MIO 780
Zdroj: internet

Navigace nebo televize?

0.0/5
Hodnocení:

Firma Mio představila nedávno navigaci, která kromě navigování umožní sledování televizního vysílání. Zajímá vás, jaká je?

MIO 780

O navigacích se ještě nedávno mluvilo hlavně v souvislosti s mobilními telefony Nokia a navigací zdarma. Společnost Mio se snaží dokázat, že plnohodnotná navigace má v současné době význam a přišla s modelem Mio Moov V735. Tento model není skutečně žádný drobeček, který byste jen tak strčili do kapsy. Rozměry jeho obrazovky činí 157 x 82 mm, úhlopříčka 17,8 cm, takže jde o jednu z největších navigací, které můžete na trhu najít. Hmotnost činí 320 gramů.

Televize jedině bez navigování

Televize je řešena naprosto separátně od navigace. Používání obou funkcí (sledování televize a zároveň navigování) není povoleno, musíte si vybrat. Před každým použitím navigace je třeba odklepnout upozornění, že sledování televize během jízdy není možné a tuto hlášku není možné nijak zablokovat, nebo stopnout. Použití televize je velmi snadné. Zabudovaný tuner vyhledá dostupné stanice a zobrazí jejich seznam. Pořadí stanic bohužel nelze měnit.

Navigace standardně dobrá

Navigace skýtá možnost pohybu po 41ti evropských zemích a je standardně velmi dobrá. Umožňuje přepnutí mezi různými režimy cesty, mezi tím, mezi celou řadou nastavení, včetně nastavení hlasů a  lze si také samozřejmě ukládat a zobrazovat „body zájmu“, tedy restaurace, hotely, obchody, muzea a já nevím, co vše ještě. Můžete si nechat vypočítat čtyři druhy cesty – nejkratší, nejekonomičtější apod.

Přehraje audio, video i rádio

Kromě navigování a přehrávání Mio Moov V735 umí standardně přehrávat muziku (podporuje formáty MP3, WMA, WAV), dále přehrávání videa (potěší oblíbený formát pro filmy AVI) a pro tento obsah podporuje paměťové karty MicroSD. Podivné pouze je, že navigace neumožňuje zobrazovat fotografie. Obsah můžete do navigace natáhnout také rovnou z počítače – propojující káblík je součástí balení, stejně jako sluchátka a pořádný držák do auta. Přehrávat můžete také FM rádio.

MIO 780_1

Nedostatky?

Jako hlavní nedostatek, který lze ovšem napravit jsme u navigace shledali absenci běžné nabíječky do sítě. Lze totiž čekat, že přístroj se bude používat i jako samostatná televize jinde, než v automobilu. Pokud si navigaci dobijete v autě, nemůžete bohužel čekat, že by vám dlouho vydržela a nabíjení prostřednictvím kabelu USB situaci také neřeší. Nabíjí se tak totiž velmi dlouho a vydrží pouze chvíli. Nabíječku si je třeba dokoupit. Kvůli velkému displeji je také třeba počítat s tím, že navigace po nabití i na běžný provoz vydrží méně. Při zhruba dvouhodinovém dobíjení v autě, se můžete dívat na televizi pouze zhruba půl hodiny.

Dva v jednom

Navigaci si pořídíte  za 9000 korun a jde vlastně o cenu dvou produktů – televize a navigace. Výhodou je skvělé ovládání a prakticky plnohodnotná televize, pro kterou si dovedem představit celou řadu využití. Musíte někam jet a přitom nechcete přijít o důležitý zápas? Chystáte se na dlouhou cestu s dětmi a potřebujete je nějak zabavit? Proč jim v přístroji nepřehrát pohádku? Navíc navigace má skutečně velký displej a je tedy úžasně pohodlné ji sledovat a řídit se jí! Pokud vám tedy nevadí, že zařízení je poněkud větší a méně skladné, tuto navigaci vám nemůžeme nedoporučit.

Autor: -mia-

autor: pitrs
rubrika: Věda a technika
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.