Ufo - nezvaní návštěvníci z vesmíru
ET volá domůZdroj: Profimedia

Návštěvníci z nebes – Zprávy o návštěvách mimozemšťanů

4.0/5
Hodnocení:

O známkách působení mimozemšťanů na Zemi se vyskytují zprávy po staletí. Řada příběhů o návštěvnících z jiných planet v nás budí pochybnosti, jiné jsou ale tak provokativní, že poskytly základ nejrůznějším spekulacím. Kolem roku 820 sepsal lyonský arcibiskup pozoruhodnou zprávu o bytostech, které „spadly na zem“. Ve svých spisech líčí, jak dav pověrčivých obyvatel, držel několik dní v řetězech tři muže a ženu. Tvrdili o nich, že jsou tzv. „vzdušní lidé“ a že přišli „s větrem“. Místní lidé totiž prohlašovali, že čtveřice vystoupila z lodí, které pluly po mracích, aby je připravili o úrodu. Zajatci nicméně tvrdili, že jsou nevinní venkované a že je unesl zázračný muž, který jim ukázal divy, které nikdy neviděli. Po předvedení k arcibiskupovi bylo rozhodnuto, že ani jedna strana nemá pravdu, a zajatci byli propuštěni.

Kruhy v obilí

Kruhy v obilí

Byl to mimořádný záchvat davové hysterie, nebo může jít o důkaz návštěvy mimozemšťanů na zemi? Samozřejmě příčinou nezvyklých úkazů na obloze mohla být kometa, meteor nebo počasí. Přesto vedla některá líčení nevysvětlitelných a podivných věcí na nebi k víře, že „dávní astronauté“ skutečně existovali.

Souvislosti s mimozemskými návštěvníky se nevyhnuly ani biblické příběhy. Vize proroka Ezechiela ze 6. století před naším letopočtem popisuje ohnivý mrak, jenž se pozoruhodně podobá moderním příběhům o únosech mimozemšťany. O létajících strojích, které ovládají tvorové rasy podobné člověku, vyzbrojení mocnými zbraněmi mluví i indické texty (védy).

V 1. Století líčí antický spisovatel Plútarchos, jak sparťanský vojevůdce Lýsandros porazil athénské loďstvo: „Po 75 dní bylo na obloze nepřetržitě vidět ohromné ohnivé těleso připomínající hořící mrak, které však nestálo na místě, nýbrž se pohybovalo pomocí různých a složitých trhavých pohybů.“ Je možné, že i v případě tohoto ohnivého mraku šlo o kometu, složité a trhavé pohyby to však vylučují. O staletí později zase vyděsily Sasy útočící na hrad Syburg při německé řece Ruhr dva štíty z rudých plamenů, které kroužily nad kostelem.

Myšlenky, že dávní návštěvníci z kosmu po sobě na Zemi zanechali určité připomínky, vyslovila celá řada spisovatelů. Mnozí jsou toho názoru, že proslulé čáry, které se v peruánské poušti Nasca skládali do tajemných obrazců, sloužily jako přistávací navigace mimozemšťanů. Později byly jako za výsledky působení mimozemšťanů označovány také egyptské pyramidy, sochy na Velikonočním ostrově, desku kryjící rakev v mayském městě Palenque a jeskynní malby „kosmických lidí“ objevené ve Francii, Španělsku, Itálii, Číně a Austrálii. Velkou odezvu vzbudily knihy Ericha von Dänikena, který vyrukoval s domněnkou, že mimozemšťané přišli v dávných dobách na Zem, aby se spojili s lidským pokolením a předali tak jeho synům a dcerám nebývalou moudrost. Podle této teorie jsme my všichni potomky těchto „kosmických lidí“.

Alien

Alien

Dänikenovy myšlenky odmítli jak teologové, tak vědci, jimž se zdálo, že stojí na vratkých důkazech nebo jsou docela nepodložené. Některé pozoruhodné okolnosti však nelze jen tak odbýt. Kupříkladu vysvětlení, jak je možné, že primitivní kmen Dogonů v africkém Mali má mimořádně přesné znalosti o hvězdě Spiritus. Däniken dává tyto znalosti do souvislosti s obojživelnými bytostmi, které tu kdysi přistály v „arše“, jež způsobila vír písku a „tryskající krve“, což autor považuje za zplodiny raketového motoru. Dogonové věří, že civilizaci založili poutníci ze Siria.

V moderní době jsou zvláštní úkazy na obloze označeny za „neidentifikovatelný létající objekt“ (Unidentified Flying Object, zkratka UFO). Za poslední desetiletí přibylo tolik nových poznatků, potvrzujících možnost návštěv a působení cizích inteligencí na Zemi, že i vědecký svět je pomalu nucen začít se zabývat problematikou UFO. Byla zaznamenána celá řada pozorování létajících předmětů a mnoho únosů s cílem odebrat vzorky tkání, či pokusů o oplodnění a odebrání lidských vajíček a embryí. Často si mimozemšťané vyberou člověka, kterému předávají zprávy pro náš svět. Byli pozorováni při vytváření kruhů v obilí a mnoha dalších.

UFO

UFO

V roce 1991 provedli američtí vědci průzkum mezi obyvatelstvem, aby zjistili počet domnělých únosů UFO. Výsledek šetření byl překvapivý. Celá 2% Američanů mají zkušenosti, nebo zážitky, které lze zahrnout do kategorie UFO. Lidé mají zaznamenán únos jako reálný zážitek, nikoli jako sen, výmysl či halucinaci. Navíc se výpovědi mnohých shodují i v detailech, přestože se sledovaní lidé nemohli znát.

V okamžiku únosu dochází ke ztrátě pojmu času, nastává zmatek a poté ztráta vědomí. Stejně jsou také popisovány humanoidní bytosti, které únos provádějí. Výška asi 1 m, velká hlava, žádné uši, neznatelný nos, dlouhé ruce se třemi až čtyřmi prsty, tenké nohy, beztvarý hrudník. Bytosti mají ohromné tmavé oči, bez panenek a duhovky. Velká část postižených tvrdí, že bylo hrozné dívat se bytostem přímo do očí. Prý to byl zážitek horší, než fyzický teror. Některé únosy byly i před svědky.

U mimozemšťanů se velice často setkáváme s tím, že odůvodňují své kontakty s lidmi zájmem o jejich budoucí blaho. Hovoří o návratu k Bibli, Bohu míru, lásce a své úloze nám v tom pomoci. Do tohoto hnutí se snaží postupně zapojit všechny obyvatele Země, aby byla Země sjednocená a mohl se zjevit jejich nejvyšší velitel AVATAR Kristus.

 

autor: Kamil Blážík
rubrika: Věda a technika
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.