World Trade Center
Konspirační teorie, které hýbou světem I. – Nejrozšířenější teorie spiknutíZdroj: Internet

Konspirační teorie, které hýbou světem I. Nejrozšířenější teorie spiknutí.

5.0/5
Hodnocení:

Zastánci konspiračních teorií poslední dobou rozšiřují své myšlenky do čím dál tím širších souvislostí. Spekulují o kriminálních spiknutích vlád, mezinárodních organizací, tajných spolků, ras, církví i mimozemšťanů. Ti všichni se podle konspirátorů snaží škodit lidstvu a snaží se ujmout světovlády. Je vůbec statisticky pravděpodobné, že by na některých teoriích mohl být kousek pravdy?

New World Order

New World Order

Dnes je jednou z nejrozšířenějších spekulací ta týkající se Nového světového řádu neboli anglicky New world order. Tato teorie prosákla koncem 20. Století ze Spojených států do celého světa. Podle ní je zaváděn nový světový pořádek podle potřeb malé skupiny finančních elit sdružených například v prestižním klubu mocných – Bilderberg group. Tato elita má ovládat svět systémem centrálního bankovnictví a právě aby se rozhýbal tok financí, rozpoutala většinu velkých válek v posledních 200 letech. Hlavními poskoky mocné elity jsou nadnárodní a globální organizace jako EU, OSN, Světová banka a tak dále. Takto elity řídí doslova všechno – mají své agenty ve vládách jednotlivých zemí, kteří ovlivňují rozhodnutí zákonodárců jednotlivých států ve prospěch těchto elit.

Teď údajně všichni děláme něco, co si umanuli Ti neviditelní v pozadí, co tahají za nitky. A kteří to jsou? To nikdo netuší! Údajně první, kdo přišel s myšlenkou vytvoření klubu zasvěcených elitářů, kteří by ovládali lidstvo, byl britský koloniální politik Cecil Rhodes žijící mezi léty 1853 a 1902. A jak je to s klubem elitářů podle ministra zahraničí Karla Schwarzenberga, který údajně jako jediný Čech do skupiny zasvěcených také patří? Podle něj jsou všechny konspirace kolem Nového světového řádu a Bilderberg group bohapusté bláboly a jsou na stejné úrovni, jako Protokoly sionských mudrců. Podobné nesmysly mají podle něj úspěch u lidí, kteří nemají příliš velké sebevědomí a bojí se něčeho neznámého. Můžeme mu ale věřit, když sám má být členem elitní Bilderberg group?

World Trade Center

World Trade Center

Další z velmi rozšířených spikleneckých teorií je, že Američané si sami zničili WTC. Tato konspirace vznikla těsně po 11. září 2001. Podle ní byl útok na newyorské Světové obchodní centrum dílem Bushovy vlády a důvodem bylo získání masové podpory pro získání rozhodujících pozic na Blízkém východě. Umírněnější teorie tvrdí, že masové vraždění nepřichystala vláda, ale skuteční teroristé – vláda však o tom věděla a nezabránila tomu. Konspirátoři dokazují na záznamech, že způsob, jakým se zhroutily budovy, do kterých narazila letadla, je charakteristický spíše pro řízenou detonaci. A fakt, že se podobně zhroutila i vedlejší budova, kde byly náhodou kanceláře CIA, tuto hypotézu potvrzují. Navíc byla několik dní před katastrofou tato budova pojištěna proti teroristickému útoku… Tak co myslíte? Jsou tyto náhody skutečně náhodné, nebo to bylo celé jinak?

Ilumináti

Ilumináti

Další teorie spiknutí hlásá existenci tajné společnosti iluminátů, kterou tvoří skupina amerických mocných rodin v čele s Rothschildem. Ti měli údajně rozeznat budoucího vládce světa v Arnoldu Schwarzeneggerovi. Ten ačkoli je Rakušan, by se měl stát pomocí nového dodatku ústavy, v roce 2012 novým americkým prezidentem. Ilumináti jsou prý potomky agresivních a dobyvačných Merovejců, tedy přímých potomků Ježíše Krista nebo Satana, v tom se teorie konspirátorů liší. Tato skupina vždy vsadí na jednoho z nich – dnes je to Barrack Obama, který je podle nich vtělení Antikrista. Velmi pikantní je také tvrzení, že ilumináti sídlí přímo ve Vatikánu. Podobné teorie přitažení více či méně za vlasy se vyskytují neustále. Myslíte si, že jsou to bláboly nebo ja na každém šprochu pravdy trochu?

Podle další z teorii je dnešní společnost důmyslně zavedeným otrokářským systémem. Podle této konspirace je moderní vězeňský systém budován tak, aby tam miliony novodobých otroků lepily pytlíky, šily oděvy a vyráběly různé technické součástky, a to všechno v nelidských podmínkách v podzemních dílnách. Takoví vězni pracují v podstatě zadarmo a miliony ze zisku jsou velkým průmyslovým korporacím. Konspirátoři tvrdí, že v takovémto špinavém byznysu jedou i firmy jako Microsoft a McDonald´s. Argumentem zastánců této teorie je fakt, že je jen těžké uvěřit tomu, že by někdo dnes investoval do vězeňství jen kvůli etického kodexu nebo zachování morální úrovně.

V příštím díle probereme nejslavnější vykonstruované teorie týkající se existence mimozemského života.

autor: Jiří Tkanička
rubrika: Adrenalin
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.