luxus_ve_vezeni
Zdroj: internet

Luxus ve vězení – někde Martiny s olivami, jinde pečená krysa – část II.

0.0/5
Hodnocení:

Vězení jsou různá a různé jsou i podmínky v nich, zvlášť když máte kapsy nadité dolary – někde vám ale nepomohou ani ty. V našem článku se dočtete o dvou dalších světových věznicích a o luxusu, který tam na vězně čeká.

luxus_ve_vezeni

Kirkconnelova věznice – DVD přehrávače patří mezi samozřejmost

Když už být vězeň, tak jedině v Austrálii. Tamní vězni mají vše nač si vzpomenou. Stačí si jen přečíst vězeňský leták: „Ubytovna je umístěna ve slunném lesním zákoutí U silnice Yetholme NSW 2795. Nejbližší vlaková stanice se nachází v nedalekém městě Lithgow. Ubytování pro návštěvy na místě bez rezervace. Návštěvy od 9 do 15 hodin. Možnost grilování a plné penze ve vězeňské restauraci.“ Toto opravdu není informační brožura na letní tábor, ale leták z vězení.

Právě do něj se roku 2005 dostal magnát Rodney Adler. Zpronevěřil několik milionů dolarů a vyfasoval za to čtyři roky v tomto „dovolenkovém centru“. Jeho obchody tím ale neskončily. Měl k dispozici telefon, fax i internet, navíc se velice rychle spřátelil s ředitelem a pomáhal mu vězení vést.

Když měl chuť, objednal si zásilkovou službou své oblíbené čabajské klobásy nebo tokajské víno. Strážný mu je vyzvedl u brány a přinesl pod nos. Mohl mít cokoliv. Jednou se zastavil za ředitelem a domluvil se s ním, že přijmou zakázku Kelsovy vyšší školy, kterou zničil požár. Netrvalo dlouho a  vězni si dali placenou brigádu na podporu studujících. Už za dva měsíce je škola slavnostně otevřena. Utržené peníze jdou rovnou do vězeňské pokladny a kupují se za ně věci “potřebné“ k převýchově vězňů jako jsou televizory, DVD přehrávače nebo herní konzole.

Vězení jsou holt různá…

Viktoriina věznice – pečený potkan za 80 dolarů

3 tuny ostnatého drátu, 250 tun mříží a několik kilometrů chodeb. Takhle vypadá jedna z nejkrutějších světových věznic Victoria. Pokud se do ní dostanete, čekají vás vlhké, stísněné cely, tvrdý řád a agresivní spoluvězni všech možných národností. Pokud ovšem nemáte peníze. V tom případě můžete dělat prakticky cokoliv. Pít pálenku, jíst vybraná jídla, zaplatit si lehkou děvu, nebo odejít na vycházku.

Většina vězňů, ale takové štěstí nemá. Ti musejí v celách, na chodbách, na dvoře a vůbec všude chodit výhradně po žluté čáře, dozorci mají červenou. Před každým odbočením musí vězni zastavit a když ne, putují na samotku.

Pro obyčejné vězně znamená luxus potkaní steak, podávaný s pečenými kaktusovými listy a se sklenkou poschoďáku, to je nápoj uvařený z pěti hrstí čaje (trochu vás zfetuje). Potkana si ovšem musíte sám ulovit a jeho příprava stojí 80 US dolarů.

„Jen málokterý vězeň, který tu je více než pět let, si pochoutku zdobenou tlapičkou a drápky odpustí. Patří to k našemu koloritu,“ směje se dozorce. Vězni, kteří si nemohou potkana dovolit (velká většina) se musí spokojit s vývarem z nepoužitých částí potkana, nebo s kaštanovým nákypem. Ten si ovšem mohou dát jen na podzim, když padají na nádvoří věznice.

Autor: Zdeněk Kolbuch

autor: pitrs
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.