Honda_GL1800_Gold_Wing
Zdroj: internet

Luxusní mastodont silnic – Gold Wing GL1800

5.0/5
Hodnocení:

Gold Wing GL1800 je něco mezi slušně vybaveným obývákem a terasou na kolech. Někdo mu říká mastodont silnic, někdo pořádná mašina, většinou se o něm ale hovoří jako o absolutním králi ve třídě luxusních cestovních motocyklů.

Honda_GL1800_Gold_Wing

Leckterý automobil nedisponuje takovými technickými parametry a seznamem výbavy jako král silnic Gold Wing. Není to žádný odvárek. S šestiválcovým motorem, objemem 1 832 ccm a výkonem 117 koní zvládne bez mrknutí světlometu maximální rychlost přes 200 km/h. Vy se zatím cítíte v bezpečí za nastavitelným štítem, zatímco široká kapotáž vám poskytuje příjemnou ochranu před větrem. Vašimi strážnými anděly jsou navíc systém ABS společně s duálním systémem brzd; šikovným spolupracovníkem je tolik vychvalovaný tempomat.

Stroj na první pohled zaujme svým exteriérem, ale člověk nemůže potlačit myšlenku, že to bude mašina sice krásná, ale neohrabaná. Omyl! I přes své mohutné rozměry je zvláště nový Gold Wing snadno ovladatelný a například v městské dopravě se s ním překvapivě dobře manévruje. Tajemství spočívá v nízko se nacházejícím těžišti, které zvyšuje stabilitu motocyklu a stará se tak o bezpečnou a vyváženou jízdu.

A ať si stroj pod vámi brumlá při klidné jízdě krajinou, nebo kolem vás sviští svodidla, vy si  můžete vychutnávat kromě požitku z jízdy navíc vybranou hudbu produkovanou výkonným audiosystémem, jehož součástí je dnes už téměř neodmyslitelná MP3.

honda_GL_1800_Gold_Wing_motokando_4

Díky  svému charakteristickému vzhledu, použitým bezpečnostním technologiím, zvolenému motoru, nejvyspělejší cestovní výbavě a maximálnímu komfortu se tento motocykl řadí do čela nejluxusnějších strojů. Nechybí ani nastavitelné vyhřívání rukojetí a sedadel, u volitelného vybavení si můžete vybírat z celé pestré škály možností. Díky tomu, že je prvním sériově vyráběným motocyklem na světe, u něhož byla použita revoluční technologie airbagu řidiče, je navíc unikátem.

Sečteno, podtrženo: Honda Gold Wing je vaším přítelem do pohody i nepohody. Nejlépe si tento stroj vychutnáte na delších trasách. Nutno dodat, že za peníze, které byste dali za nejnovější typ, pořídíte už menší byt či domeček na venkově. Ale víte, co se říká: co si užiješ, to ti nikdo nevezme. A s Gold Wingem se toho dá užít a zažít opravdu dost.

A pokud byste byli v rozpacích a chtěli si pár těchto úžasných mašinek omrknout pro srovnání na vlastní oči, pak můžete zamířit třeba na sraz klubu a příznivců Gold Wingů. Český klub je součástí evropského sdružení GWEF a stejně jako ostatní evropské kluby pořádá jednou ročně mezinárodní sraz. Letos můžete v červenci zamířit do České Skalice, nebo se pro více informací podívat na stránky klubu www.goldwing.cz.

Autor: -ebra-

autor: pitrs
rubrika: Auto Moto
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.