Seventy-Two Harley Davidson
Harley-Davidson Sportster Seventy-two & Softail Slim.Zdroj: Cadillac Ranch

Máte absťák? Hoďte oko na novinky Harley-Davidson Sportster Seventy-two & Softail Slim!

4.0/5
Hodnocení:

Máte absťák? Hoďte oko na novinky Harley-Davidson Sportster Seventy-two & Softail Slim!

Harley-Davidson® Sportster® Seventy-two® nebo Softail® Slim?!

Cadillaci mají svůj pravidelný zimní absťák! Občasná návštěva garáže a nakopnutí Haryka moc nepomáhá! Spíš dráždí… Co dělat? Ještě, že se v lednu uvádí novinky a letos jsou fakt k sežrání! Hodit oko na Harley-Davidson Sportster Seventy-two a nebo Softail Slim u Harley-Davidson Praha byl balzám na zarytou motorkářskou duši.

Harley-Davidson Sportster Seventy-two & Softail Slim

Harley-Davidson

I když je tu stabilní nabídka modelů úspěšných i méně oblíbených motocyklových firem, všichni se upínají k novinkám! Nejinak je to u naší srdcovky Harley-Davidson. Letos jsou inovace ve jménu symbiozy starých dobrých časů a moderních technologií… to kurva kluci je už nějaký čas, ne?! Každopádně se nám to líbí.

Sportster Seventy-two byl údajně inspirován, pro Cadillaky naprosto neznámou, US Route 72. No nemůžeme znát všechno, ale inspirace Mother Road – Route 66 by byla pochopitelnější… Je to jistě zajímavý kousek. Klukům z Harleje 5-ti vrstvý dvoutonový lak evokuje rock ‚n‘ roll… Cadillacům spíš disco… To je v podstatě jedno, jelikož oba pohledy zapůsobí stejně intenzivně. Zasníte se!

Nedalo nám to a sedli jsme si, vzali za vysoká řídítka a hodili kopyta na stupačky. Je to pořád o tom samém. Najít optimální algoritmus na téma 3 magických bodů! Trojúhelník Sedlo-Stupačky-Řídítka… Už z tohoto letmého seznámení je jasně patrné, že 72-ka bude o něco pohodlnější než 48-ka, ze které ideově vychází. Každopádně odpovědi na další rozdíly by dala až projížďka…

 

Softail Slim se sedlem pouhých 65 cm nad zemí ti dá pocit, že si škrtneš hnědkou o vobrubník… dalším prvkem, který tě ihned uhodí do očí jsou atypická řídítka. Říkali jsme si, když jsme slimejše viděli jen v katologu, že se asi kluci v Milwaukee zbláznili, protože dát na cruisera motokrosový řídítka… to je silný kafe. Byl to dost unáhlený závěr, protože jsou ve skutečnosti úplně perfekto! Každopádně jakoby z oka vypadli modelu H-D Duo Glide 1960 nebo spíš Indian Chief 1947 – Náčelník Velká stopa – Erica Andersona či spíše Indian Roadmaster 1948.

Úzká silueta mezi vašima nohama, kterou svíráte v krásných vlašťovkách… mimochodem se jmenujou Hollywood… vám dávaj pocit jezdce umaštěnýho od voleje… nádhera.

 

Článek poskytl:

Cadillac Ranch
Web sídlo zaměřené na komplexní informace spjaté s americkou motoristickou kulturou, jejímž symbolem je především nejslavnější silnice světa, Route 66 – Mother Road. Téměř oficiálním symbolem RT66 je právě Cadillac Ranch jako připomínka zlatých časů automobilismu.
www.cadillac-ranch.cz

autor: Cadillac Ranch
rubrika: Auto Moto
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...
  1. Johan

    Hezky kousek. Hned bych si ho vzal…