Tomas_Hajicek
Zdroj: internet

Krucipüsk = nasraná matička Země

0.0/5
Hodnocení:

Původně jsem měla napsaný sáhodlouhý předslov opěvující kvality mé nejoblíbenější české kapely. Po realizaci rozhovoru s jejím zpěvákem a příležitostným kytaristou Tomášem Hájíčkem byl však okamžitě „vydylítován“, neboť ve světle strohých odpovědí, pronášených s permanentním úsměvem na rtech, vyzněl zbytečně až trapně. Každopádně pokud neznáte jejich nadupané CD Druide!, vřele doporučuji…

Tomas_Hajicek

Takže to vezmeme pěkně popořádku a možná kapku fádně. Jak vznikl název skupiny a skupina vůbec, co vás vedlo k jejímu založení?

KRUCIPÜSK byl založen na podzim roku 2001 mým příchodem do technotrashové kapely Veteš. Název skupiny vznikl v restauraci (jako ostatně u většiny kapel) a to jako synonymum pro nasranou matičku Zemi. K založení jsme se dostali zřejmě tak, (nevím přesně, je to už nějakej pátek) že chlapci hledali frontmana a já kapelu hrající něco jiného než punk.

Kdo je autorem textů a melodií?

Texty a melodické nápěvy jsou výhradně mou záležitostí a hudbu vytváříme společně.

Moje pocity z textů: 1993 Ratata – chemie a sakra úlet, 2004 Druide – 100% příroda a pravda. Je to tak nebo se pletu?

Každý svého vidění světa tvůrcem. Písničky jsou jako knižní text podmalovaný hudbou, obraz je jen a jen váš.

Výcuc z CD Druide: „keltskej osud, víra, magie, temný síly, země má právo veta, všech živlů poslední soud…“ To vás jen tak napadlo nebo se jedná o životní postoj a cestu, jak probudit i ostatní – takovou nenásilnou osvětu?

Člověka nic nenapadne jen tak, ale k přírodě a zvířatkům mám velice kladný vztah už od malička.

To říká hodně lidí, ale tím to u většiny také končí. Takže jinak. Co pro vás znamenají například slova VÍRA, MAGIE, OSUD a ZEMĚ?

Nedílnou součást celého vesmíru.

Nelze si nevšimnout razantní změny vaší image – z divokého rockera stal se divoký kelt… Co to? Má to nějakou souvislost s výše citovaným?

Zkouším zmoudřet a důstojně stárnout.

…a daří se?

Snad…

Nebo že by Uther z Excalibru, kterého hrajete v divadle Ta Fantastika?

Toho už moc nehraju, ale byla to jedna z příjemnejch zkušeností.

Vrátím se do totalitní minulosti – skupina Hubert Macháně, v které jste bubnoval. Co pro vás tenkrát znamenala a jak se na ni koukáte s odstupem času?

Tu skupinu jsem založil a za bicíma zpíval své texty. Byla to doba prvních krůčků v realitě zvané „hudba“, jestli se tomu tak dá říkat. Taky poměrně milá zkušenost a navíc rebelie.

Rebelie ve smyslu politickém, životním nebo obojím?

Adolescentnímu rádoby umělci je většinou jedno, o jakou rebelii se jedná, hlavně že je to rebelie.

Teď zpět do současnosti – éterem proběhla nedávno vaše skladba Rock’n'roll to neni prdel! z již zmiňovaného CD Druide! Celé album považuji za více než velmi vydařené, plné vyložených hitovek.

CD „DRUIDE“ je již dlouho minulostí a píseň létá v éteru minimálně 5 let.

Já jsem ji zaregistrovala až zhruba v polovině loňského roku. Kdo určil, která se bude hrát a proč pouze tato?

Promiňte, ale nevím, na který archív z přehršle radiostanic hrající naše skladby vás odkázat nejdřív.  Vybrala si ji rádia jako nejstravitelnější věc pro radioposluchače a kupodivu se chytila.

Proč „kupodivu“?

Dle mého soudu to není zrovna popová záležitost…

Máte vůbec ambice proniknout do povědomí širší veřejnosti jako například Tři sestry, které začínaly coby drsná punková kapela a v současné době na ně chodí kdejaký „strejda odvedle“?

To není o ambicích. Tři sestry hrajou, stejně jako hrály, když jsem u nich na pár měsíců kolem roku 1990 zaskakoval. Popularitu vytváří dav posluchačů a myslím, že už v povědomí za těch 20 let jsme.

Na vás člověk, jak tak koukám, musí přímo. Takže: líbilo by se vám mít „celoplošnou“ popularitou, jako mají Tři sestry, nebo o to nestojíte a stačí vám publikum, které máte nyní? Tím rozhodně nechci říci, že by bylo zanedbatelné, ale přece jen je více specifické…

Spokojím se se zrnem.

…nedá mi se nezeptat – ve skladbě Kawasaki „opěvuje“ Fanánek vaše jízdní dovednosti na motorce. Zakládá se text na pravdě?

Nevím, motocykl nevlastním již více jak 13 let.

…a tenkrát se zakládal?

Ano, celý text se opírá o pravdivou událost.

Jaký je tedy nyní váš vztah k motorkám?

…mám radši koně.

Oplatil jste mu nějak jeho „bulvár“?

Nevím, o jakém bulváru mluvíte, ale text k písni byl, zdálo se mi, zdařilý.

Ano, vtipný je, nicméně veřejnost informoval například o tom, že jezdíte „rychleji než rychle“, tak mě napadl příměr BULVÁR, samozřejmě braný s nadsázkou…

V tom případě jsou celé lidské dějiny jeden velký bulvár.

Autor: Olga Jandová

autor: pitrs
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.