Lexus umí krásná auta.
Lexus umí krásná auta. Důkaz: koncept LF-LCZdroj: Lexus.com

Lexus umí krásná auta. Důkaz místo slibů: koncept LF-LC

4.6/5
Hodnocení:

Další novinka z Detroitského autosalonu je tu. A pokud jste si dosud mysleli, že Lexus dělá jen dokonale tiché, ale také poměrně nudné manažerské limuzíny, vyvede vás bleskově z omylu.

Koncept Lexus LF-LC je luxusní sportovní kupé, které by se nemuselo stydět zaparkovat vedle kdejakého Mercedesu SL, Maserati Gran Turismo, nebo dokonce Ferrari 599 GTB. Teď mluvíme o vzhledu, specifikaci pohonné jednotky zatím automobilka Lexus nezveřejnila. Na fotkách je ale zcela jasně vidět typické označenéí hybridních Lexusů, takže můžeme čekat kombinaci spalovacího a elektrických motorů.

Jestliže vám při slovním spojení „hybridní pohon“ naskočí představa úsporného a nudně pomalého auta, tak se jí také zbavte. Lexusy používají hybridní systém k udržení spotřeby na rozumné hranici a zároveň ke zvýšení výkonu a točivého momentu, tedy ke zlepšení jízdních vlastností auta.

Lexus už jedno sportovní, ba dokonce supersportovní auto postavil. Desetiválcová raketa Lexus LFA byla vyrobena v malé sérii pěti set kusů a navzdory desetimilionové cenovce už je kompletně rozprodána. Japonci se ale nechali slyšet, že vůz podobný konceptu LF-LC by cenově zůstal „v dosahu běžného zákazníka prémiových automobilů“.

Je pravda, že když si odmyslíte trochu divoké LED světlomety a extrémně nízký podvozek, LF-LC by se do sériové výroby mohlo dostat bez větších změn. Tvarově odpovídá směřování značky v posledních letech a dokonce i ta divoce působící příď by ve skutečnosti v nárazových testech mohla dopadnout víc než dobře.

Interiér sice vypadá futuristicky, ale teoreticky by se také nemusel příliš měnit – otázkou je, nakolik by zvednul výrobní náklady. Záplavy kvalitního dřeva, luxusní kůže a měkkého semiše navozují atmosféru luxusního klubu a středová konzola navíc vypadá trochu jako dráha na bowlingowou kouli.

Informacemi vás zaplaví dva displeje o úhlopříčce 12,3 palce, jeden pod volantem, druhý (dotykový) uprostřed palubní desky. Ten se stará i o ovládání audiosystému, navigace a klimatizace.

Lexus slibuje, že u vozu dbal i na jízdní vlastnosti (inu, bez nich by „sportovní“ kupé nemělo mnoho smyslu) a tak nezbývá, než si počkat, až zveřejní alespoň údaje o motoru.

autor: Jan Koubek
rubrika: Auto Moto
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...
  1. Peter

    nádhera, nádhera, nádhera

  2. Dušan

    Tak takéto vyjadrenie som našiel na webe:

    "Lexus zatím ani neuvedl, jestli hodlá koncept uvést do života v podobě produkčního modelu. Podle zákulisních informací je to ale již jasné a kupé by se do prodeje mohlo dostat během jednoho až dvou let."

    Zdroj: http://auto.idnes.cz/japonske-supermodelky-pro-pristi-sezony-acura-nsx-a-lexus-lf-lc-pwy-/ak_aktual.aspx?c=A120115_144135_ak_aktual_ada