reiki mistr
Zdroj: internet

Muž má být i léčitel

5.0/5
Hodnocení:

Tento měsíc jsme si pro vás připravili zajímavý rozhovor s mistrem japonského Reiki panem Zenotti. Reiki je léčitelská technika, která by měla navodit stav relaxace a celkové regenerace těla i duše.

reiki mistr

Metoda je založena na myšlence přenosu neviditelné životní síly, tedy energie, která nás udržuje při životě. Je to jednoduchá, jemná a především bezpečná metoda duchovního léčení a může jí používat skutečně každý.

Pane Zenotti, jak jste se k Reiki vůbec dostal? Řekl bych, že je to záležitost spíše pro ženy.

Kdepak pro ženy.Říká se, že správný chlap by měl pojmout celý Kruh života – ten se skládá z válečníka, lovce, mudrce a právě léčitele. O Reiki jsem poprvé uslyšel v roce 1992, kdy se stalo několik věcí a já odcestoval na dva měsíce do Japonska. Právě tam mě na vyvrtnutý kotník přikládal ruce jeden starý pán a já si v tu chvíli nebyl jistý, jestli neutéct. Po několika desítkách minut mě ale bolest přešla a já vyslovil otázku, která mě nasměrovala až k tomu, že jsem nyní mistr Reiki.

reiki mistri

Kde jste se pak Reiki naučil a jak dlouho to vlastně trvalo?

Reiki jsem se naučil částečně už v tom Japonsku a částečně tady v Praze za nekřesťanské, orientální peníze (směje se). Učení trvalo tři roky, protože mezi jednotlivými stupni musíte praktikovat a čekat, než můžete pokračovat dál.

Jaké to je být zasvěcován do Reiki?

Je to vážně zvláštní způsob pro evropsky smýšlejícího pragmatického člověka, který věří jen tomu, co si může osahat. Celé dva dny jsem nesměl jíst a kouřit, což bylo hrozně těžké, a pak, třetí den, jsem seděl a mistr mi předával Reiki. Otvíral postupně jednotlivá místa na mém těle, kde měla tato energie „zanešený“ přístup. Občas se mi udělalo špatně, občas jsem usnul, občas jsem byl netrpělivý až naštvaný. Až později jsem pochopil, že to bylo tím, jak se mi uvolňovaly jednotlivé čakry, centra a zásobárny energie. Ono to zní trochu mysticky, ale každý víme, že ať tomu říkáme čakry nebo životní energie, prostě to je. Každá z těch čaker je totiž spojena s nějakou emocí. Na konci zasvěcování jsem cítil jen únavu, ale hned druhý den jsem si nemohl nevšimnout, že cizí zvířata a děti běží vždy přímo ke mně a chtějí si hrát. Po delším čase za mnou začali chodit lidé a svěřovat se víc s osobními problémy, pak zdravotními a nakonec požádali o Reiki.

Jaké jsou Vaše osobní zkušenosti s předáváním Reiki?

Je to tady trochu jiné než v západních zemích nebo v místě vzniku, v Japonsku, kde to všichni znají. Lidé v Čechách mají trochu větší ostych a strach z doteku. Pro muže je to nepříjemné vkročení do intimní zóny a jsou dlouho napjatí. Pro ženy zas je trochu zvláštní, že se jich dotýká cizí muž. Je fakt, že už si každý skoro zvykl na masáže, ale tohle je jiné, trochu víc intimní. Vlastně s tím daným člověkem strávím přes hodinu bez řečí, za zvuku relaxační hudby, v přítmí. Klientovi nasadím takový přístrojek, pychowalkmann, který ho uvede do hlubší relaxace, než by netrénovaný zvládnul sám, a pak pokládám ruce na určité pozice na těle. Snažím se cítit blokády, bolest a problémy a nechávat je odplynout. Na Reiki je zvláštní, že dokáže velmi dobře pomoci i s problémy psychického rázu jako jsou nervozita, strach, žárlivost a podobně. Jsou na to speciální techniky, kdy se Reiki posílá do minulosti – na léčení problémů, třeba z dětství –, do budoucnosti, kdy má člověk před sebou něco důležitého, kdy bude potřebovat energii, atd.

Zasvěcoval jste už někoho do Reiki vy sám?

Zasvěcoval jsem zatím jen tři lidi, dva kluky a jednu slečnu. Ale je to pro mě docela náročná procedura. Takže tomu, abych někoho zasvětil, bych se musel věnovat skutečně naplno.

Ice_Dragon_by_Tarjcia[1]

Jak se cítí Váš klient při Reiki?

Relaxovaně. Jak jsem říkal, po překonání prvotních negací, které vyplývají z výchovy a psychiky, se tělo i mysl uvolní. Klient nemusí cítit vůbec nic! To je důležité vědět. Nemusí být žádný zvláštní vjem, a přesto to funguje. Lidé mají tendenci očekávat různé vibrace, pocity vznášení a podobné nesmysly, ale když spolknou acylpyrin, tak také prostě jen věří a nesledují, jak se pilulka rozpadá, jak klesá, rozpouští účinnou látku v žaludku atd.

Co Vám v životě Reiki dává?

Co mi to v životě dává? Co ženám dává možnost porodit dítě, nosit ho v sobě a pak ho předat světu? Takže asi tak. Mám v sobě něco, co se dá předávat dál, a tak je dobré a správné to dělat. Navíc jsem v sobě objevil díky Reiki a následné práci se sebou i svoji pravou mužnost – jsem sebejistější, uvolněný a zmizely moje komplexy z dětství.

Vím o vás, že se zabýváte i o americké indiány a jejich způsoby léčení a rituály. Dá se nějak srovnat naše západní medicína a tyto pro nás alternativní způsoby léčby?

To je jednoduché. Západní medicína je založená na technice, alternativní zase na intuici. Západní je taková „tabulková“, kde by se každý výsledek měl týkat celé skupiny populace. Alternativní k vám přistupuje jako k jednotlivci a to, co pomůže jinému, nemusí být dobré pro vás. Myslím, že nejlepší je kombinovat oba přístupy a nenechat se ani jedním zcela pohltit. Prostě „zlatá střední cesta“.

Autor: David Sychra

autor: pitrs
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.