musado
Zdroj: internet

Musado neboli cesta válečníka

0.0/5
Hodnocení:

Poslední dobou zaplavilo naši republiku šílenství zvané zumba. Ještě před několika lety se o ní u nás téměř nevědělo, ale zkuste se dneska schválně podívat na nabídky fitcenter a tělocvičen. Není snad jediné, které by alespoň hodinu týdně nenabízelo.

musado

Vaše přítelkyně září nadšením a těší se na každou další lekci. A vám se najednou tak nějak nechce do posilovny, kam chodíte pravidelně už několik let a kde znáte každý koutek. Obíhat sídliště a vdechovat výfuky aut se vám pak chce ještě méně. Zkrátka máte chuť zkusit něco nového. Jestli toužíte dát si pořádně do těla, vyzkoušejte výcvik zvaný musado. Počítejte s tím, že propotíte oblečení do poslední nitky, ale jestli vás to chytí, budete nadšení.

Musado patří mezi moderní bojová umění. Vychází z tradičního korejského způsobu boje. Pro výcvik příslušníků armády a policie je určena část zvaná Military Combat System. Tímto výcvikem procházejí dokonce i členové útvaru rychlého nasazení . Pokud nejste voják ani policista, je pro vás určeno musado tradiční. Tady vás naučí sebeobrannému boji beze zbraní i se zbraněmi. Zjistíte, jak se bránit holýma rukama před útočníkem, který má nůž. Naučí vás základný údery, kopy i to, jak se správně krýt. Dále také, jak konfliktům předcházet, jak se správně chovat při napadení a mnoho dalšího.

„Po první hodině jsem si říkal, že jsem se přecenil. Po závěrečném protažení po mně na zemi zůstal mokrý flek a dva dny jsem myslel, že mi upadnou ruce a nohy. Ale nechtěl jsem to hned tak zabalit a teď mě to hrozně baví. Díky tomu jsem taky přestal kouřit.“ (Tomáš, 31 let)

Stejně jako třeba jóga je musado nejen o posilování a zdokonalování těla, ale zaměřuje se i na vaši mysl. Dá se chápat jako určitý životní styl, který má vést k osobnímu zdokonalování, hledání vnitřní energie a  překonávání strachu.

Autorizované školy musado najdete samozřejmě v Praze, dále pak například v Příbrami nebo v Pardubicích. Na první hodinu stačí, když si vezmete obyčejné dlouhé kalhoty, pevné tričko, pohodlné boty a láhev s pitím. V nabídce jsou nejen pravidelné hodiny, ale také víkendové semináře v Praze.

Jestli jste fanouškem akčních filmů a především bojových scén, chcete si zlepšit svoji kondici a být si jistý, že když bude třeba, tak se dokážete ubránit, je možná nejvyšší čas vypnout televizi a vyrazit. Zvýšení sebevědomí a obdiv vaší přítelkyně je zaručen!

Více informací o výcviku a akcích najdete na www.musadocz.cz

Jana Lutišanová

autor: pitrs
rubrika: Adrenalin
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.