medium_2933710932
Zdroj: internet

Motokáry

0.0/5
Hodnocení:

Pod pojmem motokáry vyskočí člověku před očima obrázek malých kárek, ověnčených spoustou plastu a přiškrcených na rychlost kroku. No ale to je špatně! Každý normální a poctivý provozovatel, motokárové dráhy vám podstrčí pořádnou motokáru, bez jakéhokoliv přiškrcení, jen s tím co je potřeba k bezpečné, ale zábavné jízdě.
medium_3932026756
V půjčovnách motokár se setkáte nejčastěji s motokárami o obsahu 120 ccm, 200 ccm a 270 ccm. Při čemž motokáry o obsahu 120 ccm jsou převážně pro děti a úplné začátečníky. Ostatní jsou schopné jet až 70 km/h.
medium_5862249258
Nebudu vás tu nudit nějakými technickými řečičkami vytaženými z internetu, ale spíš vlastními zkušenostmi. Vím, že si někdo myslí, že při jízdě motokárou musí nějak řadit. Tak to ale není, to se používá jen u závodních motokár, které jezdí extrémně rychle. Zato normální modely, se kterými se nejvíce setkáte, mají jen plyn a brzdu.  To dělá jízdu mnohem snazší a samozřejmě i zábavnější, když se pořád nemusíte starat o nějaké řazení.
medium_6407769739
Jaký je tedy pocit z jízdy? Ze začátku se každý bojí, protože neví jak to bude rychlé a že mohou vylétnout z tratě (tedy na těch lepších okruzích je místo k vylétnutí, na těch horších je to celé obklopené gumami). Napodruhé se už tolik nebojíte a snažíte se jet rychleji, ale napotřetí se už nebojí nikdo a snaží se jet co nejrychleji to dokáže. Na některých drahách se vám započítává čas a tak můžete s přáteli soutěžit o to, kdo zajede rychlejší kolo.
medium_6800726536
Spousta lidí, kteří závodně jezdili motokáry, se nakonec dostali i do Formule 1 jako například: Michael Schumacher, Ayrton Senna, Alain Prost, Fernando Alonso, Kimi Räikkönen, Jenson Button a Lewis Hamilton. Takže pokud rádi jezdíte rychle a nechcete nikoho na silnici zabít, tak si najděte nejbližší/nejlepší motokárovou dráhu v okolí a jeďte se vyblbnout. Dobré motokárové dráhy jsou například : Motokáry Hořovice, Motokáry Liberec, Motokáry Olomouc, MotoKáry Pelhřimov, atd…

Videa spojená s motokárami, která by vás mohla zajímat :
Závod 1 (pohled z motokáry) : http://www.mzone.cz/video/motokarovy-zavod-1/
Závod 2  (pohled z motokáry) :
http://www.mzone.cz/video/motokarovy-zavod-2/
Bouračky :
http://www.mzone.cz/video/kompilace-bouracek-motokar/?preview=true&preview_id=38382&preview_nonce=edfbfb27a3
autor: Tomáš Lipták
rubrika: Adrenalin
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.