ruce_nahore
Zdroj: internet

Léto, čas festivalů!

0.0/5
Hodnocení:

Máte rádi muziku? Jistě mi dáte za pravdu, jak je úžasné v létě uprchnout ze zakouřených klubů a vyrazit někam do přírody na hudební festival. Pivo, oblíbená hudba, letní obloha… Není nic krásnějšího! Jaké jsou letošní největší festivalové taháky?

ruce_nahore

Hvězdy, hvězdy!

Co by to bylo za festival bez hvězd! A úžasné je také to, že jich můžete během jednoho víkendu potkat hned několik, a to za podstatně menší cenu, než byste zaplatili za jednotlivé koncerty. Navíc festivaly mají speciální atmosféru a mnoho kapel se na nich uvolní více než v hale nebo klubu a předvede životní výkon. Jaké jsou ty největší světové hvězdy, které můžete na českých festivalech letos potkat? Začněme třeba festivalem Rock for People, který se koná první červencový víkend v Hradci Králové. Ten nabízí Muse, Prodigy, Morcheebu či třeba Skunk Anansie. Další víkend můžete zajít do Ostravy na Colors of Ostrava třeba na Iggyho Popa, nebo Cranberries. Máte rádi jungle? Nevynechejte víkend od 23.7., kdy se koná čistě jungleový festival Let it Roll s obrovskou plejádou jungleových hvězd. V sobotu 24.7. se pak můžete vypravit na zcela nový festival Pleasure Island, který je věnován fanouškům taneční hudby a zatančit si můžete třeba na Paul van Dycka. Další nový festival Open air se představí o víkendu od 12.8. a těšit se můžete na Faithless, Röyksopp, nebo Kasabian. Jste rockeři? Pak nezapomeňte na Trutnov Open Air Music Festival, kde se představí Manic Street Preachers.

Kdo nepřežil

Ačkoliv se festivalů koná skutečně požehnané množství, některé z nich vám letos mohou chybět. Je tomu skutečně tak, tvrdší ekonomické podmínky způsobily, že některé i zavedené festivaly musely skončit. Nezajedete si už tedy na Summer of Love, Creamfields, do Svojšic nebo na Cosmic Trip. Jde hlavně o festivaly taneční, že by tato oblast byla na ústupu?

Děti vítány

Pokud máte děti, pak vás jistě potěší, že je nemusíte nechávat doma a shánět hlídání, ale můžete je klidně vzít sebou. Pořadatelé festivalů totiž naštěstí pochopili, že rodiny s dětmi jsou velmi zajímavým segmentem návštěvníků a že by byla škoda o ně přicházet. Proto na některých festivalech jsou děti vyloženě vítány a je pro ně určena speciální sekce, kde se zabaví. A třeba na Open Air Festivalu je pro děti nejenom připravena speciální zóna, ale lze si zde objednat dokonce i kvalifikované hlídání a dítko jim na určitou dobu zcela svěřit!

Ekologie v první řadě

Jistě také potěší, že pořadatelé nepouštějí ze zřetele ekologické hledisko! Mnohé festivaly jsou totiž velké jako střední městečko a vyprodukují stejně, ne-li více odpadu. A byla by jistě škoda nepokoušet se alespoň tento odpad netřídit! Zcela vážně toto vzali za své na Rock For People a na Open Air Festivalu, kde bude fungovat třídírna odpadu a kde hodlají vytřídit většinu odpadků, které návštěvníci festivalu vyprodukují.

Vybrali jste si? Kromě zmiňovaných festivalů se koná celá řada lokálních menších festivalů, třeba jen s českými hvězdami, ale nikde není řečeno, že bez světové atmosféry. Nabídka je skutečně velmi široká, takže hodně štěstí s počasím a krásné hudební léto pod hvězdami!

Autor: Michaela Kadlecová

autor: pitrs
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.