vezeni
Zdroj: internet

Luxus ve vězení – někde Martiny s olivami, jinde pečená krysa – část I.

0.0/5
Hodnocení:

Vězení jsou různá a různé jsou i podmínky v nich, zvlášť když máte kapsy nadité dolary – někde vám ale nepomohou ani ty. V našem článku se dočtete o dvou světových věznicích a o luxusu, který tam na vězně čeká.

vezeni

Birminghamská věznice – seděl tu i Ozzy Osbourne

V anglické věznici přezdívané Zelený Winson platí přísný řád a pořádek – pokud ovšem nemáte peníze. Zatímco “obyčejní“ zločinci musí na slovo poslouchat stráže, jinak jdou okamžitě na samotku, vstává si Ozzy Osbourne až kolem deváté. Dozorci mu tolerují vatu v uších i to, že se chce prospat.

Píše se rok 1969 a v Anglii se zatýká jako na běžícím páse. Zrovna je totiž v módě hippie a fetování všeho možného. Jen pár cel od Ozzyho bručí šéf nočních klubů Alick „Žralok“ Harlin. Ten odpravil pár lidí, ale soudci neměli dost důkazů, tak si odpykává “jen“ třicetiletý trest za menší zločiny. Alick je skvělý příklad toho, jak se s penězi dá i z vězení udělat příjemné místo k životu.

Většinou snídá mírně předvařená granátová jablka a toasty s burským máslem, pokud ovšem nemá chuť na něco jiného. Odpoledne se chodí projít na vězeňský dvorek, kde kouří drahé cigarety a klábosí s ostatními vězni, nikdo si nesmí dovolit se na něj křivě podívat. Při vycházce cosi šeptá dozorci, dal by si totiž něco opravdu speciálního.

Druhý den po obědě odvádí Alicka na ošetřovnu, nic mu není, ale dívce z nedalekého baru ano. Má pozitivní nález na plicích a Alick se ji rozhodl vyléčit. Oba dva vklouznou na operační sál a dvě a půl hodiny “operují“.

Po zákroku odvedou Žraloka opět do jeho cely. Tam vytahuje láhev vychlazeného Martiny Dry a kelímek s olivami. Má si odkroutit ještě 11 let. Zatímco popíjí, mlátí tři vazby dole ve sprše nějakého nováčka – neměl dost peněz.

Sex v Birminghamské věznici není dovolen, ale ani zakázán.

Fox Hill (Liščí kopec) – největší luxus? Cesta k soudu

Existují věznice, kde vám k lepším podmínkám nepomohou ani peníze. Své o tom ví vězni z bahamského Fox Hillu. Jeden z nich popisuje tamější vězení: „Kdo se už jednou v tomhle lapáku ocitne, je chodící mrtvola. Pár let sice můžete hrát, že jste tvrďas, ale nakonec povolíte.“

Luxus není možný. Fox Hill je stále nacpaná k prasknutí. Kriminalita je vysoká a soudci se s nikým nepářou. Vězni žijí v kobkách po třiceti, v přísněji střeženém bloku po pěti. Na sprchy a záchody rovnou zapomeňte, potřeba se vykonává do otřískaných plechovek. Hned po vstupu do věznice vás do nosu praští nesnesitelný zápach hniloby a nemytých lidských těl. Je to jako byste se ocitli v rozžhavené peci plné hnijících krav.

Často se stává, že vězni dostanou infekci z drobné oděrky. A co potom? Umírají. Zdravotní péče je nulová a po smrti vězně se alespoň uvolní místo pro dalšího. Za největší luxus se dá počítat cesta k soudu nebo návštěva.

Minimální vzdálenost mezi trestancem a jeho návštěvou je sedm metrů. V jedné řadě stojí za pletivem kolem pětiset trestanců, v druhé se mačká a křičí přes sebe až tři tisíce návštěvníků. Neuslyšíte nic, ale máte šanci, že ve změti těl na okamžik zahlédnete svého známého.

Ve Fox Hillu pracuje osm set dozorců a ti nemají s vězni žádné slitování.

Autor: Zdeněk Kolbuch

autor: pitrs
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.