liposukce
Zdroj: internet

Liposukce není jen pro ženský

0.0/5
Hodnocení:

Kdopak by neznal onu zázračnou metodu, díky níž se zbavíte během pár hodin nežádoucích tukových polštářů. Většinou je o ní zmínka ve spojitosti se zdokonalováním ženských křivek, ale pánové, i vy můžete dát touto cestou vale například velmi nepěkným „pivním mozolům“!

liposukce

O co jde

Laicky řečeno, liposukce je modelační technika, při níž dochází k odsátí tukových polštářů, kterých se nemůžete cvičením ani dietou zbavit. Nejčastěji se jedná o stehna, boky a břicho. U mužů specielně o poslední ze jmenovaných partií. Vhodnými adepty na úspěšný zákrok jsou ti, jejichž nadváha nepřekračuje 15kg a mají zachovanou elasticitu kůže. Protože plavková sezóna je tu a řada z nás začíná být mírně nervózní při pohledu na své tělo, rozhodli jsme se za vás vyzkoušet metodu tumescentní liposukce, která je prováděna pouze v lokální anestezii za plného vědomí pacienta. A jaké to bylo?

Jak zákrok probíhá

10 dní před zákrokem si necháte udělat krevní testy, s nimiž dorazíte na „místo činu“. Vyfasujete erární prádlo a tričko, slušivou síťovku na hlavu a jde se na věc, tedy na sál. Nejprve si vás lékař  vyfotí, pomaluje a označí oblast, kterou bude odsávat. Sestra vám píchne do ramene vzorek anestetika kvůli případným alergickým reakcím, pak zavede do ruky kanylu a vy uléháte. Pokud je vše OK, přistoupí se k opichování – znecitlivování odsávané partie a napouštění. Roztoku do vás nahustí požehnaně, takže v této fázi se ještě více nafouknete. Nastává oddychový čas. Než začne anestetikum působit, díváte se na televizi, čtete nebo prostě jen relaxujete. Po zhruba půl hodině se přistupuje k samotnému odsávání. Na několika místech je kůže naříznuta a otvorem pak za pomoci kanyl o šířce 3mm odsáván z podkoží tuk smíchaný s tumescentní tekutinou. Občas ucítíte štípnutí, to když kanyla zajede na místo, které není  zcela umrtvené. Když je po všem, sestřička ranky ošetří (vydezinfikovala, přelepila stripy – samolepící stehy, gázou a izolepou), obalí vás nepropustnými podložkami, takové ty co se dávají pod miminka nebo seniory do postýlek, a nasouká do kompresního prádla, což, jak sami doma záhy zjistíte, je úkol téměř nemožný. Při odchodu jste řádně poučeni, dostanete na cestu prášky proti bolesti, které jsou dle mého názoru naprosto zbytečné, prášky proti otokům a modřinám, které se vám stejně udělají, a jdete domů zalehnout. Rozhodně si zařiďte odvoz, protože „oblbováky“ ještě působí.

Dojmy a výsledek

Po prvním sundání kompresního prádla, asi 3 hodiny po zákroku na WC, jsem sama sebe označila za Mrakomora z pohádky Princ a Večernice. Kdo neviděl – pan Brzobohatý je zde propíchán kouzelným mečem prince Velena a z ran mu tryská voda. Ze mě tryskala tumescentní tekutina a to doslova… 24 hodin po zákroku se lze osprchovat, odlepené stripy nahradit novými a výsledek zkontrolovat. Je to opravdu paráda. Pak začnou partie otékat a na nějaký čas máte s kocháním utrum. Za týden následuje kontrola, za 2 týdny můžete konečně prádlo, které považuji za nejnepříjemnější věc na celém zákroku, definitivně sundat. Co dodat závěrem? Pokud máte perfektní postavu, připadá vám to celé jako 20.000,- vyhozených oknem. Pokud tak jako já pravidelně cvičíte a stále vás trápí nějaký ten centimetr tu či onde navíc, případně máte od přírody některou z tělesných partií proti ostatním rozlehlejší, pak vřele doporučuji. Pochopitelně že pekáč buchet vám nikdo na břiše za 2 hodiny nevykouzlí, ale zaručeně vás přestanou pracovníci Greenpeace tahat na pláži zpět do vody v domnění, že zachraňují vorvaně.

Autor: Olga Jandová

autor: pitrs
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.