lovci_slonu
Zdroj: internet

Lov slonů pro začátečníky

0.0/5
Hodnocení:

Lov patří mezi oblíbené kratochvíle lidského pokolení od nepaměti. Zřejmě je to odkaz na doby, kdy člověk musel, bez ohledu na lásku ke zvířatům, vzít nějakého roztomilého mamuta kyjem po hlavě, aby si zajistil večeři. S rozvojem restauračních zařízení se pak lov stal zábavou, dostupnou prakticky pro každého. V tomto příspěvku ovšem nepůjde o nějaké zoufale neoriginální běhání s brokovnicí po lese, ale o královskou trofej v podobě nejmohutnějšího suchozemského savce, slona afrického.

lovci_slonu

V první řadě si musíte uvědomit, že lov slona převyšuje v nákladech i požadavcích střelbu kuší na losy nebo hon na pumy v okolí Bruntálu. Počítejte s tím, že při přípravách sáhnete hluboko do kapsy, za což se vám dostane odměny v podobě unikátního zážitku, na který nikdy nezapomenete. Lov na prvního slona se dá svou výjimečností přirovnat k prvnímu pohlavnímu styku – s tím rozdílem, že slona většinou nezastřelíte pod vlivem alkoholu v uličce za hospodou.

Na následujících řádcích se pokusíme poradit naprostým začátečníkům, kteří o tématu nemají ponětí a teprve začínají uvažovat o budoucí kariéře lovce velké africké zvěře. V dnešním příspěvku se budeme zabývat několika přípravnými kroky, v pokračování pak zjistíme, jakou zbraň do začátku vybrat a jak se při takovém lovu vlastně chovat.

Ilegální versus legální

Máte dvě základní možnosti, jak s lovem začít. Buď vyjedete na černo, nebo si zaplatíte legální odstřel, s nímž vám pomohou odborníci. V prvním případě sice ušetříte nějaké to euro, nicméně tento postup nelze doporučit ze tří důvodů. Za prvé, velkorážní kulovnice se velmi obtížně pašuje v letadle na pravidelné lince do zahraničí (pokud tedy náhodou nežijete v oblasti, kde se sloni vyskytují). Za druhé, nemáte jistotu, že vámi zaplacení pomocníci skutečně vědí, do čeho jdou a co mají dělat. A nakonec za třetí, pokud při lovu narazíte na skupinu pořízků v kraťasech a s bitevními puškami v rukou, kteří se vám představí jako strážci místního parku divoké zvěře, máte velký problém.

Z těchto důvodů přichází v úvahu pouze lov legální. Žádnou konkrétní firmu zde uvádět nemůžeme, nicméně stačí zadat do vámi preferovaného vyhledávače na internetu několik klíčových slov, a požadovaná instituce bude na dosah. Na jejích stránkách se dozvíte pravidla, cenu a další důležité věci. Firma se vám navíc může postarat i o doprovod v podobě skutečných profesionálů, kteří opravdu vědí, jak na takového slona střílet.

Oděv a drobné doplňky

Marná sláva, éra tropických přileb a červených kabátů dávno odezněla. Dnes se nosí věci pohodlné, v nichž člověk nevypadá jako šašek. Vše potřebné najdete na nějakém webu nabízejícím prostředky pro pobyt v přírodě. Stačí vám pohodlné pohorky či jiné kotníkové boty, krátké kalhoty nejlépe v khaki provedení a obligátní tričko s frajerským potiskem nahraďte v současnosti populární polokošilí. Před úpalem vás pak spolehlivě ochrání jakýkoliv klobouk australského stylu. Pokud toto všechno pořídíte a v zrcadle spatříte postavu z laciných dobrodružných filmů, splnili jste instrukce dokonale. A až uvidíte výpis z účtu, pochopíte, že zase tak levní nejste.

Doplňky jako pouzdro na pistoli a lovecký nůž sice nepotřebujete, nicméně na fotkách u zastřeleného slona vám dodají vzhled zkušeného lovce a drsného chlapíka, s nímž není radno si zbytečně zahrávat. Pokud se chcete s takovou fotografií někomu chlubit, pak určitě nepodceňte výše uvedenou doplňkovou výzbroj. Jako nůž doporučuji nějaký americký vojenský (vypadají nejlépe), například M3 Trench knife či KA-BAR s bowie čepelí. Jejich dobře provedené a plně funkční repliky se dají i u nás pořídit docela levně. V případě pistole pak nic nezkazíte klasickou armádní pětačtyřicítkou (Colt 1911A1), ti movitější z vás mohou mít originál, nám chudším postačí čínská kopie.

Velmi praktickou věcí jsou pak sluneční brýle na ochranu před žhavými paprsky žlutého nesmyslu na obloze. Barvu skel volte podle aktuální módy, v současné době nejvíce frčí obligátní hnědá.

Tak, nyní máte v kapse povolení k odstřelu slona a většinu nutného vybavení. Nejdůležitější je samozřejmě vhodná puška, věc tak důležitá, že jí bude věnován samostatný oddíl v pokračování této příručky pro začínající lovce slonů.

Jan Hauer

autor: pitrs
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.