Grilujte zdravě a chutně.
Grilujte zdravě a chutně.Zdroj: Internet

Návrat doby kamenné aneb grilování na kamenech

5.0/5
Hodnocení:
Jednou z posledních žhavých novinek v oblasti grilování je příprava pokrmu na kamenech. Tento způsob je svým způsobem úplnou revoluci, protože zcela rozbíjí tradiční představu odpůrců grilování, jakožto nezdravé a karcinogenní záležitosti. A nejen to! Grilování na kamenné desce umožňuje i takovou přípravu pokrmů, která je na roštu v podstatě neproveditelná.
Hlavní předností grilování na kameni je, jak už bylo řečeno, zdravá příprava jídel. Potraviny totiž nepřicházejí do přímého styku s ohněm a tak nevznikají škodlivé zplodiny. Povrch kamenů je také schopen odvést tuk z grilovaného pokrmu a snížit riziko vzniku karcinogenů. Navíc kouř, bez jehož vůně si nikdo grilování nedokáže představit, přichází do styku s potravinami již poněkud chladnější, než je tomu u roštových grilů. Přitom všechny vizuální a čichové vjemy, které ke grilování patří, zůstávají zachovány. Kámen brání nezdravému připálení surovin i jejich nadměrnému vysušení a zvýrazňuje typickou chuť jídla připraveného na grilu.
Grilujte zdravě a chutně.

Grilujte zdravě a chutně.

Další výhodou grilování na kameni je příprava nejrůznějších kombinací grilovaných surovin, neboť možností, jak kombinovat maso, zeleninu, sýry, houby, ovoce a koření, je nepočítaně. Nic nemusíte napichovat na jehly, nic nepropadne roštem a vše je dobře propečeno. Stačí pouze špetka fantazie, chuť experimentovat a dvě kovové špachtle na promíchávání. Navíc grilovací plocha kamenů bývá většinou dostatečně velká na to, aby bylo možno současně s masem připravovat přílohu a vše podávat ve stejnou dobu.

A co lze na kameni připravovat? Naprosto bez obav se hodí na přípravu všech druhů masa a uzenin, zeleniny, hub, sýrů a ovoce. Dokonce na něm připravíte i bramboráky a jiné placky. Maso není vůbec nutné nakládat do oleje, protože ke grilování stačí přirozený obsah tuku v mase. Maso pouze okořeňte nebo potřete marinádou, nechte odležet a můžete se dát do díla.
Ke grilování se hodí buď žula nebo lávové kameny, které jsou nejnovějším hitem. Grilovací kámen rozehřejete cca 10-15 minut a použít můžete jakýkoli zdroj tepla od elektrických, plynových či klasických grilů, krbů a ohnišť. Potřete ho několika kapkami oleje a maso rychle opečte z obou stran, aby se „zatáhlo“ a tak zůstalo šťavnaté. Poté je podle tloušťky plátků dopečte. U potravin s vyšším obsahem vody, jako jsou ryby, zelenina nebo houby stačí kámen lehce potřít olejem. A údržba? Ta je opravdu bezproblémová – stačí hned po dokončení grilování kámen nečistoty oškrábat škrabkou a otřít ubrouskem.
Kameny na grilování jsou zkrátka výborným pomocníkem a chuť takto připravených jídel se nedá popsat. Uchová si totiž výjimečné aroma a zůstává krásné. Chuť se zvláště zvýrazní, potřete-li kámen jemně máslem nebo kápnete kořeněný olej. Grilování probíhá při stabilní a stejnoměrné teplotě, která chrání hodnotu přírodních látek jídla, zejména vitamínů. Kameny navíc udržují vysokou teplotu delší dobu, proto se  jídlo připraví za krátkou dobu a s velkou úsporou.
Pokud jste vášniví fanoušci grilování za dlouhých letních večerů a doposud jste jídlo připravovali pouze na klasickém roštu, budete možnostmi, které nabízí grilování na kameni, určitě nadšeni. Grilům zdar!
autor: Mzone
rubrika: Grilování
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.