sítě a disponuje 4 GB vnitřní paměti. Pokud však budete trpěliví, dočkáte se protitahu od konkurenční firmy Sony a její konzole Playstation. Ta totiž připravuje velmi zajímavou nadstavbu Move, která slibuje také nevšední hráčské zážitky. Ale o ní zase někdy příště!

Michaela Kadlecová

autor: pitrs
rubrika: Věda a technika
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.