Monza_2
Spada codatronca monzaZdroj: Internet

Monza není jen okruh – model spada codatronca monza

5.0/5
Hodnocení:

Kdo by neznal slavný italský okruh Monza. Toto proslavené jméno nyní dostala také nová verze vozu Spada Codatronca. Spíš než o roadster se ale jedná o speedster.

V roce 2007 Ercole Spada se svým synem Paolem navrhli kupé Codatronca TS. Veřejnosti bylo poprvé představeno na jaře 2008 v Monacu. Jednalo se o kontroverzní sporťák, který si svým neobvyklým zjevem získal řadu skalních příznivců, ale na druhé straně i odpůrců. Právě jim totiž cosi na vzhledu „téeska“ vadilo. Protože se pachatelé rádi vrací na místo činu, tak na stejné místo, kde se tento vůz představil poprvé – tedy do Monaca na akci Top Marques pod hlavičkou firmy Spada Vetture Sport – přichází tento měsíc nový, otevřený model s názvem Spada Codatronca Monza.

Po zveřejnění jeho prvních fotografií se z řad odpůrců začala ozývat na adresu Monzy slova chvály. Zásadní proměna vzhledu spočívá v absenci střechy, nepřehlédnutelné jsou zvýrazněné přední vstupy vzduchu, zadní difuzor, design kol i světlomety. Vůz tak získal oku lahocící exteriér a i ti, jimž se původní TS nelíbilo, uznávají, že se nyní dá mluvit o vyloženě krásném auťáku.

Otevřená Monza je dvoumístná, zaměřená hlavně na závodní okruhy, byť se očekává i její silniční homologace. Na okruzích si ji však zákazníci nejlépe otestují a vyzkouší. Příslibem toho, že určitě nebudou zklamáni, je kompresorový vidlicový osmiválec o objemu přes 7 litrů, pocházející z Corvette Z06. Cosi napovídá i výkon vozu dosahující 515 kW (700 koní) a nízká váha stroje, která činí pouhých 1 250 kg. Převodovka je šestistupňová.

Monza_1

Série nové Monzy bude limitovaná. A tak trochu limitovaní budou i případní zájemci o ni. Čím? Cenou zhruba čtvrt milionu eur, což je něco přes 6,1 milionu korun. Protože se jedná o čerstvou novinku, více informací zatím není k dispozici. Na ty si musíme počkat na letošní ročník setkání Top Marques ve zmíněném Monacu. Ale už nyní víme, že se máme nač těšit.

Autor: -ebra-

autor: pitrs
rubrika: Auto Moto
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...
  1. niko

    Krásné autíčko! 6 milionu korun?? pfff… Nechápu jenom na co tam je to maličké přední sklo. Je tak malé že tě stejně neochrání a beztak se v takovem autě musí nosit přilba při větší jízdě. Kvůli designu to tam dávat nemuseli vůbec.