communication1
Zdroj: http://www.jazykovyservis.cz/novinky/metodologicky-seminar-na-tema-e-learning/

Kvalitní tlumočník ihned po ruce

0.0/5
Hodnocení:

Plánujete náročné obchodní jednání se zahraničními obchodními partnery? Pořádáte konferenci, které se budou účastnit hosté z celého světa? Svět tlumočení některé z nás provází prakticky každý den. Možná byste chtěli říci, že tlumočník je dnes zbytečný, že anglicky umí už každý. Opak je ale pravdou. Lidé o sobě rádi tvrdí, že ovládají cizí jazyk. Ve skutečnosti si jsou však schopni maximálně objednat jídlo v restauraci, ale ne vést obchodní jednání v cizím jazyce. Právě v těchto chvílích je potřeba tlumočník, který zajistí, že si s obchodním partnerem budete rozumět a nedojde k zbytečným nedorozuměním, které by mohly vést až ke krachu plánovaného obchodu.
O překladech a tlumočeních se můžete mnohé dozvědět ze zážitků samotných tlumočníků. Aby se člověk stal dobrým tlumočníkem, musí nejen perfektně ovládnout cizí jazyk, ale také svůj mateřský jazyk. Za každé situace se musí umět přesně vyjádřit. K tomu potřebuje širokou slovní zásobu. Právě z tohoto důvodu jsou mnozí tlumočníci také velmi sečtělí lidé. Dobrý tlumočník je pohotový, rychlý, asertivní, atp. Ví také, jaké jsou společenské zvyky a nedopustí se případných faux pas. Dobrý tlumočník vám ušetří čas i peníze. Ve světě jsou žádanější tlumočníci, kteří ovládají netradiční jazyky, jako je čínština, japonština, atd.
Dobrého tlumočníka vám zajistí jazyková agentura HOPE. Nabízí jak konsekutivní, tak i simultánní tlumočení. Nevíte, co tyto výrazy znamenají? Při konsekutivním tlumočení se nepoužívá žádná technika, kdežto u simultánního tlumočení je použita tlumočnická technika a tlumočí se do sluchátek. Jazyková agentura HOPE nabízí kompletní jazykový servis. Kromě tlumočení zajistí i překlady, korektury, nebo jazykové kurzy. Jejich nabídku najdete na http://www.jazykovyservis.cz/jazykove-kurzy/. Na výběr jsou kurzy individuální, firemní i skupinové. Speciální nabídku tvoří letní kurzy. Ceny jednotlivých typů kurzů najdete taktéž online na výše zmíněných stránkách.

autor: Jan Šťastný
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.